žarnice H4 24V s povečano svetilnostjo

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
miha 1
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 08, 2006 1:00 pm
Kraj: Ljubljana

žarnice H4 24V s povečano svetilnostjo

OdgovorNapisal/-a miha 1 » Po Apr 30, 2007 12:55 pm

Že kake dva meseca uporabljam Osramove žarnice s povečano svetilnostjo (+100%) Truckstar Bilux H4 (75/70W), ki so namenjene uporabi na 24 voltni napetosti in so bile razvite šele pred kratkim.

Moram priznati da občutno bolje osvetljujejo cesto od navadnih H4, posebej če v avtu nimaš vgrajenih kakih visokotehnoloških parabol. Pred tem sem uporabljal žarnice 90/100W - 24V od Narve, ki načeloma tudi dobro svetijo, a so mi Osramove bolj všeč, ker je prehod med osvetljenim in neosvetljenim delom cestišča malce bolj mehak, pa še poraba energije je manjša za 50W :)

Aja, ob suši, ki se je preselila tudi na ta forum :malo_zadremal:, pač moram neki napisat, tko da upam da bo informacija vsaj koga zanimala.... :idea:


lp, miha
_-_

deyvi
Prispevkov: 126
Pridružen: Po Mar 12, 2007 7:59 pm

OdgovorNapisal/-a deyvi » To Maj 01, 2007 9:11 pm

Kje jih prodajajo pa kuk koštajo?

sportage
Prispevkov: 60
Pridružen: To Feb 13, 2007 10:17 pm
Kraj: posočje

OdgovorNapisal/-a sportage » To Maj 01, 2007 10:29 pm

Ali se dobi tudi 12-voltne omenjene žarnice?

sportage
Prispevkov: 60
Pridružen: To Feb 13, 2007 10:17 pm
Kraj: posočje

OdgovorNapisal/-a sportage » Sr Maj 02, 2007 12:12 pm

Kleno,kje pa dobiš te žarnice?Se mi zdi,da so moje luči malo švoh.

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Sr Maj 02, 2007 1:22 pm

sportage napisal/-a:Se mi zdi,da so moje luči malo švoh.


Včasih je treba blato dol z luči spucat, pa bojo svetle boljše :wink:
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

sportage
Prispevkov: 60
Pridružen: To Feb 13, 2007 10:17 pm
Kraj: posočje

OdgovorNapisal/-a sportage » Sr Maj 02, 2007 1:50 pm

Ti dam prou,Sven.Samo če ti povem,da je moj sportage v glavnem opran in spucan... :lol: Morda pa sem navajen boljših luči od prejšnjih avtov(zadnji P406-hdi)-kdo bi vedu?Vseeno bi rad malo bolj svetlo cesto-ponoči!Lahko pa je kriv tud moj EMŠO :shock:

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Sr Maj 02, 2007 2:37 pm

EMŠO jebe ja. :twisted:

sportage
Prispevkov: 60
Pridružen: To Feb 13, 2007 10:17 pm
Kraj: posočje

OdgovorNapisal/-a sportage » Sr Maj 02, 2007 2:41 pm

Alora,ni rešitve.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Maj 02, 2007 7:36 pm

Sven napisal/-a:
sportage napisal/-a:Se mi zdi,da so moje luči malo švoh.


Včasih je treba blato dol z luči spucat, pa bojo svetle boljše :wink:
LP


Včasih je potrebno iz obeh strani-tudi iz notranje. :twisted:

miha 1
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 08, 2006 1:00 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a miha 1 » Sr Maj 02, 2007 7:44 pm

Sej ni da bi te žarnice ponoč dan delale, ampak glede na to, da se več kot 95% časa vozim z zasenčenimi lučmi, mi ful sede da takrat res dobr vidm.

Sej ko prižgeš dolge luči se itak bolš vid, ampak včasih se mi zdi da moje dolge luči tako zaslepijo, da bi rabil že kar orožno dovoljenje, čeprav imam spredaj (samo) 280W, oz. glede na to da obljubljajo +100% -- 420W :a_se_ti_je_odpeljalo:


drugač pa se jih dobi na mimovrste:

http://www.mimovrste.com/katalog/produc ... 3420024924

lp, miha
_-_

snezko
Prispevkov: 6
Pridružen: To Maj 01, 2007 9:59 pm

OdgovorNapisal/-a snezko » Sr Maj 02, 2007 8:07 pm

Kaj pa kej policaji in parabule pravjo ?

miha 1
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 08, 2006 1:00 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a miha 1 » Sr Maj 02, 2007 8:15 pm

Glede silverstark je pa po mojih izkušnjah tko, da so na Daihatsu Charade, ki ga je že pošteno jebal avtomobilski EMŠO, naredile čudež (tko da se je potem dejansko bolje videl), v malo starem LC 90 pa ni blo glede svetilnosti nobene razlike (zgleda da ima že tako razvite parabole :?: ) oziroma je blo potem še slabš. Problem je v tem, da je žarnica silverstar mal drugač skonstruirana (ima krajši svetlobni snop), zato si moraš vzet čas in dvignt parabole, tko da smo raje ob priliki žarnice spet zamenal nazaj z navadnimi.
_-_

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Maj 03, 2007 12:47 am

S temi žarnicami spet odkrivajo toplo vodo, ali pa še bolje: vrtajo luknjo v morje.
Poglejte: opis izdelka na gor navedeni strani med drugim pravi
... Zaradi do 40m daljšega in 100% svetlejšega snopa ....
Ej, ej kako do 40 m daljšega?? Snop kartkih (zasenčenih) luči je po dolžini omejen in predpisan!! Tudi če imaš 1000 W ne sme svetiti dlje kot je dovoljeno. Je pa res, da je z boljšimi (močnejšimi??) žarnicami to dovoljeno področje lahko bolj osvetljeno. Ksenonske luči, ki naj bi res bolje svetile, smejo biti nameščene le v avtu, ki ima avtomatsko nastavljanje višine snopa, da ne slepijo nasproti vozečih šoferjev.
Tudi sam prevozim ponoči kar nekaj kilometrov in izredno rad bi imel dobre in učinkovite kratke luči. Sem menjal razne žarnice, pa po pravici povedano: nobene opazne izboljšave nisem opazil. Sedaj sem spet na klasiki.
Verjamem, da smo že v naših 4x4 kištah malo višje nad tlemi, kamijonarji ste še višje in nas zato slabo nastavljene luči nasprotivozečih ne motijo toliko. Kako se pa počuti tistih 80 ali 90% voznikov v navadnih (nizkih) avtekih? Zato pravim: pamet v roki, nastavimo luči da bo za vse v redu, pa razmislimo, kako bi iz tistih blaznih dolgih luči preklopili na kratke ne da bi ostali nekaj trenutkov v nevarni temi. Postopno ugašanje dodatnih dolgih žarometov??
L zateženP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

miha 1
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 08, 2006 1:00 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a miha 1 » Če Maj 03, 2007 10:03 am

miran napisal/-a: Zato pravim: pamet v roki, nastavimo luči da bo za vse v redu, pa razmislimo, kako bi iz tistih blaznih dolgih luči preklopili na kratke ne da bi ostali nekaj trenutkov v nevarni temi. Postopno ugašanje dodatnih dolgih žarometov??
L zateženP Miran


Se strinjam. Sej zato so mi pa te žarnice všeč, ker takrat ko so zasenčene, DOBRO osvetljujejo tistih nekaj DOVOLJENIH metrov pred mano, tako da potrebe po uporabi dolgih luči praktično ni.

Če imaš pa luči previsok nastavljene, pa itak motijo neglede na vrsto žarnice. :twisted:
_-_

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Če Maj 03, 2007 6:47 pm

Meni je pa en mojster ful dobr zrihtal nočno osvetljitev cestišča!
Imenuje se pa k´r okulist :twisted: :!:
LP by Jereb


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov