Tudi na gorenjskem se dogaja.....

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Avg 18, 2011 1:16 pm

Teško da sva imela isto turo. Jaz sem jo mahnil čez gorski kotar in po morski strani vse tja do Paklenice, potem pa potegnil po AC do zaledja Omiša. Potem Na Buško j. v bosni, ter kmalu nazaj na hrvaško pri Sinju pol pa po celinskem delu vse tja do male kapele. Tam sem čez Užljebič zapeljal spet v BiH ter po makadamu za bixačem na Željavo. Tam je bilo vse zablokirano zato sem prespal in potem naslednji dan izstopil na Izačiču in napadel z hrvaške strani. Pol pa še mal po Kordunu in marš domov.....dober konec, vse dobro :wink:

Uporabniški avatar
pinzi
Prispevkov: 192
Pridružen: Ne Nov 02, 2008 12:24 am
Kraj: Hagau

OdgovorNapisal/-a pinzi » Če Avg 18, 2011 4:51 pm

Vem, da tura ni bila ista. Bil si na istem koncu Krke-samostan, pa tud aerodrom si slikal na meji z Bosno. Jaz sem ga napadel z Hrvaške strani čeprav sem mislil, da je večinoma na Bosanski strani. Še dobro, da sem se pozanimal pri domačinu in me je kar čudno pogledal ko sem omenil dostop iz BiH. Smo pa prevozili celo pisto, glede na "emšo" je pista v zelo dobrem stanju. Planiran imamo ponovni napad v osrčje gore.

lp
Trdo delo ni še nikogar ubilo....toda zakaj tvegati!!!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Avg 19, 2011 7:29 am

Manjši del je na bosanski strani, pa še rampe so.......
Meni je policaj, ko sem prijavil da se bom vozil v obmejnem pasu rekel: A koji češ k...c tamo :shock: zar nemaš nikakva pametnija posla?

:lol:

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Pe Avg 19, 2011 9:49 am

No ko ti inkasanti začnejo o 'pametnijem poslu' si na vrhu sarkazma :roll:

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Pe Avg 19, 2011 12:15 pm

Vito_ napisal/-a:No ko ti inkasanti začnejo o 'pametnijem poslu' si na vrhu sarkazma :roll:

hahahahaaha


sj 413
Prispevkov: 186
Pridružen: Sr Mar 31, 2004 8:45 pm
Kraj: bled-bohinj

.

OdgovorNapisal/-a sj 413 » Po Avg 22, 2011 10:18 pm

no tudi ostali gorenjci smo se mal podil naokoli( Malta Hochmalmstrase ), sicer ne z terenci pac pa vremenu primerno :D
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
fajn gorska cesta do zajetja , precej strma in veliko tunelov

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Avg 23, 2011 3:04 pm

pa kaj maš to spet drugi bajk :shock:

sj 413
Prispevkov: 186
Pridružen: Sr Mar 31, 2004 8:45 pm
Kraj: bled-bohinj

OdgovorNapisal/-a sj 413 » To Avg 23, 2011 5:24 pm

je treba menjat da vids ki ti pase :stari_pridiga:

Uporabniški avatar
soklic46
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Sep 02, 2010 12:16 pm
Kraj: Selo pri Bledu

OdgovorNapisal/-a soklic46 » To Avg 23, 2011 10:45 pm

Tle smo bi pa mi tut s šolo je res fajn še v notranjost jeza so nas spustil, ampak vidš samo velik betona toj pa tut use, je pa fajn hladno notri fajn za tele dni :)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Avg 30, 2011 10:05 am

Tako, počitnic je konec. Zdaj bo treba spet v šolo............. :evil:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
marjan
Prispevkov: 1133
Pridružen: Ne Sep 11, 2005 12:43 pm

OdgovorNapisal/-a marjan » To Avg 30, 2011 12:18 pm

ti si norc...:) u šolo greš:)hahahaha looool

p.s. sej maš samuraja enga tmle na sliki viška..:)

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Avg 30, 2011 1:27 pm

Alien veš kak dober avto bi ti že lahk mel, če nebi teh starih jajc kar naprej šraufal :twisted:
(Tako je bilo meni povedano, jaz samo posredujem tujo modrost naprej)


btw: spomni klošarja, da ima luči v kranju.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Avg 30, 2011 4:50 pm

gregor napisal/-a:Alien veš kak dober avto bi ti že lahk mel, če nebi teh starih jajc kar naprej šraufal :twisted:
(Tako je bilo meni povedano, jaz samo posredujem tujo modrost naprej)




Mislim , da je tale modrost že kr stalnica pri nas :D

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Avg 30, 2011 7:25 pm

lisko napisal/-a:
gregor napisal/-a:Alien veš kak dober avto bi ti že lahk mel, če nebi teh starih jajc kar naprej šraufal :twisted:
(Tako je bilo meni povedano, jaz samo posredujem tujo modrost naprej)




Mislim , da je tale modrost že kr stalnica pri nas :D


A tebi tudi kdo takšno pove?
No tisti ki je meni to modrost prodal, je v 4-5 letih iz 7jurjev vrednega solidnega avta prišel na staro jajco vredno jurja, pa še nekaj denarja je bilo menda treba dat zraven.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Avg 31, 2011 7:37 am

Tale modrost ni stalnica samo pri nas, tudi drugod je. In bolj greš proti jugu večji modrijani so......
Bi se dalo debatirat na to temo.
Da ne bom še jaz modrijan, dve zgodbici:

Bil je en offroader svetovnih razsežnosti. Starejši offroaderji se ga boste spomnili, je pa z naših koncev. Vozil je dobre avte in ta hude tekme po Afriki in podobno. Uglavnem špilal je velikega frajerja. No zdaj je vse kar vidi od offroada to da mu ga kakšen v rit zabije........ko bo odslužil svoje ga pa še vedno čaka četa ljudi katere je nategnil za solde......
Tako se zgodi barabam, prav mu je.....

Druga je naslednja:
Človek je 20 delal ko norc, denarja je bilo dost za dober avto, počitnice v daljnih deželah itd...... No kakorkoli že iz d.o.o. se je zaradi situacije kakršno imamo spremenilo v Dolžan Okoli in Okoli in zdaj se vozi v avti za 150 € in dela kot navaden delavec. No s tem ni nič narobe če ne bi bil zadolžen do konc življenja. Da ne omenjam tega da so med tem ko je 20 let garal otroci odrasli.....
Pa je bil priden ni bil lopov. Pa je na istem kot oni lopov zgoraj. Upniki trkajo na vrata obema....oni zgoraj je šel še celo tako daleč da je 100% invalida nategnil za solde :evil:

Žalostno je to da sta me obadva večkrat vprašala kaj hudiča vidim v starih jajcih in zakaj trošim dragoceni čas. Pa to je v redu, če me ne bi gledala tako prekleto zviška.
Kakorkoli že, zadnje čase jih ni na spregled. Mogoče jima je pa nerodno, kdo ve....ali pa ne upata kaj preveč okoli hodit :lol:

Je pa še veliko takih zgodbic........nekaj jih je celo na tem forumu takih kaveljcev, ki so imeli veliko za povedat na to temo svoje čase.


Nauk teh dveh zgodb da se ne splača imet dobrega avtomobila :idea: :lol:
Jaz sem šel še korak dlje in ga sploh nimam. Že kakšnih dvanajst let. Ga pač ne rabim. Vozim se pa ravno tako..... Modrijani pa naj še kar naprej modrujejo. Še naprej naj sodijo človeka po obleki in avtomobilu, hišo po fasadi, trgovino po izložbi......

Kaj je za koga dober avto je pa zelo relativno. Meni je dovolj že kinderjajček in upam da si bom kmalu lahko privoščil enega. Takega modrega z velikimi kolesi in da bo čisto in samo moj. 8) Pol bom pa taglavn. 8)
Nazadnje spremenil AŁIEN, dne Sr Avg 31, 2011 7:41 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Avg 31, 2011 7:38 am

aja, grgor tisti tvoj kranjčan ne jebe žive sile. Od 8 klicev petkrat ni dosegljiv trikrat se pa ne oglasi na telefon....... :evil:

marjan napisal/-a:p.s. sej maš samuraja enga tmle na sliki viška..:)


Nimam več, vse kar je bilo viška je šlo.....tisti na sliki je pa donator kosov za tega in za buggy.

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Sr Avg 31, 2011 1:20 pm

slabi ekonomisti so tistile junaki v tvoji zgodbici ;) če je gospod zafural d.o.o. bi morali upniki trkati na vrata d.o.o.-ja in ne njegovih osebnih vrat...
Nič ni večno...

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Sr Avg 31, 2011 2:34 pm

pajk napisal/-a:slabi ekonomisti so tistile junaki v tvoji zgodbici ;) če je gospod zafural d.o.o. bi morali upniki trkati na vrata d.o.o.-ja in ne njegovih osebnih vrat...
Nič ni večno...


pajk, tud če boš dober ekonomist in me boš nategnu .... pridem na vrata d.o.o. in na privat vrata ... brez skrbi.

prvi junak iz Alienove zgodbice mi je znan, smo vozili tudi skupaj in je nategnil tudi prijatelje .... smo ga že obiskali marsikje in še ga bomo, dokler zadeve ne izterjamo z vsemi obrestmi.

aja in ni edin .... se tukaj po forumu oglašajo še kakšni, kateri so ostali dolžni za off road opremo ... a tud za njih se bo počasi našel čas.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » Sr Avg 31, 2011 5:02 pm

gregor napisal/-a:
lisko napisal/-a:
gregor napisal/-a:Alien veš kak dober avto bi ti že lahk mel, če nebi teh starih jajc kar naprej šraufal :twisted:
(Tako je bilo meni povedano, jaz samo posredujem tujo modrost naprej)




Mislim , da je tale modrost že kr stalnica pri nas :D


A tebi tudi kdo takšno pove?
No tisti ki je meni to modrost prodal, je v 4-5 letih iz 7jurjev vrednega solidnega avta prišel na staro jajco vredno jurja, pa še nekaj denarja je bilo menda treba dat zraven.


Mah to poslušam že dolgo :) Če ne bi poslušal bi v garaži stal nov clio....Denarno je isto....ampak tist jajc je pol plastičen...ima SAMO RWD ...Ima pa garancijo in je nov :D

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Sr Avg 31, 2011 5:44 pm

trkaš že lahko, po pravni poti pa fizična oseba in pa d.o.o. nista isto.
ekonomist ali ne, kolege nategovat se pa res ne sme! :a_vi_mene_malo:

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Avg 31, 2011 6:19 pm

AŁIEN napisal/-a:aja, grgor tisti tvoj kranjčan ne jebe žive sile. Od 8 klicev petkrat ni dosegljiv trikrat se pa ne oglasi na telefon....... :evil:


Je bil v Franciji, svetovno srečanje Citroënov... Zdaj je zopet v slo in se bo oglasil.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Avg 31, 2011 7:34 pm

pajk napisal/-a:trkaš že lahko, po pravni poti pa fizična oseba in pa d.o.o. nista isto.
ekonomist ali ne, kolege nategovat se pa res ne sme! :a_vi_mene_malo:


Po novem zakonu ni več dost razlike. Tudi lastniki DOO-jev garantirajo za firmo z vsem svojim premoženjem in ko gre firmi slabo, tožiš lastnika doo-ja. Je pa razlika če on vse na ženo prepiše, ker potem pa ne moreš nič.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Sr Avg 31, 2011 8:05 pm

Nebivedu napisal/-a:
pajk napisal/-a:trkaš že lahko, po pravni poti pa fizična oseba in pa d.o.o. nista isto.
ekonomist ali ne, kolege nategovat se pa res ne sme! :a_vi_mene_malo:


Po novem zakonu ni več dost razlike. Tudi lastniki DOO-jev garantirajo za firmo z vsem svojim premoženjem in ko gre firmi slabo, tožiš lastnika doo-ja. Je pa razlika če on vse na ženo prepiše, ker potem pa ne moreš nič.


:shock: potemtakem ni večje razlike med s.p. in d.o.o.
maš link od spremembe zakona?

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Sr Avg 31, 2011 8:28 pm

Nebivedu napisal/-a:
pajk napisal/-a:trkaš že lahko, po pravni poti pa fizična oseba in pa d.o.o. nista isto.
ekonomist ali ne, kolege nategovat se pa res ne sme! :a_vi_mene_malo:


Po novem zakonu ni več dost razlike. Tudi lastniki DOO-jev garantirajo za firmo z vsem svojim premoženjem in ko gre firmi slabo, tožiš lastnika doo-ja. Je pa razlika če on vse na ženo prepiše, ker potem pa ne moreš nič.


če pa je prepis na ženo mlajši kot eno leto......po tem ti vlak še ni odpeljal...
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov