LC90 - ABS na stikalo

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
tom cruiser
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 18, 2006 8:10 am
Kontakt:

LC90 - ABS na stikalo

OdgovorNapisal/-a tom cruiser » Če Nov 09, 2006 9:06 am

Lep pozdrav,

pri Toyoti LC90 bi na makadamu rad izklapljal ABS zato me zanima ali je mozno abs vklapljati oz. izklapljati z dodatnim stikalom v ta namen.

Zanima me ali je to izvedljivo (verjetno je...) in kako. Zanima me tudi ali ima to kaksne "stranske ucinke" o katerih bi se moral posvetovati z ....

hvala & l.p.
Tomaz

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Nov 09, 2006 9:25 am

Spredaj pod motornim pokrovom imaš škatlo z varovalkami, tam ven vzameš dve varovalki in nimaš več ABSa.
Varovalki, vsaj pri moji, gresta zelo na trdo, po dveh vlečenjih je ena šla v prafaktorje. Jaz stalno vozim brez ABSa in sem na splošno zelo zadovoljen z rezultatom. Motita le stalno goreči opozorilni lučki na armaturi (ABS in ročna) - svetenje preprečiš s koščkom izolirnega traku, večji problem je, da ne veš ali voziš z ročno ali brez (ki tako slabo prime), če ti bi slučajno zmanjkalo zavorne tekočine ali kaj podobnega tudi ne bi vedel, saj ti opozorilna lučka stalno gori.
Če si pa priden in spreten pa lahko od tih dveh varovalk žičko napelješ preko stikala v kabini - še bolje preko nekega releja, tako, da bi moral ABS izklopiti po vsakem vžiganju avta.
Je pa po snegu in pesku absolutno bolje voziti brez ABS. Za led, mokro ali pa suho cesto pa odgovarjaš sam....
LP Miran

PS: moje zavore (in vseh ostalih LCjk) pa tako ali tako slabo primejo, oz. bolje: zavore so super, le pumpa pod pedalom je za 5 k....
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

tom cruiser
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 18, 2006 8:10 am
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a tom cruiser » Če Nov 09, 2006 9:44 am

Hvala Miran za odgovor - nekaj mi ni cisto jasno .... na kateri lucko je zvezan senzor za nivo zavorne tekocine (ce prav razumem na isto kot rocna)?

izolir traka imam pa toliko, da lahko prekrijem celo spodnjo vrsto :-)

l.p.
Tomaz

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 348
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Če Nov 09, 2006 11:17 am

Običajno je zvezan na isto kot ročna zavora (pri večini avtomobilov).

tom cruiser
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 18, 2006 8:10 am
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a tom cruiser » Če Nov 09, 2006 12:14 pm

Ipsilon ... hvala ... pravzaprav je to edina lucka, ki ima opravka z bremzami (poleg lucke za ABS, ki pa je druga zgodba ...)

Se bom lotil .... sporocim rezultate.

l.p.
Tomaz

tom cruiser
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 18, 2006 8:10 am
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a tom cruiser » Če Nov 23, 2006 4:17 pm

zadeva urejena ... ABS ON/OFF stikalo na armaturi - preko releja dela kot pesem.

Nisem pa bil cisto "sam svoj mojster" ....

l.p.
Tomaz


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov