Puch 290 GD

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
PUCH G-clase
Prispevkov: 180
Pridružen: So Jan 24, 2009 9:06 pm
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a PUCH G-clase » Sr Mar 18, 2009 12:05 am

PUCH G-clase napisal/-a:
pinzi napisal/-a:Fantje ne se jezit!! Za tega opipanega puha sem se boril že od začetka leta 2008. Kot sem omenil je bila cena takrat 9400€ (predhodno pa preko 11000€) . Skupaj še z dvema prijateljema smo ga prepričevali, kupovali in zbijali ceno. No vse skupaj bi se bilo porušilo zadnji trenutek. Če Timaj ne bi spraševal oz. se zanimal zanjga bi ga kupil ceneje sam sem moral nazadnje odšteti mal več. Timej brez zamere sam itak ne bi blo fer ker smo vložli tolk truda, da smo mu sploh zbili ceno.

Puch!!, glede porabe pa sledeče: Če troši več kot 10 litrov TI GA PODARIM !!!! Javi pa testiramo.


Lej men je tak vseeno kolk ti kuri saj ga sam tankaš .
Men kuri 300 gd 5 celindrov om 617 poleti slabih 13 l pozimi 14 pa tut do 15 l.
Glede na to ,da mam pa gor gume kaiman malatesta 31x10.50 -15.

Lp Matjaž
Urejeno

Uporabniški avatar
pinzi
Prispevkov: 192
Pridružen: Ne Nov 02, 2008 12:24 am
Kraj: Hagau

OdgovorNapisal/-a pinzi » Sr Mar 18, 2009 10:06 am

Matjaž, nima pomena da se pričkamo. Res je bla vožnja do maksimalno 80 km/h kakih par metrov 90 km/h. Tudi ta je 5 cilindrov in mi je čist logično da potrebuje hrano. Do sedaj motorja nisem obremenjeval saj ni bil vožen dobro leto. Morem filtre menjat in olje potem verjamem, da se bo potrošnja dvignila ker ga bom mogoče vozil tud mal hitreje (če sploh gre)!! Drug teden začnem s službo te vabim na :si_pa_privoscim_pivo:.

Uporabniški avatar
Timaj
Prispevkov: 175
Pridružen: To Mar 10, 2009 11:57 am

OdgovorNapisal/-a Timaj » Sr Mar 18, 2009 12:10 pm

Pinzi,

upam, da ti bo Puch dobro služil in obnova ne bo predraga. Javi se, ko boš zaključil, saj me zanimajo stroški in izvajalci obnove. No tudi vabilu na kakšno testno vožnjo se nebi odrekel :)

LP

Timaj

Uporabniški avatar
pinzi
Prispevkov: 192
Pridružen: Ne Nov 02, 2008 12:24 am
Kraj: Hagau

OdgovorNapisal/-a pinzi » Sr Mar 18, 2009 1:23 pm

Javi tel. številko lahk gremo na test in na pir še preden ga raztavim. Po obnovi bom verjetno uporabljal po "goznih poteh" še sam pinza.

siler
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 1:53 pm

OdgovorNapisal/-a siler » Če Mar 19, 2009 8:22 pm

zivjo,pri nas smo imeli ze dva puha in enega gja, naj povem da, puh 300 d 5celindrc je pocasen motor,ampak skoraj nevnicljiv,poraba od 11 minimum do 15 max,gre najvec do 130,"ce ti v hrbet piha". mercedes g 350 td avtomatik,je luksus,gre do 170km poraba 12 do 15. kar se tice pa motorja 290,pa bi ga jz vsakmu odsvetoval ker pravjo da glave pokajo. kar se tice rjavine ,pa imajo vsi puhi ali g ji to napako da zacnejo rjavet,kasneje gnit,po pragih,okrog stekel in okrog luci sploh zadnjih.rad dobi luft na letvi volana,pogon je pa tko,da ce ni biu od spodaj kje ruknjen pol ni problema.rezen ce kaksno tesnilo na celindrcku popusti,mpak je zlo zlo majhen strosek zamenjat, potrosni materjal,saj leta naredijo svoje.

siler
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 1:53 pm

OdgovorNapisal/-a siler » Če Mar 19, 2009 8:28 pm

jaz sem ga drugac tud na avto netu prodajal,oce,ne jaz,,ce se spomnes temno siv kratek model,350td,sam je sou pred kakim mescem.

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » Če Mar 19, 2009 10:02 pm

Kar se tiče 350 td ti lahko povem,da skoraj ni bilo motorja z celo glavo :( .Sicer sem imel s 350 td vendar je v G enaki.Samo stran od tega motorja razen,če si mazohist :grozno_prestrasen: .

siler
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 1:53 pm

OdgovorNapisal/-a siler » Pe Mar 20, 2009 1:52 pm

ja lej nevem sam kukr sm ga meu sm biu zlo zadovoln.

siler
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 1:53 pm

OdgovorNapisal/-a siler » Pe Mar 20, 2009 1:56 pm

sam je biu 135 konjski,so pa se mende 170,za tizga pa nvem.
uglavnem,jz bi tazga se kdaj upou kupit.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Pe Mar 20, 2009 1:57 pm

siler napisal/-a:sam je biu 135 konjski,so pa se mende 170,za tizga pa nvem.
uglavnem,jz bi tazga se kdaj upou kupit.
Daj no, prosim piši bolj slovnično pravilno. Hvala. :?
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
PUCH G-clase
Prispevkov: 180
Pridružen: So Jan 24, 2009 9:06 pm
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a PUCH G-clase » Pe Mar 20, 2009 9:16 pm

siler napisal/-a:zivjo,pri nas smo imeli ze dva puha in enega gja, naj povem da, puh 300 d 5celindrc je pocasen motor,ampak skoraj nevnicljiv,poraba od 11 minimum do 15 max,gre najvec do 130,"ce ti v hrbet piha". mercedes g 350 td avtomatik,je luksus,gre do 170km poraba 12 do 15. kar se tice pa motorja 290,pa bi ga jz vsakmu odsvetoval ker pravjo da glave pokajo. kar se tice rjavine ,pa imajo vsi puhi ali g ji to napako da zacnejo rjavet,kasneje gnit,po pragih,okrog stekel in okrog luci sploh zadnjih.rad dobi luft na letvi volana,pogon je pa tko,da ce ni biu od spodaj kje ruknjen pol ni problema.rezen ce kaksno tesnilo na celindrcku popusti,mpak je zlo zlo majhen strosek zamenjat, potrosni materjal,saj leta naredijo svoje.


Glede rje pri G kateri avto pa ni rjav ,ko je star 30 let poglej patrole, toyote , pajerote pol pa vidiš ,kje si ,ko že prej odpove vse motor ,pogoni ,kardani in podobno .

Glede pogonov moraš vedet dve stvari potem ni problemov ,kar se tiče
G 290 ,da rade glave pokajo glava poči zaradi pregretja ali ,če si (budalo) pa voziš brez vode .

Lp Matjaž

siler
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 1:53 pm

OdgovorNapisal/-a siler » To Mar 24, 2009 8:14 pm

ja tocno tako,brez vode,ali pa ga tok tiscis.

Ghostrider
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Jan 05, 2009 8:06 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » So Nov 28, 2009 7:57 pm

V daljni prihodnosti si mislim kupit drugega džipa. Uaz je sicer avto, ki ga bom pogrešal, vendar ta avto je res narejen samo za teren. V mislih imam avto, ki bo robusten, po terenu mora iti vsaj tako kot uaz (še zmeraj ko grem offroadat se čudim kam ta avto pride...), peljat v tem avtu se mora dokaj udobno (mam nizke standarde :P ), po avtocesti ne rabi iti hitreje kot 120, 130km/h...
Všeč mi je takratek puch/mercedes g. Ima vse zapore, reduktor ma počasen, po cesti se lepo pelje, všeč mi ni edino, da ta avto tehta dobri dve toni. Pa me zanima kako se "bajsi" znajde na snegu in v blatu oziroma na splošno na terenu? Eni pravjo da čist u redu, drugi da ne... Gume bi dal gor dokaj krampaste...
Lastniki puchov/mercedesov g in dobri poznavalci le teh avtomobilov hvala za odgovore :)
Če veste še za kakšen tak tip avtomobila, ki je meni všeč... se priporočam

Uporabniški avatar
NIVKO
Prispevkov: 52
Pridružen: To Nov 09, 2004 4:52 pm
Kraj: Besnica

OdgovorNapisal/-a NIVKO » To Dec 01, 2009 5:51 pm

Puch ma sto muh !?
Langsam aber sicher !
Slika


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 71 gostov