landcruiser vprašanje

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Ne Jan 30, 2005 4:48 pm

Ne vem zakaj mam občitek da se že cel topic delaš neumnega.

Saj se ne delam neumnega ... (Ludwig tu ti pustim malo manevrskega prostora v naslednjih prispevkih :wink: ). Ce bi ti hotel sedaj za nazaj dokazovat, bi verjetno spet rekel, da se kregava, torej pustimo stvar stat.
:malo_zadremal:

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Ne Jan 30, 2005 7:29 pm

En lep dober dan,

ker ste me gotovo že pogrešali, sem se odločil, da lahko malce vskočim. Opazil sem, da se ukvarjate s silno tehnologijo različnih štirikolesnih pogonov. Je to res tako pomembno? Sam sem pač navaden uporabnik storitev vozil s štirikolesnim pogonom. Zanima me v osnovi avto in to, kako se pelje po terenu. Če pa ima za pomoč pri premikanju sredinski, bolj nazaj pomaknjen ali malce v desno nagnjen diferencial me pa to savršeno boli k. Važno da dela.

2 Vigadu

Saj se ne delam neumnega ...

mater... tole je pa prekleto tanek led....

2 Ludwig

ne se kregat z Vigadujem. Človek ima pač minimalno 5 diferencialov, pa se zadeva še vedno ne premakne z mesta (2x Jeep, 2x Niva in še en sredinski za povrh od Nive). V povprečju je torej to en diferencial na eno gumo. Si predstavljaš, da bi to imelo še zapore diferencialov?

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Ne Jan 30, 2005 8:46 pm

Hojla Bizzy, pa smo te res pogrešali. Kje si hodil tako dolgo? Saj vidiš kako
mi je težko z Ludwigom, meni ubogi pari. :P
mater... tole je pa prekleto tanek led....


Samo za prijatelje, kot je npr Ludwig, ampak je tako uglajen, da ni pograbil :D

2 Ludwig

ne se kregat z Vigadujem. Človek ima pač minimalno 5 diferencialov, pa se zadeva še vedno ne premakne z mesta (2x Jeep, 2x Niva in še en sredinski za povrh od Nive). V povprečju je torej to en diferencial na eno gumo. Si predstavljaš, da bi to imelo še zapore diferencialov?


Hej, menjalnikov pa nisi preštel ! Pa pol tistega v SG še daj zraven.
:twisted:

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Jan 31, 2005 9:41 am

Samo napisal/-a:Obstajajo avti (kot npr. novi Pajero, pa novi Cherokee), ki imajo sredinski diferencial IN priklopljiv 4x4 pogon. Oba imata lahko: pogon le na zadnji kolesi, stalni pogona na 4 kolesa (s sredinskim diferencialom ali kakšno visko čudesom - ker delitev navora ni povsem variabilna in je asimetrična - tega ne vem), blokado sredinskega "diferenciala" (na ta način v bistvu dobiš delitev navora 50% / 50% - kot pri priklopljivem 4 kolesnem pogonu in se seveda ne moreš voziti po cesti).

Ker je 70-ka čistorkrvni avto za teren, bi skoraj upal stavit, da ima povsem navaden priklopljiv štirikolesni pogon - ker če nimaš sredinskega difa, tudi crknit ne more :)

LP
Samo



Samo, moj cherokee je letnik 1991 in mu piše na ročici za vklop
2 H
4 H part time
4 H full time
N
4 L

lp
Janez
Slika

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Po Jan 31, 2005 9:42 am

Ja, ampak tvoj je Grand Cherokee in ne Cherokee, a ne?
No, za grande se pa nisem kaj dosti zanimal, priznam...

LP
Samo

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Jan 31, 2005 9:44 am

Ne Samo
a se ti zdi da ne ločim med grandom in navadnim?

Napisal sem cherokee in če bi poznal te avtomobile bi vedel da so grandi pri nas od letnika 93 naprej.
Slika

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Po Jan 31, 2005 9:50 am

Pa si me našel ;)
Sploh nisem gledal letnika - sem mislil, da si že vse razen Granda prodal (a nisi tega rekel?).
Za ta stare cherokee-je pa sem prepričan, da so imeli vsi priklopljiv 4WD - očitno ga niso imeli. Ta novi se v europi prodajajo s priklopljivim 4WD, če ga vzameš z ročnim menjalnikom. Kako pa je bilo včasih?

LP
Samo

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Cyrus » To Feb 01, 2005 8:11 am

Ob tej jutranji uri bom pa samo citiral Ludwiga:
:amen: SPET SAMA PAMET

Uporabniški avatar
aleks
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Feb 16, 2004 8:12 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a aleks » So Feb 05, 2005 9:08 am

Samo napisal/-a:Pa si me našel ;)
Sploh nisem gledal letnika - sem mislil, da si že vse razen Granda prodal (a nisi tega rekel?).
Za ta stare cherokee-je pa sem prepričan, da so imeli vsi priklopljiv 4WD - očitno ga niso imeli. Ta novi se v europi prodajajo s priklopljivim 4WD, če ga vzameš z ročnim menjalnikom. Kako pa je bilo včasih?

LP
Samo

Ćiro je imel tudi že od kamene dobe 2 tipa t case-a. ControlTrac in CommandTrac. Full time 4wd t case je bil za doplačilo. Pa tut čisto samo 2wd izvedbe so ble.
Offroaders do it in the bush. (thanks, no more)


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 103 gosti