Vse o UAZu

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Ghostrider
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Jan 05, 2009 8:06 pm
Kraj: Ljubljana

Vse o UAZu

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » Po Feb 02, 2009 10:47 am

Ogledanega imam uaza, ki je predelan na plin. Avto na mestu laufa normalno, peljat se pa ne da več kot 45km/h, ker začne trokerat in sekat vn iz auspuha. Drugače sem mu na mestu pohodil gas in so se obrati normalno dvignl. Avto zajebava ko laufa na plin ali bencin. Lastnik mi je reku, da se je avto pri prejšnjemu lastniku vozil samo na plin in začel zajebavat. Pol je pa en njegov kolega to razstavu in sestavu, od takrat naprej pa ne dela več tko k bi mogl... Aja pa letnik je 91, če kej pomaga.
Kaj bi po vašem mnenju blo lahko narobe?
Hvala za odgovore :)

Ghostrider
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Jan 05, 2009 8:06 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » Po Feb 02, 2009 10:05 pm

Sm zvedu, da avto na pol gasa vleče normalno, če mu daš pa več gasa mu pa zmanka moči... A je tle gdo k se spozna na uaze, oziroma bi znal mal pogledat za kaj se gre... Verjetn je kej na frgazarju al pa štromu ane....
Hvala za odgovore :)

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Po Feb 02, 2009 10:48 pm

Rabil boš izvijač, nekaj znanja in preudarnosti, 6pack, macolo, service manual in prvo pomoč (če se slučajno po prstih kavsneš z macolo).
karkoli že je, napake sigurno ni zahtevno odpraviti. ni elektronike, ni senzorjev,...
najverjetneje te j..e predvžig.
Lp andrej

Ghostrider
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Jan 05, 2009 8:06 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » Po Feb 02, 2009 10:54 pm

Fora je samo u tem,da morm jest čimprej enga majstra dobit k bi to zadevo pogledou... Sm u dilemi a bi avto kupu al ne... Da se ne bom pol kej zajebavou...

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Feb 02, 2009 10:56 pm

GPW1942 napisal/-a:Rabil boš izvijač, nekaj znanja in preudarnosti, 6pack, macolo, service manual in prvo pomoč (če se slučajno po prstih kavsneš z macolo).
Pozabil si omeniti macolo. :lol:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Po Feb 02, 2009 11:19 pm

Površno si prebral, sem omenil, sicer šele na 5. mestu, a ni zavezujoče...
..Bez alata ni zanata, so rekli v YU... ne moreš popravljati UAZa brez macole :wink:

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Po Feb 02, 2009 11:49 pm

Pizdarija je na predvžigu, dobi premalo zraka, pa svečke ter kable preveri. Najbolj verjetno je pa fertajler kapa, izkušnje iz bivše Juge.

Odpelji UAZ-a domov, drugače ga bom jaz.

Uporabniški avatar
Uaz
Prispevkov: 49
Pridružen: Če Apr 24, 2008 12:03 am
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a Uaz » To Feb 03, 2009 1:26 am

Uaz ma dve stopnje gasa se pravi ,da druga stopnja nagaja kakšna malenkost ( uplinjač ) .
lp uaz

Uporabniški avatar
Uaz
Prispevkov: 49
Pridružen: Če Apr 24, 2008 12:03 am
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a Uaz » To Feb 03, 2009 1:29 am

GPW1942 napisal/-a:Površno si prebral, sem omenil, sicer šele na 5. mestu, a ni zavezujoče...
..Bez alata ni zanata, so rekli v YU... ne moreš popravljati UAZa brez macole :wink:


GPW 1942 ja po svoje maš prav ,da uaz-a ne moreš poštimat brez macole sam moreš vedet ,da če po jeep-u udariš se vse skrivi ,ker je mehko kot Repa .

LP uaz

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » To Feb 03, 2009 1:50 am

Jebeš repo

Najprej preveri kable,nato kapo.
Če še vedno ne bo bolje,pomeni,da nima dovolj zraka.Ali ga zaliva,ali pa ne dobi dovolj goriva.Mogoče je lokal-patriot samo dize narobe namontiral.
Odpelji hudiča od UAZ-a domov,ker drugače sam pridem ponj.Koliko pa hoče zanj,mogoče boš zaslužil kakšnih 100€,pa ga boš meni prodal.

lp uroš
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Ghostrider
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Jan 05, 2009 8:06 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » To Feb 03, 2009 8:45 am

Evo fantje, sm mal bl optimističen ratu zarad vs... :)
Če to res ni tak problem zrihtat ga bom verjetn kr kupu.
Prodaja ga pa za 1000eur (bomo še mal zbijal).
Prodaju naprej ga pa ne bi, sm preveč zalublen v ta traktor :D
Hvala za odgovore

Ghostrider
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Jan 05, 2009 8:06 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » Ne Feb 08, 2009 12:52 pm

[/img]Slika[img]


Evo sm kupu stroj!
Avto mi je trokeru samo ko sem se peljal domov, pa še to čist mal.
Učeri smo šli gor na Krim in je delou avto brez problema... :)
Drugač mi je pa, zdej bivši lastnik, reku, da so že menal fertajler kapo in je avto delou dva dni, pol pa začeu spet zafrkavat.
Avto ma gor letne gume s slabim profilom in smo temu primerno učeri tut prišli, priplezali (bo treba zamenat...). Smo pa tut nasedli v napluženem južnem snegu ob cesti in so po dobre pol ure mimo prišli gasilci s ta velkim kamijonom in nas z vitlom potegnil ven. Hvala trem fantom iz PGD Iška vas :)
[/img]

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Ne Feb 08, 2009 2:36 pm

Ghostrider napisal/-a:Evo sm kupu stroj!
Čestitamo! :lol: :lol: :lol:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Uaz
Prispevkov: 49
Pridružen: Če Apr 24, 2008 12:03 am
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a Uaz » Ne Feb 08, 2009 8:44 pm

Ghostrider napisal/-a:[/img]Slika[img]


Evo sm kupu stroj!
Avto mi je trokeru samo ko sem se peljal domov, pa še to čist mal.
Učeri smo šli gor na Krim in je delou avto brez problema... :)
Drugač mi je pa, zdej bivši lastnik, reku, da so že menal fertajler kapo in je avto delou dva dni, pol pa začeu spet zafrkavat.
Avto ma gor letne gume s slabim profilom in smo temu primerno učeri tut prišli, priplezali (bo treba zamenat...). Smo pa tut nasedli v napluženem južnem snegu ob cesti in so po dobre pol ure mimo prišli gasilci s ta velkim kamijonom in nas z vitlom potegnil ven. Hvala trem fantom iz PGD Iška vas :)
[/img]


Zdravo

Zamenjaj motor z Bmw 325 i in menjalnik druga pa tak nikol nebo crknilo .

Lp Uaz

kokos
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 5:54 pm

OdgovorNapisal/-a kokos » Če Feb 19, 2009 7:48 am

Živjo!
Mene pa zanima kakšno zaporo diferenciala ima uaz? Meni se zdi, da ima sredinsko, nisem pa prepričan? Vprašal bi še kako je z vožnjo ko imaš vklopljen 4x4, kako hitro kaj polomiš, če se voziš po asfaltu?
A če se voziš po makadamu lahko zavijaš?
Vprašal bi še glede delov, če pašejo zavorni cilindri od kakšnega drugega avta (Lada niva)?
Ali ima kdo od vas rezervne dele za uaza? Bremze, lajtnge...
Hvala za pomoč

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Feb 19, 2009 8:24 am

Uaz ima priklopljiv sprednji pogon.
Se pravi, normalno se voziš z zadnjim pogonom. Ko je potrebno, pa vklopiš sprednjega.
z vklopljenim 4x4 se izogibaj trde podlage.

Uporabniški avatar
robekdom
Prispevkov: 195
Pridružen: So Mar 29, 2008 9:55 pm
Kraj: logatec

OdgovorNapisal/-a robekdom » Če Feb 19, 2009 9:40 pm

Oj, točno tako =)
pa še na porabi se pozna če lepo z zadnjim pogonom voziš in prednjo axo povsem odklopiš.
Glede delov pa ne paše nič pomembnega od lade.

Zavorni sistem je na vsakem starem uazu popolnoma ne uporabnen in potreben resne prenove!!!!

to lahko sedaj ko sem da vse to skozi govorim iz lastnih izkušenj. Sam sam ga obnovil u nulo in ga sedaj zaradi prostorske stiske prodajam. Ker vem kaj vse sem moral narediti na njem, da dela u nulo mi je prav težko ko vidim ljudi ki se zapičijo le v ceno. ta je pri meni 1900 eurov (kupil sem ga za 1500) in ne vejo da sem vložil van 850 eurov samo delov in 230 ur dela. Avto ni čisto nič rjav!!! Osebno sedaj vem česa vsega bi ime teh nekaj evrov rešilo. Žal pa morajo očitno vsi skozi isto šolo =)

Glede delov je ena opcija Ebay in iz poljske ali rusije. Druga boljša opcija je pa iti po dele na mađarsko ali v bosno.
Sam sem zelo dolga časa poiskušal priti do naslova in lokacije trgovine (pri enemu doma v graži) in mi je po enem letu ratalo.
To je v nagykaniži, 30 km čez mejo, je lepa cesta in ni treba vinjete. Ta človek govori malo hrvaško in malo rusko tako da komunikacija še nekako gre.
Za vse ki vas zanima mi pištie ali pa pokličite, da vam počasi in detaljno razložim.

Cene delov so znosne, a ne tako zastonj kot bi se na prvi pogled zdelo.

Splača se vzeti tudi ruske original svečke ki se mi super obnesejo in so relativno poceni (1euro na komad)

Lajtenge se gumjaste dobi gor, drugače pa bakreno cev 6mm sem jaz kupil v merkurju na viču. Ni običajna avtomobilska zavorna cev in je predimenzionirana. Potem je treba še obdelati konce.

Pred potjo je dobro razdreti kolo da se vidi če je treba vzeti še čeljusti.
Cilindri so vsi fuč ali jih je bolje preventivno menjati. Nekaj sem slišal da paše od tama 80 a je ceneje bolje in ziher kar nov iz mađarske.

Od lade sem dal gor edino oljni filter. =)

Kar se tiče večjih delov in mehanskih slopov pa je opcija avtoodpad na igu kjer so +-3 uazi za dele. (cene niso nizke!!!) dobi se pa vse.

Slišal sem da se na mašđarskem dobi tudi diferenciale z blokadami za pod 300 eurov.

Pogosto crknejo pa še razdelilni sistem in štarter, ker ravno tam čez kaplja iz havbe dol. Najceneje jih je zamenjati za nove. Pri starih uazih pa ni neumno imeti tudi kako sklopko na rezervi, vsaj jaz sem jo menjal.

Za vse info mi pišite na ZS ali pa kar v to temo za ljubitelje UAZov, ki sem jo zelo vesel, ker vem kako koristni so nasveti. Meni je pomagalo par ljudi in sedaj je prav, da znanje prenesem naprej.
LP
:D

mdemsar
Prispevkov: 4
Pridružen: To Mar 24, 2009 8:58 am

OdgovorNapisal/-a mdemsar » To Mar 24, 2009 9:29 am

Živjo!

Tudi sam sem zelo ponosen in zadovoljen lastnik UAZa iz Ljubljane.
Zanima me pa ena stvar in sicer, kje bi najbližj ein najceneje dobil kakšne ruske gume? Ogledujem si Voltyre oz. SIBUR gume, a je najbližje "zastopništvo" na Poljskem. Kako ostali Uazovodi rešujete te stvari?

Ghostrider
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Jan 05, 2009 8:06 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » Če Maj 07, 2009 10:18 pm

Živjo!
Me zanima ker ole gre v diferencial in menjalnik? Hvala

Uporabniški avatar
PUCH G-clase
Prispevkov: 180
Pridružen: So Jan 24, 2009 9:06 pm
Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a PUCH G-clase » Če Maj 07, 2009 11:52 pm

Ghostrider napisal/-a:Živjo!
Me zanima ker ole gre v diferencial in menjalnik? Hvala


V diff daš in reduktor w 85-90 za menjalnik pa ne vem mislim ,če daš w 80 olje ,da mu nima kaj bit ,ker je zelo grob menjalnik ,kot pri trakturju .

Lp Matjaž

matjazre
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Jun 01, 2009 10:32 am

OdgovorNapisal/-a matjazre » To Jun 02, 2009 7:56 am

Zdravo....

Mene pa zanima, če kdo ve ali če kdo pozna koga, ki ima zadnji diferencial za uaz-a. Potrebujem novega ali rabljenega, vendar dobrega.

ali če ve kdo, kje bi ga lahko dobil novega

vse info dobrodošle !!


Vozilo uporabljamo v gasilskem društvu in je zadnji diferencial začel pešat.

LP
Matjaž

Uporabniški avatar
robekdom
Prispevkov: 195
Pridružen: So Mar 29, 2008 9:55 pm
Kraj: logatec

OdgovorNapisal/-a robekdom » Če Jun 04, 2009 11:28 pm

Živjo,
za rabljene diffe ne vem, vem pa da je bil pred kake pol leta na mađarskem 250 al 300 EUR in to z blokado, nov seveda. Vprašanje če se splača iskati po odpadih. In še snemat dol.

Če rabite pomoč pri iskanje trgovine, mi pošljite ZS pa razložim =)

lp
Domen

Ghostrider
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Jan 05, 2009 8:06 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » Sr Sep 02, 2009 11:23 am

Živjo!
Razmišljam, da bi zamenjal motor in menjalnik na uazu in me, glede na vaše izkušnje, zanima kaj se mi najbolj splača dati noter? Zaenkrat se bolj nagibam k dizlu. Kako je z navorom pri bencinarju? Kako se spremeni prestavno razmerje ko voziš z reduktorjem? Koliko dela je s spreminjanjem nosilcev? V glavnem, če bi se vam dalo malo opisati vaše izkušnje... Aja a je dost dela in stroškov, če daš spredaj bremze na diske?
Hvala za odgovore :D

Lp Blaž

biba
Prispevkov: 28
Pridružen: Če Jan 24, 2008 5:44 pm

OdgovorNapisal/-a biba » Sr Sep 02, 2009 6:21 pm

Vse to kar si napsal,lohka vidiš pri mojmu očetu.
Motor mb 200 d,Diski so bli glih včeraj gor dani in se super obnese.

Uporabniški avatar
marjan
Prispevkov: 1133
Pridružen: Ne Sep 11, 2005 12:43 pm

OdgovorNapisal/-a marjan » Sr Sep 02, 2009 6:21 pm

BLAŽ....zamenjaj avto


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 37 gostov