LJ 70

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
damiani
Prispevkov: 67
Pridružen: To Feb 20, 2007 11:19 am
Kraj: Novo mesto

LJ 70

OdgovorNapisal/-a damiani » To Okt 27, 2009 9:30 am

Pozdrav! Vprašanje za poznavalce toyot. Kakšne so možnosti za predelavo desnega volana na levi? Za nissana vem da ni posebnih težav ( armatura,pedala, brisalci in polž volana)?
lp damjan

Uporabniški avatar
maticV
Prispevkov: 175
Pridružen: Sr Okt 01, 2008 9:47 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a maticV » To Okt 27, 2009 11:20 am

Priključujem se damjanovem vprašanju.... Zanima me pa kolk bi to okvirno stalo za toyoto Lc hdj80, če je seveda možno?

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » To Okt 27, 2009 2:31 pm

Pomoje boste to zrihtal a čaka vas homologacija,tako da se prej pozanimajte o teh stvareh. Je pa sama Predelava kar lep financni zalogaj. Tako vsaj jaz mislim.
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Okt 27, 2009 6:36 pm

Se ne splača!!!!!

Tok govora na to temo. A je že kdo spljoh predelu?

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » To Okt 27, 2009 6:49 pm

Uf a si pomislil da treba elektriko prestavit na levo,volanska letev bi tut znala nagajat,brisalci,armatura,en kup zadev ki bi se šele potem pokazale ko bi se zadeve lotil,pedala,lajtenge. Pomoje bi tut luci mogel zamenat(snop pa to).ajt javi kako se odločiš.
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » To Okt 27, 2009 6:57 pm

luči se zamenjajo takoj, ko pride iz anglije (ali druge države kjer imajo volan na desni) ker je pogoj za homolomo, bil volan na desni ali na levi :wink:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » To Okt 27, 2009 7:13 pm

okvirno čez palec pride predelava 80tke cca. 2000 eur pri nas skupaj z materialom.

imam pa dve desni lc80 in eno levo 80tko pa mi za svoje potrebe na kraj pameti ne pride predelava na "pravo" stran, ker je dela nenormalno veliko.

vožnje avta na drugi strani se privadiš v par deset kilometrih oz. v uri ali dveh. da pa desnemu avtu spraviš volan na levo stran in da je predelava narejena kot se šika pa bi trajalo cca. 14 dni resnega dela.

lp
mamut
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

discovery
Prispevkov: 30
Pridružen: To Sep 16, 2008 12:39 pm

OdgovorNapisal/-a discovery » To Okt 27, 2009 8:01 pm

Ojla.

Sam sem proti koncu podobnega podviga. Več bom lahko komentiral, ko bom končal. Vse je dokaj enostavno, le pri elektroinštalaciji sem se uštel. Druga inštalacija LHD ki sem jo imel na razpolago je slaba, in vozilo ki je bilo RHD ima Precej več opreme kot vozilo iz katere mi je na voljo LHD instalacija. Tako da sem šel kar nekaj kablov pod armaturko podaljšat.
Brez LHD avta, s katerega sem pobiral komponente bi bilo veliko bolj zeznjeno.
Sama zamenjava volana je lahko dokaj hitro skozi, vendar ko je toliko podrto se splača še kaj poštimat, in s tem se potem nekoliko zavleče.
Trenutno imam samega dela za sabo kakih 40 ur dela.

lp,

p.s. Vozilo: Land Rover, Discovery

damiani
Prispevkov: 67
Pridružen: To Feb 20, 2007 11:19 am
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a damiani » Pe Nov 13, 2009 8:13 pm

Hvala za mnenja! Sicer sem imel v mislih čisto tehnične info. Zadeva pa je naslednja. Res je ,ko vozilo pride iz uk, je edina stvar za homologirat prednji žarometi. Za volan, na kateri strani je ali bo bil pa ni nobenih zahtev. Sam drugače rad "kopam po avtomobilih, tako da je predelava čisto moj "hoby" strošek ( levi volan je le "levi"). O tem ali se res splača ali ne ima pa tudi vsak svojo računico. Odvisno od cene in stanja avta katerega predeluješ .Moja je krepko pozitivna.
Torej, če mi lahko kdo pošlje kakšno fotko gole karoserije (motorni prostor in kabina gledano v smeri vožnje). Vozilo je LJ 70 l.1995, verjetno je KZJ enaka kar se zadeva tega.

LP damjan


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 84 gostov