Naskok na Menino

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Sr Dec 31, 2003 12:39 pm

saj jih lahko vseeno kupiš :lol:
Slika

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Cyrus » Sr Dec 31, 2003 1:09 pm

Hvala za izčrpne odgovore! Zdaj pa res zapuščam tole leto 2003 in tudi forum. Lepo se imejte, ne preveč noret po celcu :D !
LP Cyrus :twisted:

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Sr Dec 31, 2003 5:04 pm

Tejle temi se reče "Naskok na Menino" če smem skromno pripomnit.
Danes sem bil spet gor, že tretjič....kaj je s snegom ne bom povedal, je pa zanimivo.... in uradna ponovitev "naskoka" je v soboto ali nedeljo. Še sporočim... :P :P
Tabel za kočo je povsod polno, tako da ne vem kako smo mi lahko tako falili :oops: :oops: verjetno zaradi teme...prišli pa smo na cca 1300 m.n.v. koča pa je 1500 m.n.v.
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Sr Dec 31, 2003 5:09 pm

Pa ne bi ti hudič trapast raje doma pod smreko sedel?

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Sr Dec 31, 2003 5:14 pm

Doma sedet ob peči, pod smrekco in gledat TV, to je za tiste ki svojim avtomobilom pravijo "cestni bjevnik", po možnosti še rdeče barve,.....jaz mam pa rad poleti blato, pozimi sneg in mokro v gojzarjih he, he, he.....
Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Dec 31, 2003 5:19 pm

Lahko bi uvedel redno linijo. Pa saj ti ni treba hoditi sam: ti samo povej: vsak dan ob XX uri je odhod na Menino, pa se ti bo že kdo pridružil :)
Sicer pa sem tudi jaz za ponovitev.

LP
Samo

P.S.: A ni eno od ta nepisanih pravil offroadinga: ne težit vsak dan na istmu klancu, da te kdo policiji ne prijavi?

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Sr Dec 31, 2003 5:48 pm

Ludmajster,

cestna rdeča pošast se nič kaj domače ne počuti na terenu, ki je vozniku všeč. Drug rdeč model, ki je trenutno še v stanju rezervnih delov pa misim, da bo zamudil sneg. :wink: Z Maroltom namreč tekmujema kdo ima kaj počasnejše- ali jaz kleparja ali on mehanika :P

Sicer pa: odkar si splužil celo Menino, mislim, da bo počasi prevozna tudi z nemško čelado!

LP Cestar Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Sr Dec 31, 2003 6:04 pm

Na Menino je javna cesta in hoditi tja gor ni prepovedano, torej Ludwig lahko greš tudi večkrat na dan, če želiš. :wink:

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Sr Dec 31, 2003 6:31 pm

Vigadu, tako je. Imaš prav. Eni se vsak dan vozijo v Ljubljano, drugi pa na Menino. Ponovitev bo v soboto 3.1.2004. Če smo to sezono zaključili na Menini zakaj pa ne bi naslednje otvorili prav tam. Štart bo malo prej, to je ob devetih zjutraj, zborno mesto pa isto. (Krokodil bar pri Sitarju v na kamniški obvoznici.) Proga je primerna za vsa 4x4 vozila predvsem za jimmniye, samuraje, kangooje in subaruje.
Razmere: Snega je bilo danes(sreda) cca 30% manj kot zadnjič, je pa bilo nenormalno južno. Padal je dež pomešan s snegom. Če zapade kaj novega bodo razmere podobne kot zadnjič, če pa ne, bomo pa imeli Januarja zelo blaten off road na 1500 m.n.v., kar je tudi nekaj posebnega :P :P
Na prejšnjih odpravah, so se tudi prevračali in imeli sploh hude težave, v naši ekipi jimnny z lahkoto premaguje vse ovire. Važen je team... :P
Za vsak slučaj prinesite lopate, čaj, kavo, šnops in potico seveda.
Če ima kdo kakšno vprašanje, me dobite na relaciji Moravče-Menina.
LP Ludwig

P.S.
Jagri se veselo vozijo po naši cesti. Če ima kdo doma kakšno
rampo, naj jo prinese s seboj, ker to je pa kalja čez rob....
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Dec 31, 2003 6:50 pm

A se ti roka vsakič zatrese, ko pišeš jimny, da napišeš kakšen "m" ani "n" preveč, a? :D
Našo potico smo pojedli, ampak trenutno jo imam nekaj na zalogi še od moje mame (jo prinesem, če je kaj ostane).
Sicer pa: Iza (moja žena) ne gre, ker je bilo premraz, ampak pride moj frend, pa po možnosti z Vitaro, če bo v soboto fraj (avto je od očeta). Ko sem mu povedal, kako dobro smo se imeli, se je dva dni sekiral :) Boste videli, kako šele ta grize po snegu - ima čisto navadne zimske michelinke :)

LP
Samo

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Sr Dec 31, 2003 7:49 pm

Kadar pišem na forum, si vedno na glas narekujem in ob Đimiju se mi vedno glas zatrese, ko se spomnim, kako je šel po tistem snegu... :P
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Ne Jan 04, 2004 12:09 am

No, naš "Naskok na Menino je končno uspel. 03.01.2003 ob 18:15 smo prišli na vrh, kljub temu, da je nekaj pesimistov pred vsakim zametom modrovalo v stilu: "Tu pa ne bo šlo." "Tu je neprevozno." "A ne bi šli raje na kosilo v dolino." "Ludwig a se ti ne zdi da nas bo noč?" itd, itd....Štartalo nas je 15 avtomobilov. Od tega jih je 9 odnehalo DOBRO URO pod vrhom. Ostali pa smo prišli na vrh.
Vsi udeleženci so se dobro odrezali, dokler ni počasi začela padati noč in z njo morala, tako da se jih je devet odločilo za pot domov.
Veliko razočaranje in ne razumevanje teamskega dela pa jebila
PAJERO KOMPANY-trije možakarji zaprti v pajerotu, ki so stali zadnji v vrsti, s prižganim gretjem in se greli, ter čakali, ne vem kaj. Verjetno vedo oni ???? Mogoče, da sonce stopi sneg ali da lopate skočijo iz prtljažnika in same odkidajo pot....:shock:
Glede na to, da sto med drugimi na cilj prišla tudi popolnoma serijska vozila, je bil izlet res primeren za vsa 4x4 vozila. . Kot je nekdo na vrhu rekel:" Če si kupiš terenca ali celo dva, še ne pomeni da si off roader." 8)
Vsi , ki so odnehali bodo imeli priložnost popravnega izpita prav kmalu. :P
Do takrat pa lep pozdrav vsem iz zasnežene Menine.
Ludwig

P.S.
Izvzeti so udeleženci, ki so imeli s seboj otroke. To je razumljivo. Če bi jaz imel s sabo katerega od otrok bi tudi obrnil.
Nazadnje spremenil Ludwig, dne Ne Jan 04, 2004 3:23 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Ne Jan 04, 2004 4:05 am

Svaka čast vam trmastim :)

Moja otroka nista imela več kaj za oblečt in sta sušila obleko v avtu (na otprtinah za ventilacijo). Izo je zeblo in je sedela v avtu že zadnje tri ure. V takih pogojih ne moreš pričakovati več kakšnega navdušenja s strani družine :(.

Globoke kolesnice so bile tokrat kar precejšen problem zame (še večje za mojega frenda z Vitaro, ki je nižja, pa čeprav ima nekoliko večja kolesa od Jimny-ja). Sedaj razmišljam o nakupu večjih gum + en par verig. Svaka čast dohtarju, ki je imel edini od zmagovalcev tudi gume, ki so bile serijske dimenzije in so povrh vsega še nagravžno drsele (vseeno pa je bil še za kak centimeter višje od tal, kot jaz). Mislim, da nas je ravno pesimistična napoved Capudra (saj je bil on peš v koči, mar ne?) prepričala, da se ne splača vztrajat - sicer bi se najbrž našel še kakšen v koloni, ki ne bi obrnil.

Upam, da ne bo snežilo ta teden. Z veseljem se udeležim še enega naskoka :)

Kljub precejšnjemu številu "poražencev" pa moraš priznati, da smo tudi mi prispevali malo lopatanja, a ne? ;)

LP
Samo

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Ne Jan 04, 2004 11:16 am

Jasno. Če bi nas štartalo samo 6 od začetka vprašanje kako bi bilo. Njvečji zameti so bili na začetku, ko smo še vsi lopatali.
Dohtarja smo pa tako rinili, da se nam je kar omotično delalo.. :D .
Kako je kaj s fotografijami in mov.? A je sploh mel kdo digitalca?
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Ne Jan 04, 2004 12:10 pm

Čestitke za osvojen vrh, čeprav so najbolj zaslužni tisti z lopatami v rokah, da ne govorim o tistih ki si ne upajo stopit z avta ven, take bi jaz poslal na čelo al pa domov.

Ampak Ludwig, da ne boš ratal takšen kot so na KLRS, in začel pisat prevelikih slavospevov.
Jaz imam dva terenca, pa mogoče še za kakim vogalom katerega, pa se imam za off roaderja, kljub temu, da se včerajšnega nisem udeležil, ker mam pač še drugačne adrenalinske užitkem razen lopatanja snega.
Mislim da si malo pretiraval s seznamom, ker nisem v vabilu zasledil , da je šlo za tekmo, če je slučajno štela za DP pol sm ga pa polomil, da nisem šel. :mrgreen:

no pa še enkrat čestitke vsem udeležencem, tako zmagovalcem kot tistim ki so odnehali.

veselo naprej v 2004

Janez

moji dosežki na menini:
1.naskok odstopl kot ostali, in pri tem kidal
2. naskok neudeležba
Slika

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Ne Jan 04, 2004 1:04 pm

Dragi Marolt,
očitno nisi razumel mojega pisanja. Nikjer ni govora o tistih ki se izleta niso udeležili. A mogoče veš koliko ljudi ma dva ali več terencev doma, pa niso šli z nami. Pa se noben ni oglasil, ker je jasno da pišem o UDELEŽENCIH in ne o neudeležencih. Mogoče se ti zdi da se vedno spomnim tudi tebe, ampak tokrat ni bilo tako..... :D
Seznam pa tudi ni bil moja ideja in ga imam še vedno napisanega na papirju z lepo žensko pisavo. Objavil pa sem ga jaz, ker smo se pač tako zmenili....upam da ni kakšne zamere...ni bil to namen... To ni bila nikakršna tekma ampak izlet. In ker ni bila tekma DP, kot član šprtne komisije nisi poklican, da bi karkoli sodil o tem. Kdo je zaslužen in kdo ne Še posebej ker te ni bilo zraven.... Če nebi bilo lopat, nebi bilo nič. Drži. Če nebi bilo vitlov, tudi nebi bilo nič. Če nebi bilo trmastih, tudi ne bi bilo nič.Tudi tisti ki so prinesli čaj in potico seboj so prispevali svoje...Karkoli od tega bi manjkalo, ne bi bilo nič..... No skratka, upam da si razumel da nisem pisal in komentiral tebe ampak nas, ki smo bili na tekmi. Upam tudi da si se imel lepo, kjerkoli si že bil. Mi smo se imeli krasno. Mislim da vsi.
LP Ludwig
P.S.
V bistvu če malo pomislim imaš prav, seznam res ni primeren. Bil je izlet.
Ga bom umaknil.
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Ne Jan 04, 2004 7:13 pm

ludwig napisal/-a:Kako je kaj s fotografijami in mov.? A je sploh mel kdo digitalca?


Jaz bom dal gor, kar pač imam (nekaj bo že), a ne danes, ker nimam časa. Matej in Matjaž (iz Vitare) sta snemala z analogno kamero. Bomo probali najti kakšen studio, da bodo to spravili v digitalno obliko, pa kakšen program za editiranje videa,... no, to se bo po vsej verjetnosti še zavleklo...

LP
Samo

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Jan 05, 2004 8:36 am

Evo mene spet ni bilo, ker imam dostop do interneta samo v službi - doma imam probleme s skoraj 6 letnim mulcem, ki mu je računalnik nadomestil prijatelje in je zdej cele dneve za njim, pa sem odklopil internet in tako se lahko menim samo kadar sem v službi.

Na Menino pa bi v soboto, če bi vedel sigurno šel. Mi je že žal, da sem odklopil internet doma, ker bi drugače lahko tole prebral.

LP
Nebivedu

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Jan 05, 2004 8:52 am

ok
Nazadnje spremenil marolt 4x4, dne Po Jan 05, 2004 11:21 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Po Jan 05, 2004 9:41 am

Nebivedu,
pusti tel. številko, da te lahko pokličemo, pa je.
LP Ludwig
God shave the queen...

Kic

OdgovorNapisal/-a Kic » Po Jan 05, 2004 9:44 am

To: Samo

Ej Samo se opravičujem, če je bil res Capuder glavni razlog za vaš odstop, če bi to prej vedu bi pa reku, da je do vrha sam še pet minut po makadamu, temperatura zraka 25 stopinj, da so za vsakim ovinkom štanti s pijačo, pa še kakšne luštne punce za kamenčke pobirat bi si zmislu, a to bi blo dost optimistično ( al je mogoče mal prevroče :D )

Fantom sem povedu kakšna je situacija in kaj nas čaka, pol je bla pa odločitev posameznika al bo šel do koče al ne, vsak je meu šanso it pogledat naprej ka nas čaka, tko da se ne zdej name zgovarjat da ste obračal. Pa sej sta šla dva za mano k mata mal več izkušenj, bi pa rajš njih vprašal.

Noben ni bil 100% da pridemo do koče pa smo vseen probal in prišli do vrha. Res da smo vsi kopal in porival sam v slogi je moč ( v begu pa rešitev ) - pol pa kokr se odločiš.

Pa brez zamere


LP Kic

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Po Jan 05, 2004 9:48 am

2 Nebivedu: čeprav Ludvik trdi, da pride gor vsako 4x4 vozilo, to najbrž ne bo čisto res. Z gumami 175/70R13 vsekakor ne boš prišel gor. Kolega z Vitaro je imel 195R15, pa ketne, pa veliko težav z nasedanjem. Če ne bi obrnili, bi on avto pustil na točki, do kjer smo "poraženci" prišli (kake 2 km pod vrhom). Jaz sem vozil z malo manjšimi gumami (205/70R15), a sem imel manj težav, saj je trebuh avtomobila malce višji - z aksami pa sem vseeno kar dobro plužil.

LP
Samo

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Po Jan 05, 2004 9:53 am

Kic napisal/-a:Ej Samo se opravičujem, če je bil res Capuder...


Jaz sem imel poleg zimskih pogojev še "družinske", tako da se mi zdi vseeno prav, da smo šli nazaj. Kot sem pa rekel, bi se pa njbrž kdo drug odločil za pot do vrha, če bi Capuder obljubil šank za vsakim vogalom, pa spluženo cesto, pa striptižeto v koči na Menini :lol:
Če pa bi rekel, da je striptiz na programu čez pol ure, bi pa lopate pele, da bi se kar iskrilo :lol:

LP
Samo

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Jan 05, 2004 10:19 am

Mislim, da tut s temi gumami lahko pridem gor - nimam drsne sklopke in gume vrtijo vedno. Velik bi lopata pela. Najnižji del avta trenutno, je zadnji diferencial - 25 cm od tal, ostalo je višje.

LP
Nebivedu

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Po Jan 05, 2004 11:03 am

Jaz kot srečni poraženec in še vedno pod neosvojeno Menino-zame, se mi je že mal j... . Cel dan sem lopatal, rinil in se trudil osvojiti ta vrh, mogoče bi še šlo, ampak cel dan brez ta prave hrane in pijače, še sine se je na cajte malo dolgočasil, pa sva odnehala.
Drugič se dogovorimo na podobnih izletih lahko za malo bolj zgodnjo uro in res upam malo čez poldne za eno orengi malco, pa še čvekal bi lahko takrat in ne med šaflanjem.

LP
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !
Dobri planinski čevlji.


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov