Boltez in Marolt 4x4

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Če Jan 19, 2012 10:33 am

Glede na teren, ki je v jami, ne bo možno naredit krožne dirke za hard. Lahko bi se nardila ena etapa, dolga kak kilometer, mogoče kilometer in pol. Več možnosti pa ni. Ker so ves tisti del, kjer je bil hard zasuli.

Kaki avti za hard? Kokr tolk dvignjeni, ni potrebno nekih extremnih predelav, bolj važno da se zna voznik peljat z njim.

Vesoljček, te držim za besedo. Ko bom naslednjič šel v jamo te pokličem.
Slika

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jan 19, 2012 2:26 pm

Ma lej, dobro veš da za takle nikoli ni problem. Sploh, ker mi je le dobrih 15 minut vožnje do mesta dogajanja.
Je pa pri nas še nekaj fantov, ki imajo že nekaj iskušenj z takih eventov v sosednji avstriji in bi bili pomoje pripravljeni pomagat za staro dobro sindikalno tarifo, malca&majca.........lahko tudi kot sodniki, ker imajo iskušnje.
Mimo jame se večkar peljem dol proti lovski koči ali savi in sem opazil da je najlepši zahodni del zasut :evil:

Proga je pa pač taka kot jo dovoljuje konfiguracija terena. Koliko teška pa itak odloča organizator. Itak je najbolj pomembno, da je v prvi vrsti najprej poskrbljeno za varnost udeležencev, potem pa vse ostalo.
Moram reči da se na niti eni tekmi na kateri sem bil, in ni jih malo, nikomur ni nič hudega zgodilo. Ker imajo udeleženci vse pošlihtano v glavah in ne izivajo usode ter se športno obnašajo. Predvsem pa ne iščejo korajžo za nastop v alkoholu. Upam, da bo tako tudi pri nas.
Dobro, kakšna buška je že bila pa mal skrivljene pločevine tudi, sam to spada zraven :lol: Dobrega offroada brez tega ni....koliko je bušk je pa odvisno od nas samih.

Je pa zadnji čas za kaj takega tudi pr nas, da ljudje vidijo da off road ni samo divjanje in ritje, ampak je lahko tudi nekaj posebnega, umetnost, kjer prideta do izraza predvsem znanje voznika in kakovosten terenec ne pa koliko je hitra vitla.

Za tiste, ki se sprašujete kako to zgleda.
Takole nekako je pri sosedih, če ni krožna:
http://www.youtube.com/watch?v=upSIGDL3 ... re=related

In krožna v peskokopu, tule je cca 1 km dolžina proge, vozi se toliko časa kot določi organizator 1x1, 2x2, 3x3, itd...., cca 20-30 terencev naenkrat s skupinskim štartom:
http://www.youtube.com/watch?v=LlIk9Gl4mHk

Tule gre za nekako razred standardnih vozil in posebna varnostna oprema ni pogoj za sodelovanje. Na težjih tekmah pa brez rollbara ne moreš nastopit. Prav tako na trialu ne, zato ga ne mešat zraven. Še dolga je pot do tja, da bo to pri nas in bomo imeli vsaj 10 profi ekip za kakovosten trial.

Cherokee
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Feb 13, 2005 3:45 pm
Kraj: velenje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Cherokee » To Jan 24, 2012 7:47 pm

Odličnojavascript:emoticon(':skace_od_srece:') to se pravi da bom mogu svojga jeepa skupi spravit.a bo treba tud kj nardit s kopilotu sma navoljo in komi čakama da po dalšem premoru
nardima kj za off road.

lp.cen3h
O|||||O

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Jan 25, 2012 3:56 am

Ne rabiš skup metat, ker na sončni dolini alp še dolgo ne bo skupinskega štarta kot v portgalskem DP
http://www.youtube.com/watch?v=Yy3cXJXx ... re=related
Pa vesel bodi da nisi offroader v nemčiji, ker bi moral vozit take brezvezne KLUBSKE tekme...
http://www.youtube.com/watch?v=vUL36jMELUk

Tak, da ne se sekirat a imaš sestavljen avto ali ne. Sem že 5 let nazaj napisal da pridem na SLO hard z samurajem brez motorja in upam stavit da ne bom zadnji, pa so mi se vsi smejali. No, danes še vedno to trdim, mone se pa smejte še naprej. Denarja ni še nihče na mizo dal :evil:

Upam, da bo na boltezu letos kaj bolje in da bo treba kaj več k RWD. Na zadnjo tekmo sem hotel z bimerjem, pa me ravno marolt in ludwig nista pustila. Kombiji so pa lahko vozili orkodijo....
Pisalo se je leto 2007, upam da bo leta 2012 kaj bolje....
Pa brzinca obvezno.....za clio4x4.....to je pravi ohrovt. Vrhunec off roada so pa slovenski brzinci na DP, mi prihaja sam če pomislim kolk je to hudo.
Kamena doba.....

Uporabniški avatar
extreme
Prispevkov: 37
Pridružen: To Feb 09, 2010 5:20 pm
Kraj: renče

OdgovorNapisal/-a extreme » Sr Jan 25, 2012 7:30 pm

alien zdaj ga pa že pošteno serješ.....
lepo je limat linke iz youtuba in jokat kaj majo po svetu in kaj mi nimamo
pa tud govort da naj že kakšen kaj stori...
zakaj pa ne ti kaj narediš za slo sceno in ne samo čakaš da gdo to stori pred teboj !!! potem pa govoriš da te na tekme za dp ne bo
ne mi zamirit to je samo moje mnenje če se pa na kakšni tekmi srečava maš pro meni pivo v dobrem :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Jan 25, 2012 10:59 pm

brez zamere, sam kljub pozni uri in dvema sixpackoma v riti sem še dobro napisal :lol:
Mogoče to kdo drugače zastopi, samo ni tukaj zle namere.

Saj drugače se ne da nekaj prikazat kot z videom in sliko mar ne.

Pred leti recimo sva po dveh sezonah v DP s klošarjem videla da je to premalo in šla v Nemčijo vozit kljub temu, da se je bilo treba peljat tudi 600 km na tekmo. Rabil sem nove gume, pa sem kljub temu za tisti denar kupil kamero in digitalca, in predstavil njihove tekme tukaj na forumu.
Naslednje leto je šlo v nemčijo vozit že 4 slovenske ekipe.
Po dveh letih, smo dobili Xsports, ki je kopija sistema ki smo ga takrat vozili.
Pol sva šla sama še na slovaško, naslednje leto je šlo že 25 slovenskih ekip. Pa še je tega. Mislim da sem naredil dost, za kvaliteto SLO tekmovalnega offroada.
Bil sem na offroadih v 8 državah, pravilnike 4 držav in eurotriala znam na pamet.
To kar je na linkih, ki jih prilimam sem večinoma vozil ali pa vsaj videl v živo. Zadnjič mi je en mulac rekal zakaj ne upam na Xsports :shock: kaj naj mu razlagam da sem bil na takih tekmah že 5 let nazaj al kako.....sem že davno presedlal na road booke, vedno sem povedal, da se ne maram vitlat, meni je do vožnje.
RB pa žal pri nas nikoli ne bomo imeli. Vsaj tekmovalnega ne.
Kaj več ne morem storiti, ker je na naših koncih kakršna koli večja tekma po mednarodnoh standardih neizvedljiva. Mislim na Gorenjsko.

Zato sem zelo vesel vrnitve tekme na gorenjsko, kakršna koli že bo. Zelo bi pa rad videl da bo kaj boljšega, ker ne šteje za DP in kot taka ni omejena z pravilniki za DP.
In končno bom mogoče lahko izpolnil pred štirimi leti dano obljubo, našemu županu. Želel je videti kako to zgleda, in jaz sem mu obljubil, da bo to videl. Ker so sicer pri nas oblastniki večinoma naklonjeni offroadu vendar ni primernega prostora za izvedbo. Vse je premajhno. Žal.
Tako da v bistvu vaš klub in Xsports nekako držite našo offroad sceno oziroma tekmovalni ofroad kot šport nad gladino.
Meni je žal da se to premika tako počasi, ampak tako je. Na našem DP pa nimam kaj iskati, ko enkrat probaš pravo tekmo, skupinsko vožnjo, skupinski štart in drvenje 100 na uro po RB pol te res prav nič ne vleče v naš peskovnik. Nimaš tam kaj počet.
Zal je to naša realnost.
Vam iz extreme in xsportsu pa kapo dol, kot vedno.

Uporabniški avatar
cilo4x4
Prispevkov: 43
Pridružen: To Jan 06, 2009 7:17 pm

OdgovorNapisal/-a cilo4x4 » Če Jan 26, 2012 7:28 pm

alien ....ti si car... :))))

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jan 26, 2012 10:46 pm

ma kje pa, jaz sem en čist navaden rovtar....
Veš kdo je car na temu forumu....Samo. Desc je uletu na avstrijsko dirko z tamalmu subarujčkam 4x4 al je bil daihatsu, ne spmnem se več. In namahal hummerja pa še koga :lol: Z enemu sklumpanemu uazam in metlo namest rolbara je bil državni prvak v hardu.
Marsikomu se to zdi smešno. Če pa pogleda na lestvico najbogatejših slovencev se ne bo smejal več......e viš to je car.

K si glih ti, Brane mi je rekel da si fejst desc, sicer mlad, vihrav in zaletav ampak v redu......
Tko da ne boš mislil da je tisti clio4x4, ki sem ga omenjal na prejšnji strani kaj v povezavi s teboj. Mislil sem na tale moj clio4x4:
http://www.nivaoffroadteam.com/forum/vi ... &start=180

Tisto s samurajem brez motorja, pa verjetno malo kdo zastopi. To ni kurčenje ali podcenjevanje bilo koga ampak prispodoba o kvaliteti našega DP. To izhaja iz resnična zgodbe, ki se je zgodila na hard tekmi za DP Lijak 2006 ali 2007, po tistem znamenitem rolingu in vesoljnem potopu. Stari mački z DP bodo verjetno vedeli zakaj se gre.
Takrat bi me kmalu pojedli tukaj na forumu ko sem to objavil :lol:
Jaz vem, da to gre, nažalost tudi danes po petih letih ni nič drugače. Čeprav ne hodim na DP, zadevo spremljam in sklepam po časih na hardu.

Uporabniški avatar
cilo4x4
Prispevkov: 43
Pridružen: To Jan 06, 2009 7:17 pm

OdgovorNapisal/-a cilo4x4 » Pe Jan 27, 2012 9:43 am

alien...glede carja je blo receno ironico...ma dobro :)
ja zgleda da sm res slabo zastopu...sam pole je najbulse da prpeljs tga cliota pa se gres pelt enkrt ne :) haha

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Jan 28, 2012 7:40 am

Brezskrbaj, vem kako in zakaj kot tudi to da ni imelo nobene veze s teboj, oziroma s tvojim nickom.
Tako kot tudi ne razumeš kaj hočem povedati v zvezi s brzinci. To kar jaz pravim je v tvoje dobro čeprav ti to zastopiš drugače. Če bo kdaj prilika ti ob biri povem zakaj....
No saj že Lijakovci ( kapo dol) od lani uvajajo spremembe na boljše.

Lej, prvič sem bil na tekmi za DP še na starem Boltezu na brniku, ne vem točno več ampak mislim da 2004. Takrat je peljal brzinca za DP Borut Veselko s celo družino, ženo in dvema otrokoma v avtu. No danes 2012 je še vedno tako, da lahko Borut Veselko z družino pelje DP. Nimam nič proti Borutu Veselku in njegovi družini ampak proti porazni kvaliteti našega DP.
Pismo kakšno državno prvenstvo je to. Že v vseh okoliških državah in tujih off road forumih se delajo norca iz nas.
V Nemčiji je Fun cup (za otroke 16-18 let) in Damen cup (ženski pokal), težji od našega DP.
Sreča, da imajo vsaj v 4x4 Lijak dovolj jajc in so šli v spremembe tako da je žarek upanja, da bodo stvari v nekem doglednem času šle na bolje.
Saj je meni jasno, da se ne da povsod narediti nekaj kvalitetnega ampak naj vsaj tisti klubi, ki lahko in imajo možnost, naredijo korak naprej.
Ni treba izumljat tople vode. Dovolj je, kot je mamut lepo napisal, čez planke pogledat.......

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Jan 28, 2012 9:44 am

Vesoljček, malo se zabremzaj.
Tisti del Bolteza na Brniku, ki smo ga mnogi prepeljali s svojimi 4x4 igračami (in pri tem smo vsi neizmerno uživali) ni štel za DP. Za DP je bil tisti hard v vogalu. Tudi kasneje je bil na Boltezu del za DP ločen od širokomasovnega.
Mislim, da je tako tudi prav. Zakaj ne bi uživali tudi tisti, ki nimamo želja, sposobnosti, znanja in dovolj poceni avtov (dregam v osje gnezdo, verjamem, da je tudi pravi hard avto peklensko drag) za dirko DP, pa naj bo soft, hitrostna ali hard. A startnino plačamo vsi. Ravno ta ugoden finančni vidik me čudi, zakaj ni večkrat prava dirka za DP popestrena še s takim širokomasovnim delom. Seveda morajo za tako tekmo biti vsi papirji :wink:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Jan 28, 2012 10:13 am

Miran, s tem se jaz popolnoma strinjam. Še več, kar se mene tiče je treba prav vsakemu omogočiti nastop, kar je nujno za popularizacijo off roada kot športa. Vendar je nujno treba ločevati med aktivnimi tekmovalci, če ne izgubljamo na kvaliteti in imam osip tistih, ki bi se s tem resno ukvarjali. Ali nehajo ali gredo v tujino vozit.
Ni isto za enega, ki pride mimo ali enega, ki celo zimo pripravlja avto in ga zapovrh še trola na kuzli okoli. Taki hočejo več kot en, ki pride mimogrede in mogoče nikoli več. Poleg tega ima tak na voljo še srečanja tisti, ki bi se resno ukvarjal s tem pa nič.
Sploh ni point tuakaj ali tekme ali ne. Pioint je na kvaliteti. Da ne more nihče več reči, da se da z osebnim avtomobilom prepeljat trase na kateri poteka tekma za DP.
In čisto nič drugega.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » So Jan 28, 2012 5:41 pm

zdej mi pa že malo smetite temo ::masuje:
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Jan 28, 2012 6:13 pm

Stari prdci pač. Ni pomoči.
A vseskozi se tudi iz tega smetenja lepo vidi, da je Boltez, opsa ... :oops: .... Marolt&Boltez zakon! Je bil, je in upam, da še bo!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Jan 29, 2012 9:52 am

Res je, če ne drugega si lahko videl 150 terencev na kupu....

Marolt, tema o tej tekmi je imela vedno veliko prispevkov (tudi veliko offtopica) in nekaj deset tisoč ogledov. Za dobrim konjem se pač praši...

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Feb 02, 2012 1:20 am

AŁIEN napisal/-a:Za dobrim konjem se pač praši...
Vi kar prašite... jaz bom že na koncu prah pobrisal, samo da se čim več piše. ;)
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

nil
Prispevkov: 92
Pridružen: Ne Sep 05, 2010 3:59 pm

OdgovorNapisal/-a nil » Ne Feb 05, 2012 6:22 pm

A mi lahko prosim kdo razloži kje v Kranju se bo to odvijalo.Recimo da pridem iz smeri Medvod proti Kranju,pa pridem v Kranj mimo carine po klancu navzdol?

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Ne Feb 05, 2012 7:42 pm

Jst ko sem bil prvič in sem se peljal po omenjeni cesti, nisem imel problemov za najdet, ker bilo tolk avtov ob cesti, pa verjamem, da bo tokrat enako.
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4343
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Ne Feb 05, 2012 9:02 pm

nil napisal/-a:A mi lahko prosim kdo razloži kje v Kranju se bo to odvijalo.Recimo da pridem iz smeri Medvod proti Kranju,pa pridem v Kranj mimo carine po klancu navzdol?


Po klancu navzdol in mimo carine, potem pa spet po klancu navzgor mimo kranjskega sejma, v križišču na vrhu greš levo (desno je bencinska od petrola) in naprej proti naklem. Potem pa še kilometer naprej od naklega je gramoznica, kjer se bo to odvijalo.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 06, 2012 3:08 pm

Samo gas po stari cesti Kranj- Jesenice, pa ne moreš iti mimo. Takoj za drugim krožnim boš videl da se dogaja na desni strani, 2 metra od ceste.
Kdo je pa sploh omenil, da bo zadeva v gramoznici pri žejah :?:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Feb 06, 2012 6:03 pm

A je sploh kdo omenil, kje bo?
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4343
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Feb 06, 2012 6:18 pm

www.boltez.si
Boltez BF Goodrich Slovenija offroad, Naklo 2012
Pred EUR sem bil SIT!

nil
Prispevkov: 92
Pridružen: Ne Sep 05, 2010 3:59 pm

OdgovorNapisal/-a nil » To Feb 07, 2012 6:19 pm

O.K.Pol pa ni problema bomo našli.Pa da vidim kako to profiči furajo. :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Ne Feb 12, 2012 3:44 pm

Bo tam, kjer je blo do zdej. Gramoznica Naklo.
Slika

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » Ne Feb 12, 2012 11:20 pm

Pridemo pogledat ... :lol:


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 117 gostov