Vitara in voda

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4343
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Vitara in voda

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Mar 15, 2007 9:41 am

Če z vitaro prehitro zaplejem v lužo, ki je globja od 10cm, mi zalije celo mašino in avto crkne. Avto je brez kakršnihkoli plat za varovanje na podvozju.

A ima kdo kako rešitev za to - bi bila plata, ki bi spodaj zaščitila motor in menjalnik že kaj boljša. Plato imava namen dat v vsakem slučaju, ker mi ni všeč misel, da bi kam butnil s karterjem.

Kable sem zaščitil, v filter ne pride nič, je suh, ampak vseeno ugasne avto in svečke ne dobijo iskre. Vergla pa normalno.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

Re: Vitara in voda

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Mar 15, 2007 11:08 am

Nebivedu napisal/-a:Če z vitaro prehitro zaplejem v lužo, ki je globja od 10cm, mi zalije celo mašino in avto crkne. Avto je brez kakršnihkoli plat za varovanje na podvozju.

A ima kdo kako rešitev za to - bi bila plata, ki bi spodaj zaščitila motor in menjalnik že kaj boljša. Plato imava namen dat v vsakem slučaju, ker mi ni všeč misel, da bi kam butnil s karterjem.

Kable sem zaščitil, v filter ne pride nič, je suh, ampak vseeno ugasne avto in svečke ne dobijo iskre. Vergla pa normalno.


kupi ene kvalitetne kable za svečke in bo vse OK, samo ne v conradu :twisted:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4343
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Vitara in voda

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Mar 15, 2007 11:10 am

Matej napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:Če z vitaro prehitro zaplejem v lužo, ki je globja od 10cm, mi zalije celo mašino in avto crkne. Avto je brez kakršnihkoli plat za varovanje na podvozju.

A ima kdo kako rešitev za to - bi bila plata, ki bi spodaj zaščitila motor in menjalnik že kaj boljša. Plato imava namen dat v vsakem slučaju, ker mi ni všeč misel, da bi kam butnil s karterjem.

Kable sem zaščitil, v filter ne pride nič, je suh, ampak vseeno ugasne avto in svečke ne dobijo iskre. Vergla pa normalno.


kupi ene kvalitetne kable za svečke in bo vse OK, samo ne v conradu :twisted:


Kabli so od NGK-ja novi, svečke so od NGK-ja nove, ampak to ni problem, saj ne zalije svečk - svečke so suhe. Avto kr crkne, pa ne tko kot če bi svečke zalil, ker če svečke zalije potem recimo laufa po treh cilindrih, ta pa čist ugasne. Ko pa se posuši(v petih minutah) pa spet dela normalno.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Driver
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Jan 26, 2007 11:28 am
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a Driver » Če Mar 15, 2007 11:13 am

Plata ti glede vode ne bo pomagala, jo pa vseeno lahko namestiš :wink:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4343
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Mar 15, 2007 12:24 pm

Glede plate sem jst tko razmišljal, da sedaj voda pride odspodaj na mašino in zalije elektriko, potem pa odspodaj ne bo mogla špricat po mašini direktno.
Pred EUR sem bil SIT!

muds_spirit
Prispevkov: 184
Pridružen: To Maj 30, 2006 2:55 pm
Kraj: brkini

OdgovorNapisal/-a muds_spirit » Če Mar 15, 2007 1:14 pm

Nebivedu napisal/-a:Glede plate sem jst tko razmišljal, da sedaj voda pride odspodaj na mašino in zalije elektriko, potem pa odspodaj ne bo mogla špricat po mašini direktno.


naredi si rajši malo bolšo ceu od filtra zraka :P

Uporabniški avatar
Driver
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Jan 26, 2007 11:28 am
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a Driver » Če Mar 15, 2007 1:22 pm

Špricat ne bo moglo, ampak če boš pa zapeljal v globjo vodo pa plata ne bo obvarovala kablov bo itak vse zalilo

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4343
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Mar 15, 2007 1:40 pm

Filter zraka je suh, svečke so suhe, ampak vato vseeno ugasne. Tko da ne najdem napake zakaj se to naredi, ko pa se posuši (v parih minutah) pa takoj spet vžge in dela normalno.

Cev za filter ima speljano iz blatnika, kamor voda če voziš čez luže sploh ne pride.

Kot da bi zalilo razdelilno kapo ali pa ostalo elektroniko.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Mar 15, 2007 1:48 pm

Nebivedu napisal/-a:Filter zraka je suh, svečke so suhe, ampak vato vseeno ugasne. Tko da ne najdem napake zakaj se to naredi, ko pa se posuši (v parih minutah) pa takoj spet vžge in dela normalno.

Cev za filter ima speljano iz blatnika, kamor voda če voziš čez luže sploh ne pride.

Kot da bi zalilo razdelilno kapo ali pa ostalo elektroniko.


pol pa kapo zalimaj s silikonom ali pa daj rokavico čez

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4343
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Mar 15, 2007 1:52 pm

Bom probal danes, kako bo če zasilikonam zadevo.

Zanimivo, da pa ferozino mašino lahko s štrajfiksom(visokotlačni čistilec) pod pritiskom operem, pa normalno dela.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Mar 15, 2007 2:44 pm

Nebivedu napisal/-a:Bom probal danes, kako bo če zasilikonam zadevo.

Zanimivo, da pa ferozino mašino lahko s štrajfiksom(visokotlačni čistilec) pod pritiskom operem, pa normalno dela.


sej tudi mojo vitaro lahko, če imaš pa kapo v pi... ti crkuje :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

catrover
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Mar 12, 2006 9:40 am
Kraj: Trzin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a catrover » To Mar 20, 2007 4:25 pm

na Boltezu je Kogovšku zalili Vitaro že med ogledno vožnjo :oops: :oops: , tako da res ne vem kako jih lahko resno zaščitite pred vodo :lol:
"above it all"


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 199 gostov