Land cruiser -nastavljanje nadmorske višine

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Gost

Land cruiser -nastavljanje nadmorske višine

OdgovorNapisal/-a Gost » Če Dec 16, 2004 6:21 pm

Pozdravljeni,

na moji toyoti LC letnik 2000 imam višinomer, katerega tudi če umerim na točno nadmorsko višino kar raste tja do 5000 m, zdi pa se mi, da tudi merjenje zunanjega tlaka ni točno - veliko prenizka vrednost. Zato prosim lastnike toyot, če veste kako se ta reč nastavi, da bo kazala pravilno vrednost, tudi na toyota - servisu mi ne znajo pomagat, knjižica pa je tudi pomanjkljivo napisana.

vnaprej hvala za vaše odgovore.

LP Jure

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Dec 16, 2004 10:53 pm

Tut japonci niso to za kar nam jih hočejo prikazati...
Resno: na moji LC (letnik 03) ta zadeva dela v redu, jasno pa je, da jo moram vsakič sproti nastaviti, saj višino meri le glede na spremembo zračnega tlaka. Pri meni ni problem, živim ob morju, pa lahko vsakič ko se peljem med Izolo in Koprom nastavim na 0 m. Ampak, če grem kam drugam, se spreminja tudi vreme, s tem zračni tlak in s tem tudi narobe kaže višino. Bil sem (po kazalcu vsaj) že nekih 300 m pod morjem, ampak 5000 m visoko pa še ne.
Če pa upoštevaš te spremembe vremena in ti še vseeno čudno kaže, potem pa pač tega inštrumenta ne glej več in ne razmišljaj, koliko je zaradi tega bil avto dražji :twisted:
Sploh pa ne piši na tem mestu in drugje tudi ne o tem, da je na LC-jki kaj narobe, se bo še kdo zlobno nasmehnil.:wink:
LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Pe Dec 17, 2004 12:50 am

PRi men v navodilih piše kako se to nardi. Dans sem glih nagibe pa kompas štimal, jutri bom pa pogledal kako se višinomer nastavi. Laže pa, to je normalno ker kot je rekel Miran dela na zrčni pritisk. Men laže tud višinomer za padalo, pa višinomer na uri itd... Tisti razni merilci v toyoti so pa itak po moje sam mal za šminkirat pa to. Bolj kot zanimivost al pa za kako hoby uporabo.
Men je najbol ko kakega bunkeljna al pa nafrfuleno fračo v klanec pelješ in gleda tiste števce kolk je avto nagnjen. Ker čez havbo itak nič ne vidi. Pa vidi da je cager že čez polovico (20%) pa je vsa zelena. Pa še mal naložiš in ti vse obljubi takoj....sam da jo spravš spet na cesto....:-)
God shave the queen...

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Po Dec 20, 2004 11:57 am

To sem že slišal da deluje glede na tlak in spreminjanje tlaka, sam ne vem, ker pri meni je tlak vedno okoli 983 Hpa to je pa kar malo premalo glede na nadmorsko višino kjer stanujem (360 m) in za to je verjetno logično da višinomer kaže tako visoke vrednosti. Števec za nagib pa kompas se da nastaviti, piše tud v navodilih, višino bom pa verjetno res moral odmisliti. Drugače pa, Miran jas ne šimfam toyote ker jo imam že tri leta in vem da je odlična do sedaj še nobenega popravila razen ene žarnice, glede višinomera sem vprašal samo informativno če kdo kaj več ve o tem pa zgleda da v vseh mali laže pri moji pa malo več pa si s tem ne bom belil glave.

Lp

Jure

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Dec 20, 2004 11:25 pm

Jure:
Kaj pritisk ti skozi enako kaže, višino ti pa menja :shock:
Čudno!
Glede žarnice - samo ena v treh letih - koliko se pa voziš? Saj sedaj ko imamo skozi luči prižgane (no jaz sem vozil z lučmi že od nekdaj :stari_pridiga:) lahko življenje žarnic kar s kilometri izraziš. Meni držijo originalne od novega avta tam do okoli 40k km, one iz črpalke pa ne več kot 20k km.
LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Po Dec 20, 2004 11:52 pm

Miran kupi Philips žarnice in zdržale bodo veliko več. Men na prikolici edin Philips zdrži. Vse ostale začnejo umirat že na Jesenicah....
God shave the queen...

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » To Dec 21, 2004 12:08 am

Bom!
Mimogrede: ali je že kdo ugotovil, da če daš notri 100W žarnico, ne sveti nič kaj boljše od navadnih. Pravi en moj prijatelj (doktor za elektroniko), da sedaj proizvajalci avtov tudi pri drotih šparajo, in dajo notr glih tok tenke drote, da gre še tista amperaža za 60W skoz, več pa ne. :x:

LP
Miran
(se nisem prijavil)

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Dec 21, 2004 1:58 pm

Če pa je to res, pa zna biti nevarno, ker se zna zgoditi kak požar ;).

LP
Samo

Uporabniški avatar
Defender110
Prispevkov: 56
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 10:53 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Defender110 » To Dec 21, 2004 3:26 pm

??
Nazadnje spremenil Defender110, dne Sr Dec 22, 2004 2:14 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
KLRS Pathfinder & Land Rover Enthusiast

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » To Dec 21, 2004 5:32 pm

Miran pritisk se preminja samo za okoli 3-5 Hpa več pa ne, pa še to ne zleze nikoli višje od 987 - 990 max. tko da je verjetno res nekaj narobe, višina pa raste ja. Pa se sploh ne obremenjujem več, enostavno jih ne gledam pa je.

Žarnico pozicijsko zadnjo pa sem menjal sedaj ko ima avto malo več kot 67.000 km, sem jo zamenja spet z originalno.

Lp

Jure

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Sr Dec 22, 2004 8:09 pm

Defender110 napisal/-a:??

Zanima me zakaj ste popravljali in izbrisali objavljeni prispevek. Res škoda, da ste umaknili tako opevani filmček o Toyoti. Tako bi si potencijalni kupci lahko ogledali kako se uničujejo testna vozila. Res lepa predstava in reklama KLRS in Toyote.
:evil:
Stanko

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Sr Dec 22, 2004 8:42 pm

He, he, he. Upam, da ima še kdo ta filmček. Naj ga objavi. Sem malo zamudil. Saj ne bo nobene škode, itak vsi že vejo, kako so s toyoto skakali na Lavrici. Pa še na KLRS forumu se hvalijo. Ja, itak.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Dec 23, 2004 4:10 pm

:shock::shock::shock:
KAJ ??? KJE????:?: :?:
Kaj govorite?
A se meni samo zdi ali je res bil na tem mestu en filmček, ko ena LCjka malo prednjo premo v zrak vrže. Spodaj je pa en LR Defender stal in sline cedil. Pa še preko LR strani sem to videl.
Kot zadovoljni lastnik LC sem si ga z veseljem večkrat ogledal, ker je bil slabe kvalitete (fotoaparat?) nisem mogel razbrati tablice, ampak mogoče je bila res bela.
Da pa ljudje testne avte uničujejo je pa žal resnica. Nimajo jajc, da bi svojega. Sploh pa, kdor ne vozi avta s srcem (pa magari na hardu) naj gre raje peš al pa z vozičkom.

Mene bolj zanima nekaj drugega: Kako to, da filmčka ni več???? (niti linka ni več) Kaj dela cenzura ali se da na tem forumu posrati v hlače (lastne) in potegniti nazaj svoj prispevek? :evil:

LP
MIran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Če Dec 23, 2004 8:59 pm

NA zeljo "voznika" sem prispevek/link umaknil. Je ze vedel zakaj!

LP
Igor

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Če Dec 23, 2004 9:31 pm

Anonymous napisal/-a:NA zeljo "voznika" sem prispevek/link umaknil. Je ze vedel zakaj!

LP
Igor

Pa si ga ti brihtnež :ah_seveda: sploh vprašal, ali želi da je njegov "polet na Planiški velikanki " objavljen? :skace_od_srece:
Stanko

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Dec 24, 2004 9:13 am

:stari_pridiga:
Izgleda, da ne morem iz svoje kože.
Če je nekdo nekaj poslal na forum, potem bi to moralo biti dokončno dejanje, brez možnosti umika nazaj. Saj ima nenazadnje pred pošiljanjem na forum možnost predogleda pa naj si ogleda, kakšen umotvor je spravil skupaj.
AMPAK KO NEKAJ OBJAVIŠ JE TO OBJAVLJENO IN POTI NAZAJ NI!!!!!

Tisti famozni filmček od skakajoče LCjke imam v spominu (računalnikovem), ampak sem že star in senilen pa ga ne znam objaviti, čim bo moj sin vstal, ga bo objavil, jaz bom pa napisal kje je.
Sem si ga spet ogledal, pa ne vidim nič posebnega. Razen če je seveda kdo komu obljubil, da bo z avtom lepo delal, potem pa ni. In je bil tako pameten, da je to še dokumentiral in objavil (ne najdem zanj ustreznega smeškota, ampak pri nas na Primorskem takim rečemo: M-O-N-A).
Mogoče si lastniki LR mislijo, da tako uničijo avto - LR mogoče, Toyote pa ne!

LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Gost

Famozni skok z Toyoto

OdgovorNapisal/-a Gost » Pe Dec 24, 2004 10:14 am

Miran
Tisti skok sploh ni bil nič posebnega, še najmanj za vozilo, razen morda za tistega, ki ga je objavil, ne vem s čim se je hotel postaviti, ali s izkušenostjo voznika ali z sposobnostmi vozila, verjetno bi skok brez posledic prestal tudi LR. Mislim pa, da voznik sploh ni vedel, da so ga posneli in objavili, sploh, če je vozilo službeno , je stvar malce neugodna. Mi pa nekako ne gre skupaj takšen nepotreben skok na terenu z nasveti inštruktorjev terenske vožnje,ki svetujejo, da se na terenu vozi počasi. Se pa popolnoma strinjam s teboj, da citiram: ČE JE NEKDO NEKAJ POSLAL NA FORUM, POTEM BI TO MORALO BITI DOKONČNO DEJANJE, BREZ MOŽNOSTI UMIKA NAZAJ. SAJ IMA NENAZADNJE PRED POŠILJANJEM NA FORUM MOŽNOST PREDOGLEDA PA NAJ SI OGLEDA, KAKŠEN UMOTVOR JE SPRAVIL SKUPAJ.
AMPAK KO NEKAJ OBJAVIŠ JE TO OBJAVLJENO IN POTI NAZAJ NI!!!!!
Stanko

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Cyrus » Pe Dec 24, 2004 10:40 am

Dober terenski voznik prav gotovo ni tisti, ki po terenu z vozilom skace in pocne podobne akrobacije. Za vecerno branje naj si vzame tematsko literaturo ali pa pogleda kaksno video kaseto :stari_pridiga: . Verjamem, da ga je sram, ce pa to pocne s tujim vozilom pa naj se se dodatno zamisli :oops: . Menim, da v tem primeru milostno dopustimo, da link izgine iz foruma. IZJEMOMA! KER JE SRAMOTA!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Dec 24, 2004 2:53 pm

:stari_pridiga:
Kadar zatežim, potem to do konca storim:
Ni važna vsebina, gre za to, da se je nekdo polulal in hotel svoj umotvor nazaj s foruma potegniti.
Ne, to ne gre :z_kijem_v_roki:

Torej izginuli filmček o skakajoči LC si lahko ogledate na http://www.pef.upr.si/~tanjan/video/film.avi


Čez par dni ga bomo zbrisali.

LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Pe Dec 24, 2004 3:22 pm

Hvala, tokrat sem si ga uspel ogledati. Res ni nič kaj posebnega. Avta je pa vseeno škoda. Se pa tudi strinjam, da poba za volanom nima pojma o terenski vožnji.

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Pe Dec 24, 2004 3:31 pm

Čestitke Toyoti. :aplavz: :plese:

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Pe Dec 24, 2004 4:09 pm

Nič posebnega?

Def110

OdgovorNapisal/-a Def110 » Pe Dec 24, 2004 8:18 pm

Ok, se pravi, da je potrebno za vsakega ki se ga slucajno slika oz. fotka posebej vprasati, ce je lahko objavljen. Ce se je udelezil klubske prireditve se to razume po defaultu. Ali bi moral potem vse filme dol vrct? Ne, samo od tistega, ki ga posnetek izrecno moti.

In debata o tem, da ce kaj das na Forum, da se tega potem niti slucajno ne smes dotakniti je tudi malo mim. Ce bi bilo tako, bi te ze sam sistem onemogocal. Sicer si pa sem/sam avtor teksta in tudi Forum je namenjen izmenjavi mnenj, brez kaksnih hudih pravil. Ce pa je to pravilo (da se ne sme popravljati!), naj se pa javno pove!

LP in Vesel bozic ter Srecno novo leto
Igor

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Pe Dec 24, 2004 8:33 pm

Sicer to nekje pod "O forumu" tudi piše, pa še večkrat smo premlevali. Ta forum je prost za vse in ni moderiran - torej brez preverjanja sporočil in kakršnekoli cenzure. Vsak odgovarja za svoje prispevke. V preteklosti smo se od tega pravila odmaknili le v enem samem primeru, ko je šlo za (hude) žalitve.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 77 gostov