Gradiška 2011

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
gregy
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Jun 19, 2008 1:48 pm
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a gregy » Ne Dec 04, 2011 1:30 pm

jst sem tudi za , da se nekje dobimo. Mi drugače štartamo iz kopra, lahko pa se dobimo kar dol (piazza unita)

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » Ne Dec 04, 2011 4:14 pm

ja mi bi šli pa iz ribnice. jst pa še en kolega. pa vrjetn bi še kakšnega našli za zravn. ja pa bo to sploh letos 11.12 ali bo drugo leto februarja???
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Dec 05, 2011 1:48 am

s tistimi ki greste iz lj se lahko dobimo na petrolu pred mejnim prehodom v vrtojbi...
koprčani pa greste itak verjetno čez italijo??

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » Po Dec 05, 2011 7:34 am

tko ja lahk se pa tam dobimo. bi mogli bit kar zgodnji al kaj mislš???
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Dec 05, 2011 8:34 am

tuduki napisal/-a:tko ja lahk se pa tam dobimo. bi mogli bit kar zgodnji al kaj mislš???

pomoje okrog 7 bo dovolj

Uporabniški avatar
gregy
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Jun 19, 2008 1:48 pm
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a gregy » Po Dec 05, 2011 10:54 am

mi gremo čez italio pa proti stari gorici..najbolše je pridet kej prej tam, saj je ob 8.00 štart prvega vozila

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » To Dec 06, 2011 7:27 am

ob sedmih na petrolu na vrtojbi. je potrebno kej s seboj vzet??? k jst grem zdej prvič. ti pošlem še na privat številko. a se še kakšen interesent pojavi za Gradiško???
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Ne Dec 11, 2011 8:52 pm

na žalost moram povedat, da me je srečanje zelo razočaralo, verjetno me ne bojo več vidli tam.... vsaj s tekimi pogoji ne.
ne vem kaj vidi 1500 ljudi tam, da hodijo vsako leto tja.
no začne se s štertnino 150€
mislim za ta denar človeč že nekaj pričakuje, na koncu pa niti večerje ni blo.
no pa saj koec koncev smo se prišli vozit in ne jest.
pa tudi od tega ni blo kaj dosti
pol proge je bil asfalt, ostalo pa skoraj vse makadam
od zanimivejši delov proge kjer se je veselje peljat pa je blo vsega skupaj mogoče 1km malo blata in 4 prečkanja reke.
če grem doma v gozd, se v pol ure več navozim.
skratka ne vem kan gre 100.000€ ki jih poberejo samo od štartnin, kje je šele sponzorski danar.
no na koncu naj bi se dobile slike štarta, pa še to so mi založili, sicer so bili zelo prijazni in mi obljubili, da mi jo bojo poslali in me preav zanima kaj bo iz tega.

lp
razočaran Matej

alesnl
Prispevkov: 237
Pridružen: Pe Apr 18, 2008 6:43 pm
Kraj: gorica

OdgovorNapisal/-a alesnl » Po Dec 12, 2011 8:53 am

prosim ne pisat bedarije....... Imeli smo 5 tock kjer si se lahko najedel kot prasic. Njoki in ragu, klobase in repa, prsut salama itd .......in itd..... Ne govorimo pa za pijaco vina je bilo za 5000 ljudi snopc itd......Lahko povsot si se najedel kar si hotel in tudi kolko si hotel. Samo na zacetku je bilo dobrih 12 km voznje po reki in tam je res super. Letos je bilo prijavljenih 150 posatk iz nemcije in vsi mi poznamo nemce kaki so. Morda si pogresil zbor. Pri olejsu si imel razne proge kjer leta 99 so se vrsile v italiji prve selekcije..... Pri soci si imel razne proge kjer se vrsijo danasnje selekcije itd..... Zbor pa ni misljen hard ampak soft, za druzine. Prostori pa za razbit terenca so bili. Z startnino kjer v avtomobilu so najmanj 3 osebe si ze zasluzil z hrano kaj pa drugo. Startnina je bila 130 e in bilo je prijavljenih 3158 ljudi. Jeep klub brda je zmagal pokal za naj vecjo udelezbo vozil lepo se jim zahvalim in se bomo napil z flasko magnuma ki so nam podarili 22 posatk samo oni. Jaz sem na razpolago lahko me poklices na 00393335858259 in bova sla po road booku in ti bom pokazal kraje kjer imas blato skale in se pa se. Jaz sem prost vsak dan, rad bi ti dokazal da pogresis pisat te stvari. Hvala in se vidimo drugo leto. A po sloveniji ne mores se peljat vse povsot ko si zelis po gozdovih in se vecje tezave imas za organizacijo.

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Po Dec 12, 2011 9:59 am

A vidva sta bila na istem srečanju? 2 tako različna opisa, da bi težko rekel, da sta bila na istem.
TUDI NA FB>>>KLIK

alesnl
Prispevkov: 237
Pridružen: Pe Apr 18, 2008 6:43 pm
Kraj: gorica

OdgovorNapisal/-a alesnl » Po Dec 12, 2011 10:15 am

Morda se je peljal po lahki progi. Kar ne razumem je vecirija! saj se je jedlo skoz celo progo. Pri tem nismo se dobili nikoli nobene opombe buuuuuu.

Zbor pa je misljen soft ne hard to je res, ampak pripravimo vedno par prog tezkih (ne prevec). Zacudil sem se tudi pri asfaltu, moram rec da pri nas stalno asfaltirajo razne makadame ma vseeno se mi zdi cudno.

Ce mi pove po katerih barvanih straneh road booka se je peljal mu znam povedat kako progo je zbral.

alesnl
Prispevkov: 237
Pridružen: Pe Apr 18, 2008 6:43 pm
Kraj: gorica

OdgovorNapisal/-a alesnl » Po Dec 12, 2011 10:18 am

Se eno informacijo zbora se je vdelezilo 630 vozil.

Uporabniški avatar
Rogi
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:48 am
Kraj: Plave

OdgovorNapisal/-a Rogi » Po Dec 12, 2011 11:26 am

Ja dva popolnoma različna mnenja - opisa. Bom podal še jaz svojega. Štartnina je za nas res visoka, vendar pa je bilo malo avtomobilov s samo dvema v posadki. (Če bo organizator hotel še kdaj povečati svetovni rekord v številu udeležencev bo moral zmanjšati štartnino.) Ko pa vidiš, kako je vse to na nivoju organizirano vidiš, da so stroški ogromni (šotori, WC-ji, rampe, dvorana, "okrepčevalnice", varnost, dovoljenja....). Glede same proge - RB pa, res je bolj soft varijanta vendar kljub temu je nekaj mest, ki so bila kar težka in se jih z navadnimi SUV-i ni dalo prevoziti, poleg tega pa je bilo še nekaj "igrišč" za sproščanje. Uglavnem okoli 100 km dolg RB, katerega pa mislim da kar precej posadk ni končala oz. prevozila vsega, ker je zmanjkalo časa počitki, hrana, pijača, zgubljanje). Je pa RB napisan samo v italijanskem jeziku, kar nepoznavalcem jezika lahko povzroča nekaj težav. (V roke sem ga dobil na samem štartu, bil je večbarven, ni bilo časa prebrati vsa navodila in potem smo se nekajkrat zgubili in iskali točko, kjer moramo po "specialcu" nadaljevati. Po moji oceni nismo prevozili kakšne tretjine RB-ja, se mi zdi pa da je bil tudi Matej v naši skupini, saj sem ga večkrat videl. Po izjavah nekaterih pa hodijo na to srečanje ravno zaradi teha, ker se dosti vozi, seveda pa je potrebno avto pripeljati vsaj dan prej, da imaš boljše štartno mesto.
Vsekakor čestitke organizatorju za takšno srečanje in vse najboljše še naprej. Sem pa nameraval napisati tudi članek o tem, vendar sem si premislil, saj mi ni na teh težjih mestih ni uspelo posneti fotografij in ne bi rad, da bi bralci dobili občutek, da smo se vozili samo po makedamu in strugi, brez težkih mest.

alesnl
Prispevkov: 237
Pridružen: Pe Apr 18, 2008 6:43 pm
Kraj: gorica

OdgovorNapisal/-a alesnl » Po Dec 12, 2011 12:36 pm

samo za popravilo cest potrosimo 70 000 eveu, potem je ciscenje cest drugih 6000 hrana priblizno 25000. Stroski so ogrmni ko prebiram bilanco lako recemo da smo mjhno podjetje. Za nove rekorde mislim da jih ne bomo vec dosegli. V zadnjih stirih letih smo stabilni na 650 vozil. Startnina ne zadostuje kritja stroskov. Helikopter stane 3000 evrov na uro, mi ga imamo v najemu od 7.30 do 10.30 priblizno. To so le mali stroski. Z leti sem videl da se ne da zadovolit vsih. Letos po nasem mnenju zbor je res dobro vspel.

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Po Dec 12, 2011 2:36 pm

Da se še jaz postavim v bran alesnl.

Pred leti sem prvič obiskal gradiško. Mislim, da je bilo to leta 2006.
Vse je bilo super, zagodlo ga je edino vreme, preveč padavin in dež na dan prireditve, zato je bil RB spremenjen, zaradi previsoke Soče in ostalih potočkov.
Edini -- organizatrju je, le italjanski RB. To bi v bodoče lahko uredili.

Drugače sem bil s prireditvijo jako zadovoljen. Vrnil se pa nisem, ne zato ker je preveč, ampak zato, ker nimam.

BTW.: Jest se gre v gostilno za bistveno manj kot 130€.

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Dec 12, 2011 6:46 pm

noben ni reku da sm bil lačen, le nekaj bi pričakoval človek po koncu srečanja ne pa samo lep pozdrav napisan v rb
jedlo se je čez dan res 1a pestra izbira hrane,....
no vozil sem vse težje proge (polna puščica) pa še malo se po svoje izživljal po strugi... in to je proga za tiste ki se učijo vozit, mogoče se je komu zdelo ok, meni je blo odločno prelahko.
4x4 sem vklopil le nekaj krat vse ostalo sem prevozil z zadnjim pogonom.
no kar se tike knjige rb je bla res super in jasno spisana, poleg tega pa tudi lično natisjeno, celo na večbarvi papir za lažje prehajanje.....
sam znam kar solidno italiansko, tako da nism mel nobenih problemov z njo, za tiste ki ne znajo pa verjamem da so meli teževe, saj je bilo poleg slikic kar nekaj opisov in pojasnil.

ne misli da pljuvam po srečanju, ker je tako ali tako brez veze, ker s tem itak ne bom nič dosegel.
včeraj sem le povedal kako sem se počutil ob prihodu domov.
verjamem da je ogromno ljudi, ki na takem srečanju uživajo... saj drugače udeležencev sploh bilo ne bi.
meni osebno pa je žal da sem prišel, ker sem se večino časa dolgočasil....
no glede stroškov pa tako:
če so res taki kot si napisal je to utopija
70.000€ za popravilo 20km makadama in spucat 10 km asfalta....
no zgleda da bo traba it za kakšnega vzdrževalca cest v italijo, saj očitno pri vas ti fajn služijo.
no 9.000€ za helikopter pa ne vem komu koristi
jaz sem se popolnama enako vozil al je bil tisti helikopter al ne.

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Dec 12, 2011 7:07 pm

no še nekaj, praviš da je blo 5x za jest
jaz sem videl samo zjutraj, pa v rb sm mel 2x označeno, zdej če je blo še kaj mi ne pomaga če nism vedel da je

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » Po Dec 12, 2011 7:42 pm

No fantje da še jst povem. Jst sem mislu da bo to bolj kot tekma ne pa vožnja zato sem hotel it sam gledat to. Potem me je pa matej prepričal naj se grem le prijavit in vozit. In res sem šel vozit z originlnim Pajerom. Res da sem se udeležil prvič takih stvari je bilo zame in za kolega ki je bil z menoj enkratno. Največ sva se vozila po belem RB nato pa še mal po roza. no kot rečem bilo je enkratno. Za jest je bilo vrhunsko za pit tudi. Naredu cca 90-100km in svaka čast organizatorjem. Sam še neki bi alesnl uprašal če je to res da dobimo baje dvd domou???

Še enkrat bravo za celotno organizacijo!!!!!!!!!!! :veselo_za_volanom: :thank_you:
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Dec 12, 2011 9:14 pm

tuduki napisal/-a:No fantje da še jst povem. Jst sem mislu da bo to bolj kot tekma ne pa vožnja zato sem hotel it sam gledat to. Potem me je pa matej prepričal naj se grem le prijavit in vozit. In res sem šel vozit z originlnim Pajerom. Res da sem se udeležil prvič takih stvari je bilo zame in za kolega ki je bil z menoj enkratno. Največ sva se vozila po belem RB nato pa še mal po roza. no kot rečem bilo je enkratno. Za jest je bilo vrhunsko za pit tudi. Naredu cca 90-100km in svaka čast organizatorjem. Sam še neki bi alesnl uprašal če je to res da dobimo baje dvd domou???

Še enkrat bravo za celotno organizacijo!!!!!!!!!!! :veselo_za_volanom: :thank_you:
me veseli da sta uživala in da vama ni žal da sta šla peljat.

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

gradisca

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Po Dec 12, 2011 10:48 pm

Organizacija dobra-odlična, samo lahko, da pač to ni zame, skoraj ne bi rabili 4x4, in še dva avta ki sta bila z nami sta skozi spraševala, kje se bo kaj začelo...



lep pozdrav Erik
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

primorec 90
Prispevkov: 316
Pridružen: Pe Feb 26, 2010 9:28 am
Kraj: Vogrsko

OdgovorNapisal/-a primorec 90 » Po Dec 12, 2011 10:54 pm

dvd boš sigurno dobil brez skrbi.

alesnl
Prispevkov: 237
Pridružen: Pe Apr 18, 2008 6:43 pm
Kraj: gorica

OdgovorNapisal/-a alesnl » To Dec 13, 2011 8:50 am

dobro jutro, se ne spominjam ce sm tu napisal ko smo odprli diskusijo da zbor je soft, ma zame in za organizacijo zbor je tezko ga organizirat hard in hard zbori niso vec ljubljeni od vdelezencev. V italiji pred leti so zmiraj kaki estremisti se kregali. Dam v vednost samo en primir v gozdu luknja blata vsako vozilo za prevozit potrebuje eno minuto na sto vozil zadnje bo cakalo sto minut itd ta je problem. Ampak tocno sem prebral da sami ce ste malo spretni na raznih strugah rek dobis hard varjante, zato vciraj sem dal mojo st tel da me poklicete in bi vam pokazal kje so ti prostori. Cest pa za popravil jih je ogromnih, vceraj zvecer smo komaj koncali ciscenje. Pred leti smo morali poklicati gasilce. Lepo bi bilo, da bi videli kako poteka logistika in 1000 problemov pri tem, je za se zmesat. Se eno stvar rb v kakem jeziku saj ne vsi poznajo anglescino. Bilo je 75 strani in rb je zlozen komaj v soboto zvecir zaradi raznih problemov dez poplave poledice po asvaltu v dolino itd. Postane vtopija ga se prevajat. Lp ales

alesnl
Prispevkov: 237
Pridružen: Pe Apr 18, 2008 6:43 pm
Kraj: gorica

OdgovorNapisal/-a alesnl » To Dec 13, 2011 9:26 am

Rad bi se vdeleziv zbora, kjer vporabljas stalno 4x4, a kdo ve ce po Sloveniji kdo organizira tak zbor? Razen jeep club brda, ki ga ze poznam.

1Na Startu je bil zajtrk, 2Tappoljano prsut in kruh,3 Brazzano prsut kuhan rezan na roko salama frtalja hrenovke in se nekaj ma se ne spolnem. 4 Scrio njoki klobase repa 5 Felluga razne torte ne vem pa kaj tocno 5 Tenuta Villanova ne vem kaj so tam dali, pijaca pa je bila sigurno :-).

Zacel sem z off roudom ko sem imel stiri leta, moj oce je imel Lado Nivo in to je bilo leta 82. Obiskoval sem veliko zboro, spolnem se pa dobro da moj oce ni nikdar maral hard voznje, ker takrat tisti je bil druzinski avtomobil.

V Italiji organizirajo hard zbore ma limit je 30 vozil.

Moje misljenje je sledece, zbora se vdelezim da dobim stare in spoznam nove ljubitelje terenskih vozil, da skupaj se druzimo. Saj ko organizirajo zbor motoristov se ne (divja) po cestah odprte vsakdanjemu prometu.

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » To Dec 13, 2011 10:23 am

Moje misljenje je sledece, zbora se vdelezim da dobim stare in spoznam nove ljubitelje terenskih vozil, da skupaj se druzimo. Saj ko organizirajo zbor motoristov se ne (divja) po cestah odprte vsakdanjemu prometu.


Se podpišem pod tole.

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » To Dec 13, 2011 1:03 pm

Tudi jaz dam svoj podpis! Kar sem prebral je bilo BP. V kolikor kdo želi več od tistega za kar se je prijavil - JE ZGREŠIL PRIJAVNICO! Ne verjamem, da je kaj falilo, ker dol (preko meje) je bilo vedno polno vsega - so se potrudili!
Do sedaj sem bil dol samo enkrat, nisem vozil (kvalifikacije Malezija, če se prav spomnim) in so bile oči :shock:
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov