NOVI LAND ROVER DEFENDER 90

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Drobez
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Okt 18, 2007 3:24 pm

NOVI LAND ROVER DEFENDER 90

OdgovorNapisal/-a Drobez » Pe Mar 27, 2009 11:21 am

Spoštovani,

Pred enim tednom je moj brat kupil Novi land rover defender 90 (star 6 mesecev) iz Nemčije z 3.600 Km. Avto je res prekrasen z najhujšo možno opremo, črn lep ko biser.
Seveda sem bil bolj nasprotnik ko me je brat prašal za mnenje, ker smo imel pri hiši že Landroverje in so ga vsi "srali". No pa sem si rekel sej ta ko je pa nov pa mora delati.

In brat ga registrira in se pelje prvi dan in TAKOJ so se začel pojavljati napake, CD ni šel ven iz playerja, pri prestavljanju iz 2 v 3 prestavo je neki šklopotalo (prvo se je sumilo da je menjalnik ampak zdej je baje samo treba neki pri ročni menjati), in drugi dan avto ni več užigal. Neki ga elektronka serje in ko varovalko glavno vn uzame spet užge. In nato so na servisu ugotovili da je bil menjan pod garancijo že pokrov karterja. (serijska napaka).

Tako da sem ZOPET zgrožen nad kvaliteto tega avta. In mi sploh ni jasno kako se tak avto za tako ceno lahko takoj kvari.

PA PROSIM AVTO JE KOT NOV IN NI VIDEL NITI TERENA NITI MAKADAMA OD DALEČ!!!!!!!!!!!! KAJ ŠELE OD BLIZU!!!!!!!!!!!!!!!

Groza groza groza.

Lp

ANdraž
Nazadnje spremenil Drobez, dne To Mar 31, 2009 10:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

Re: NOVI LAND ROVER DEFENDER 90

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Mar 27, 2009 12:06 pm

Drobez napisal/-a:Spoštovani,

Pred enim tednom je moj brat kupil Novi land rover defender 90 (star 6 mesecev) iz Nemčije z 3.600 Km. Avto je res prekrasen z najhujšo možno opremo, črn lep ko biser. Pri Summitu pride takšen 45.000 EUR.
Seveda sem bil bolj nasprotnik ko me je brat prašal za mnenje, ker smo imel pri hiši že Landroverje in so ga vsi "srali". No pa sem si rekel sej ta ko je pa nov pa mora delati.

In brat ga registrira in se pelje prvi dan in TAKOJ so se začel pojavljati napake, CD ni šel ven iz playerja, pri prestavljanju iz 2 v 3 prestavo je neki šklopotalo (prvo se je sumilo da je menjalnik ampak zdej je baje samo treba neki pri ročni menjati), in drugi dan avto ni več užigal. Neki ga elektronka serje in ko varovalko glavno vn uzame spet užge. In nato so na servisu ugotovili da je bil menjan pod garancijo že pokrov karterja. (serijska napaka).

Tako da sem ZOPET zgrožen nad kvaliteto tega avta. In mi sploh ni jasno kako se tak avto za tako ceno lahko takoj kvari.

PA PROSIM AVTO JE KOT NOV IN NI VIDEL NITI TERENA NITI MAKADAMA OD DALEČ!!!!!!!!!!!! KAJ ŠELE OD BLIZU!!!!!!!!!!!!!!!

Groza groza groza.

Lp

ANdraž


ja nekdo je avto kupil v nemčiji, pol pa se mi je kvaril, pa ga je reklamiral in so mu dali novga, tega so pa slovencem prodali.

že poznana zgodba.... :evil:

zsoru
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr Mar 11, 2009 7:14 am
Kraj: Laško - okolica

OdgovorNapisal/-a zsoru » Pe Mar 27, 2009 12:20 pm

Razliko v ceni, če bi ga kupil pri nas bo pa zdeval za servisiranje in živce.


:(

Drobez
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Okt 18, 2007 3:24 pm

OdgovorNapisal/-a Drobez » Pe Mar 27, 2009 12:39 pm

2 zsoru,

Pa dobr ni točn tko, sej avto je v garanciji 3 leta, je pa res da so
brezvezna živciranja.

Razlika v ceni je pa vseeno bila "korektna" tako da se vseeno splača:)

lp

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Mar 27, 2009 12:55 pm

Drobez napisal/-a:2 zsoru,

Pa dobr ni točn tko, sej avto je v garanciji 3 leta, je pa res da so
brezvezna živciranja.

Razlika v ceni je pa vseeno bila "korektna" tako da se vseeno splača:)

lp


ja probjem bo edino če ti ne bojo niti v 3 letiah avta poštimali
kje pa hahko koristiš garancijo? tudi v slo?

zsoru
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr Mar 11, 2009 7:14 am
Kraj: Laško - okolica

OdgovorNapisal/-a zsoru » Pe Mar 27, 2009 3:54 pm

Drobez napisal/-a:2 zsoru,

Pa dobr ni točn tko, sej avto je v garanciji 3 leta, je pa res da so
brezvezna živciranja.

Razlika v ceni je pa vseeno bila "korektna" tako da se vseeno splača:)

lp


Se opravičujem če sva se narobe razumela. Definitivno ti želim veliko srečnih km z avtom. Sam problem je v tem ko je napisal moj predhodnik. Je pa res, da bi lahko imel s takim ki ga bi kupil v SLO iste težave. Najdit bo treba enega dobrega mehankarja in to je to.

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Pe Mar 27, 2009 4:29 pm

Jap ... to = to ... in enega dobrega štromarja ... in to = to ...

Samo TO dvoje zna bit malo večji problem ... matematiki ga radi označijo kot NP-poln problem.

Nematematiki pravijo temu: Ko bodo prasci leteli.

:lol:

A gre za mlajšega (in rahlo tmastega) brata ali je starejši (in vse bolje ve)?

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » Pe Mar 27, 2009 4:38 pm

SIMPL naj kupi še dva za dele,ker bo prvi od delov isto šrot v tertje gre pa rado :D

MarkoSkače
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Jun 12, 2008 6:05 pm
Kraj: Ormož

OdgovorNapisal/-a MarkoSkače » Pe Mar 27, 2009 5:34 pm

Zakaj pa misliš da je nekdo prodal avto z 3600 km :?:


Joj so (ste) še eni naivni :roll:

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Pe Mar 27, 2009 6:46 pm

Zame je stvar popolnoma jasna: če je kupil avto z garancijo, naj jo koristi!
Če pa je ne more (ali garancija ne velja), je v k.rcu!!!

žal je tako!
lp andrej

Drobez
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Okt 18, 2007 3:24 pm

OdgovorNapisal/-a Drobez » Pe Mar 27, 2009 6:59 pm

Seveda garancija velja po celi evropi!!!!!!!!!!! Tako da tu ni debate!!!!!!!

2 MarkoSkače,

NO ja ne vem če bi lahko človek govoril o naivnosti če kupiš skoraj nov avto z 3 letno garancijo itd.........

Veliko Toyot, Nisanov, Landijev, itd...... se prodaja po svetu skoraj novih z par tisoč km, in so seveda ok avti, pač nekateri avti, so lahko testni, predstavitveni itd........ TAKO DA SI ORNK MIM BRCNU KO GOVORIŠ O NEKI NAIVNOSTI.

2 VITO

Gre se ker je bratu tako ušeč DIF da je pač sprejel možnost "okvar":):):)

Lp

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Pe Mar 27, 2009 7:04 pm

Aha! Razumem! No potemtakem je možen samo en zaključek: DEF ga ni razočaral!

MarkoSkače
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Jun 12, 2008 6:05 pm
Kraj: Ormož

OdgovorNapisal/-a MarkoSkače » Pe Mar 27, 2009 7:20 pm

Potem pa mi povej za kaj bi se ti odločil za prodajo skoraj novega avta? V prvi vrsti verjetno zaradi tega ker z avtom nekej ni v redu. Če pa je testni pa je itak jasno da so ga do teh kilometrov ki jih ima vsi tiščali gas do konca pri nesegretem avtu (priporočljivo pri novem avtu in tudi pri starem pa je ravno obratno). Upam da je prej ko ga je kupil vedel vsaj priblićno zgodovino avta.
Oprosti ker sem ti solil pamet in brcal mimo, ker tako ali tako dovolj veš, samo ne vem zakaj avto ne gre. Aja, sedaj pa je spet Land Rover zanič. Dobro da vsaj obstaja nek izgovor :lol:

Pa še nekej sem pozabil:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Mar 27, 2009 7:45 pm

MarkoSkače napisal/-a:Potem pa mi povej za kaj bi se ti odločil za prodajo skoraj novega avta? V prvi vrsti verjetno zaradi tega ker z avtom nekej ni v redu. Če pa je testni pa je itak jasno da so ga do teh kilometrov ki jih ima vsi tiščali gas do konca pri nesegretem avtu (priporočljivo pri novem avtu in tudi pri starem pa je ravno obratno). Upam da je prej ko ga je kupil vedel vsaj priblićno zgodovino avta.
Oprosti ker sem ti solil pamet in brcal mimo, ker tako ali tako dovolj veš, samo ne vem zakaj avto ne gre. Aja, sedaj pa je spet Land Rover zanič. Dobro da vsaj obstaja nek izgovor :lol:

Pa še nekej sem pozabil:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


no mnogi avti se s toliko kilometri prodajajo tudi ker folk nima keša za odplačevat kresit oz lizing...

Drobez
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Okt 18, 2007 3:24 pm

OdgovorNapisal/-a Drobez » Pe Mar 27, 2009 9:05 pm

2 Marko skače,

Pa ne, sej nisi nič solil pamet, pač povedal si svoje mnenje. In to je čisto ok.

Ja seveda smo preverili CV od avta. Avto je kupil neki gospod kateri se je vozil nekaj krat in ko je ugotovil, da je to avto kateri mu ne odgovarja (zakaj ne vem) ga je vrnil in kupil novega freelanderja.

Tako da pač, je kar je. Želel sem samo povedati da se glede kvaliteta pri LR-jih ni nažalost nič spremenilo.

No ja. Upam da ga bodo znali pri Sumitu korektno popraviti:):)


lp

MarkoSkače
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Jun 12, 2008 6:05 pm
Kraj: Ormož

OdgovorNapisal/-a MarkoSkače » So Mar 28, 2009 12:48 am

Ja sej, prejšnjega lastnika je verjetno motilo to kar sedaj moti tvojega brata, in to ti želim povedat. Glede kakvosti Lr- jov je moje mišlenje tako, da mnogi glede slabosti teh avtov močno pretiravajo. Mogoče je moje mnenje preveč pristransko zato ker sem lastnik Diskota, vendar ko prebiram na forumu težave ki jih imajo nekateri z drugimi znamkami terencev mislim da Lr še vedno ni tako slab. Če ne drugo vsaj dele dobiš ceneje kot za druge. Največji problem pri Lr- jih po mejem mnejnu pa je ta da ni pametnih serviserjev v sloveniji za te avtomobile in zato dvomim da boš zadovoljen z servisom avta na Summitu. Pa še nekaj, če bi Lr- ji bili tako slabi kot govorijo nekateri se verjetno ne bi prodajali za tak denar, ali :?:
Vglavnem bratu želim veliko sreče pri tem avtu (verjetno jo bo potreboval).

Primmo
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 10:08 am

OdgovorNapisal/-a Primmo » So Mar 28, 2009 8:26 am

Čestitka bratu!Če kupis angleški avto lahko pričakuješ kakšen problemček :cry: ,žal je tudi pri drugih avtih tako,sicer malo manj pogosto!

Drobez
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Okt 18, 2007 3:24 pm

OdgovorNapisal/-a Drobez » So Mar 28, 2009 8:37 am

2 Marko Skače,

Kot prvo sem tudi jaz siguren da ni dobrih serviserjev za LR-je!!!!!

Glede kakovosti Lr-jev je bilo že veliko napisano in je seveda brez veze blatiti eno znamko, favorizirati pa drugo.

Jaz morm pač iz svojih izkušenj povedati da sem imel LR Diskota 3 leta. Kupil sem novega leta 94. In sem imel res veliko problemov z njim. Takrat ga je šraufal en iz Vrhnike "Drago Kržič" al neki tazga "je imel uradni servis).

Ko sem postal "razočaran", sem ga začel voziti v Celovec na servis (Spomenm se edino da je bil na Pischeldorfer strasse:)), in tam so ornk naredili samo so bili pa tako dragi da me je kr vse minilo.

Tako da sedaj vozim že drugo toyoto in morm reči, da hvala bogu niti pri eni ni bilo še nič narobe, tako da si žal sploh ne predstavljam da bi imel takšne probleme kot pri Diskotu.

No ja važno je da vsak vozi kar si želi oziroma kar si lahko privošči..

Sicer pa nekaj kolegov vozi LR-je in imajo zelo lušten pregovor "LR is like mother in law, always sick but never dies".

lp

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » So Mar 28, 2009 8:42 am

Drobez napisal/-a:"LR is like mother in law, always sick but never dies".
Ta izjava pa je legendarna! :lol: :lol: :lol:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Drobez
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Okt 18, 2007 3:24 pm

OdgovorNapisal/-a Drobez » So Mar 28, 2009 9:47 am

Jaz sem umru od smeha ko sem jo prvič slišu!!!!!!!!!!!!!!!

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » So Mar 28, 2009 6:44 pm

DEFENDER je ZAKON !!! 8)

Žal so servisi pri nas katastrofa ... :twisted:
Nazadnje spremenil madmax, dne So Mar 28, 2009 6:47 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » So Mar 28, 2009 6:47 pm

Aja, vso srečo z avtom ... :)

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » So Mar 28, 2009 7:42 pm

madmax napisal/-a:DEFENDER je ZAKON !!! 8)

Žal so servisi pri nas katastrofa ... :twisted:


Tole dvoje mi pa nekako ne gre skupaj :shock: ker,če je avto zakon defentivno ne rabiš servisa.Za menjavo olja pa filtra pa nekega znanja itak ne rabiš no mogoče pri DEFENDERJU :twisted: .

Uporabniški avatar
PUCH G-clase
Prispevkov: 180
Pridružen: So Jan 24, 2009 9:06 pm
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a PUCH G-clase » So Mar 28, 2009 10:26 pm

Defender ni tak slab ,kot je slišat na tem forumu vsaj starejši niso bili poglej Camel Trophy ?

Lp Matjaž

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » So Mar 28, 2009 11:53 pm

GB napisal/-a:
madmax napisal/-a:DEFENDER je ZAKON !!! 8)

Žal so servisi pri nas katastrofa ... :twisted:


Tole dvoje mi pa nekako ne gre skupaj :shock: ker,če je avto zakon defentivno ne rabiš servisa.Za menjavo olja pa filtra pa nekega znanja itak ne rabiš no mogoče pri DEFENDERJU :twisted: .



Vsak avto seveda rabi servis, tko da ne pretiravaj. :roll:

Moja trditev, da je Defender zakon se nanaša na performanse na terenu in ne na samo izdelavo, za katero žal že kar nekaj časa ne moremo trditi, da je vrhunska. Vsaj ne za civilni trg, kamor seveda razne Camel Trophy ipd. specialke sigurno ne spadajo. :wink:

Je pa dejstvo, da ti avti niso tako slabi kot se jih opisuje, žal pa je očitno pri LR-jih bolj švoh končna kontrola v tovarni. :twisted:
Nasprotno, avti se na terenu obnesejo odlično, res pa je da moraš imeti orodje vedno sabo. :oops:


Lp, mm 8)


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 84 gostov