Gola Plešivica - Velebitska Plešivica

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

Gola Plešivica - Velebitska Plešivica

OdgovorNapisal/-a Civava » Po Nov 24, 2014 5:20 pm

Za nami je čudovit viken preživet v dobri družbi . V soboto zjutraj se odpraviva proti Grobniku kjer je zborno mesto. Enkrat za spremembo debelo zamudiva . Krivi so raznorazni problemi najprej z dokumenti od psa potem zapore cest tako , da na koncu pristaneva na avtocesti proti Grobniku. Ravno greva dol z nje , ko vidim kolono , ki ravno štarta . mater si mislim so točni to rundo . takoj se priključim ni tako vozim zadnji v koloni. Še le na Gornjm Jelenju spoznam , da nisem z ta pravo ekipo. Izkaže se , da so imeli zborno mesto na isti loaciji kot mi. Obrnem in pičim nazaj . Sedaj imam že resno zamudo vendar nič ni zamujeno. Kristjan in Ines prideta točno kot vedno eno uro prepozno ha ha . Končno štart. In zopet voziva proti Gornjem Jelenju . Tam zavijemo v hosto in po stranskih poteh mimo Fužin , Mrkopalja na Jezerane, Otočac ,Vrhovine mimo Plitvic do Korenice. Tam poberemo še ekipo iz Splita in jo mahnemo na Željavo. Najprej obvezna igra po tistih dveh avijonih pred vhodom potem pa še v bunker .Tokrat gremo globlje v bunker vedar se kmalu naveličam in z Joži se vrneva nazaj. Ostali še naprej raziskujejo. Med tem se znoči in , ko se vrnejo gremo v apartmaje kjer prenočimo. Seveda si privoščimo še par piv pred spanjem. Naslednji dan jo mahnemo na Plešivico po obvezni prijavi na policijski postaji seveda. Ko se dvignemo iz megle se nam odpre prekrasen pogled. Škoda je edino , da ne vidimo kaj je pod meglenim pokrovom ampak nič zato . Maksimalno uživamo na toplem soncu na zasneženi Plešivici. Ko se naveličamo se odpravimo proti Velebitu. Plačamo vstopnino in jo mahnemo na Zavižnjan. Cesta je ponekod že pošteno poledenela Ob vračanju se povzpnemo še na Velebitsko Plešivico. Nadaljujemo po zahodni strani Velebita kjer se nam opirajo prekrasni pogledi na Jadransko morje in otoke. Ven pademo na Vratniku. Tam se posloviva in jo mahneva proti Senju in po magistralki domov. V dveh dneh prevoženih dobrih 800 kilometrov v dobri družbi in prekrasnem vremenu.



Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Nazadnje spremenil Civava, dne To Nov 25, 2014 7:16 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Po Nov 24, 2014 7:34 pm

Bravo za turo, na tem predelu res ne manjka lepot in zanimivosti.
:D
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Po Nov 24, 2014 7:34 pm

O-ja...
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Po Nov 24, 2014 9:19 pm

Bilo je prav pika na i. Že nekaj časa sva imela namen prevoziti Severni Velebit tako , da je tole prišlo kot naročeno. Sicer je škoda , da je bila spodaj megla in se ni videlo v Bosno. Ostalo je še kar nekaj poti za raziskovanje vendar mi v bistvu manjkata samo še dva krajša odseka in bom prevozil kompet Velebit od začetka do konca
:D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Nov 25, 2014 1:08 am

Izjemne fotke :moli: :aplavz: :nazdravljamo: in lepa turca.
Najs, veri najs.....te kar prime, da zakurblaš makino pa gasssssss.

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » To Nov 25, 2014 9:27 am

Lepo!

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » To Nov 25, 2014 3:39 pm


duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » To Nov 25, 2014 4:32 pm

tisti ki gre naslednji na Željavo naj javi prosim !!

MarjanS
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Jan 07, 2015 8:04 pm

OdgovorNapisal/-a MarjanS » Če Jan 08, 2015 9:09 pm

Pozdravljeni vsi
Tule sem nov. Zanima me, če bi se lahko takšne vožnje, kot je bila tale,
udeležil s Sprinterjem 4x4 ("2H3L-visok in dolg"), s cestnimi zimskimi gumami.
Seveda se ne nameravam kosati v terenski vožnji s terenci in tudi avta
ne bi rad polomil ali prevrnil. Če bom s tem avtom kos kakšni (primerno
nezahtevni) vožnji, bi se je z veseljem udeležil.
Potrudil se bom priložiti sliko.
https://www.dropbox.com/s/v8dkx8nt7dsxi ... nter_s.jpg

Uporabniški avatar
TIŠLER
Prispevkov: 251
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 12:25 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TIŠLER » To Jan 13, 2015 8:32 pm

duce napisal/-a:tisti ki gre naslednji na Željavo naj javi prosim !!


Živjo!
Imam podobno vprašanje :wink: ,če ima kdo namen iti spomladi, oz. tam nekje na to turo. Nekajdnevnih z osebnim sem naredil, offcestna bi bila prva :wink:

lp

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » To Jan 13, 2015 8:48 pm

S-adventure ima zacahnjena dva datuma: 24.-26. april ter 1.-3. maj. Tudi par dodatnih cukrčkov imamo v pečici, še pravi čas obvestimo.

Sicer pa sumim, da se bo za prvomajske kar nekaj ekip dol spravilo.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jan 14, 2015 7:36 am

MarjanS napisal/-a:Pozdravljeni vsi
Tule sem nov. Zanima me, če bi se lahko takšne vožnje, kot je bila tale,
udeležil s Sprinterjem 4x4 ("2H3L-visok in dolg"), s cestnimi zimskimi gumami.
Seveda se ne nameravam kosati v terenski vožnji s terenci in tudi avta
ne bi rad polomil ali prevrnil. Če bom s tem avtom kos kakšni (primerno
nezahtevni) vožnji, bi se je z veseljem udeležil.
Potrudil se bom priložiti sliko.
https://www.dropbox.com/s/v8dkx8nt7dsxi ... nter_s.jpg

Zanimiva stvarca takle 4x4 kemper - saj ga imaš kot kemperja?
Daj predstavi se s to kišto v rubriki za predstavitve, pa boš mogoče še kakšno pametno ujel :wink:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a esed » Sr Jan 14, 2015 11:57 am

Mene pa zanima tisto letalo C-47 (DC-3), okrog/na katerem ste slikani. Če imate še več slik poleg njega, prosim, pa še kakšno informacijo (stanje,...). Me prav zanima kdo je njegov lastnik?

lp
esed

Uporabniški avatar
TIŠLER
Prispevkov: 251
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 12:25 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TIŠLER » Sr Jan 14, 2015 3:08 pm

[quote="esed"]Mene pa zanima tisto letalo C-47 (DC-3), okrog/na katerem ste slikani.

http://www.google.si/url?sa=i&rct=j&q=& ... 89&cad=rja

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Sr Jan 14, 2015 8:20 pm

Marjan s

Otkrito ti povem , da ne vem ali bi šlo z tvojo mrcino. Poti proti vrhu so precej razkopane in smo morali uporabljati reduktorje. Pa tudi med obema Plešivicama nismo uporabljali glavnih cest ampak stranske , razne kolovoze vlake ipd tam pa ti sigurno ne bi zneslo.

Tišler

Tako kot pravi Vrecha sigurno se bo nekaj ekip potepalo tam okoli. Mene ne bo med njimi , ker 1 maj je rezerviran za Klano.

Esed

Nimam pojma kdo je lastnik aviona pa tudi slik več kot to ni. To bi verjetno moral vprašati domačine tam okoli kako in kaj je z tem

esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a esed » Če Jan 15, 2015 1:19 pm

Hvala za informacije. Upam, da ta letala ne propadejo in bodo kdaj v sklopu kakega muzeja vsaj kot static display.

lp
esed


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov