defander 90

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
TOMO

defander 90

OdgovorNapisal/-a TOMO » Po Mar 22, 2004 2:58 pm

Zanimam se za defanderja 90. ta terenec mi je namreč zelo všeč, skrbi pa me malo koliko prenese bočnega naklona, ker je zelo visok in dokaj ozek. kakšne pa so vaše izkušnje s tem avtom po globokem snegu?

lep pozdrav s štajerske.

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Po Mar 22, 2004 3:10 pm

To ti bodo pa Land roveraši znali bolje odgovorit kot mi.
Vrašaj na njihovem forumu:
http://forum.landrover-klub.si/

LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Defender110
Prispevkov: 56
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 10:53 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Defender110 » Po Mar 22, 2004 4:18 pm

Tovarniško baje do 30st, sam sem se pa že peljal 35st. Nekateri znajo povedati, da so se peljali že tudi 48st, pa se zadeva ni prevrnila. Jasno, po gladkem naklonu. Čisto druga pesem je če npr. pri 35st. bočnem naklonu zapelješ na en kamen. Sila, hitrost in se že lahko prevrneš. To se ti lahko zgodi tudi pri 20st. naklonu. LR sam opozarja, da si je treba izbirati najmanj tvegano pot. Če oceniš, da je prehudo, pojdi okrog. Defeneder to zmore.

Je pa fora pri Defenderju, da tu najvišje sediš, da ga ni terenca, ki bi imel sedež tako oddaljen od tal, kot Defender. Naj me kdo popravi, če se motim! Zato so občutki bočnega naklona še toliko bolj adrenalinski!

Za vožnjo po globokem snegu je pa spet stvar gum in snega ter podlage. V povprečno moker sneg sem že vozil v klanec - MT gume, višina snega do 70cm, pa je šlo. Drugič pa 40 cm pa ni šlo. Odvisno od razmer.

LP
Igor
KLRS Pathfinder & Land Rover Enthusiast

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Po Mar 22, 2004 8:41 pm

Defender110 napisal/-a:Za vožnjo po globokem snegu je pa spet stvar gum in snega ter podlage. V povprečno moker sneg sem že vozil v klanec - MT gume, višina snega do 70cm, pa je šlo. Drugič pa 40 cm pa ni šlo. Odvisno od razmer.

No, no, fantje pretiravat pa ni treba, do 70 cm še Catterpillar 900 serije z verigami, čez gume, ki se tvjim MTejkam smejejo, ne pride kar tko zlahka. Pa je ena guma širša od pol defa. Pravzaprav je premer ene gume daljši od pol defa. Pa motor ma 400 konj. Pa ena veriga tehta 500 kil, guma pa tut. Ne tle fantu klobase prodajat. Sej je v redu če avto gre, pa da verjameš vse sorte je tut OK, sam pamet v roke ko usta odpreš...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Po Mar 22, 2004 10:04 pm

Če je sneg lahek, pa če daš na avto verige, potem gre tudi po 1m snega. Bolj po ravnem, seveda. Po mojih iskušnjah se je vse nehalo pri cca 60cm snga, ko klanci postanejo strmi, če je bil lahek sneg, sveda. Če pa govorimo o južnem snegu (kakršnega najdeš po hribih sedaj), se pa veselje neha takoj, ko začneš plužit z akso. Takrat pa tudi verige ne pomahajo kaj dosti.
Dokaze lahko vidiš na:
http://www.tojezakon.com/offroad/Test_verig_27.2.2004/
Dodal sem še eno slikco, na kateri se vidi, zakaj se bull baru reče bull bar :twisted: .

LP
Samo

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Po Mar 22, 2004 11:49 pm

Alo, strojnče na caterpilaru...
Sjaši malo.......takole pa ne moreš posploševat.....po 1m globokem pršiču smo se na Menini vozili brez večjih zapletov. Mal naprej, pa malo nazaj pa je kar šlo. Na tejle sliki je snega cca 2m, južnega in zbitega, pa smo se peljali po njem, ker je pač držal. http://www.orcwhitetiger.com/galerija/meninaII2003/12.jpgS caterpilarjem se sigurno nebi, bi se ureznil do kabine, s tistimi 500 kilskimi ketnami vred....na Veliko planino pa po 30 cm južnega ni šlo, da ga j**eš....
Skratka vse je odvisno KAKŠEN sneg je.....
....pa podpiši se drugič, da bodo tvoje pisarije imele glavo in rep...
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
aleks
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Feb 16, 2004 8:12 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a aleks » To Mar 23, 2004 6:24 am

ludwig napisal/-a:Na tejle sliki je snega cca 2m, južnega in zbitega, pa smo se peljali po njem, ker je pač držal. http://www.orcwhitetiger.com/galerija/meninaII2003/12.jpg


Pa so res klobase!
:D dva metra snega! pol so pa količki od plank cirka 2metra 20 :D
Ampak jaz sem na Menini že bil. Pa mensezdi planke niso čez 2 metra.
Offroaders do it in the bush. (thanks, no more)

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Mar 23, 2004 6:32 am

Ja Ludwiga je malo zaneslo ;). Na tej sliki res ni bilo več kot kak dober meter snega. Je pa tudi res, da se nismo peljali čezenj, ampak vitlali, ker je bil težek (oz. 1. se je vitlal Inkret, pa nato še malo naprej Ludwig, ostali smo se pa zadaj lahko peljali). 2m so bili veliki zameti, ki jih ni zvozil nihče, pa tudi Ludwig ne prebil s Patrolom (prebil je le zadnjo luč, ko se je odbil v ograjo :( ), ker so bili iz res kompaktnega snega. Tam so pač pele lopate.
Ampak kadar pade res veliko snega v kratkem času (kakor je bilo nedavno), pa najdeš 1m lahkega snega. Tega pa avto lahko pluži.

LP
Samo

Uporabniški avatar
aleks
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Feb 16, 2004 8:12 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a aleks » To Mar 23, 2004 7:15 am

Uh ne vem. Jaz mam pri 40 cm lahkega že težave. Sem se že en parkrat blamiral :? (slikca u avatarju je z enga tazga izleta na Menino). Pa u službi mam Nivo - resda s slabimi gumami (nizke in cestne) in sem prejšnji teden dvakrat obtičal na ravnem kolovozu. Ne vem če je blo sploh 30 cm snega... pri nas mamo Volvo in Caterpillar nakladalnike. Plužimo z njimi. Pa res kakšen tud kdaj obtiči, kar ni šala če avto tehta 25 ton. Ampak :D ga maš vsaj za kej zapet!
Offroaders do it in the bush. (thanks, no more)

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Mar 23, 2004 7:56 am

Ja - moje slikce poglej :)
Fora je, da ti velika površina gum pri lahkem snegu koristi, pri težkem pa škoduje. Lahkega lahko plužiš, pri težkem pa se pelješ, če ne plužiš - in ko enkrat plužiš, ti široke gume nudijo še manj oprijema.
Ketne pomagajo, a ne po vsakem snegu. Pa še to: čim manj je kil, tem lažje bo šlo po snegu. Če bi na nivo dal kake dobre gume (pa večje tudi od serijskih), bi šlo 100% bolje - za sneg so seveda najboljše kar zimske z lamelami.
Zanimivo je, kako Islandci predelujejo svoje avte - imajo večinoma sneg. Podvozja ne dvigujejo preveč, dodajo nekaj body lifta, porežejo blatnike in dodajo velike gume (in to široke z lamelami). Npr.:
- Jimny z 35" gumami
http://www.breytir.is/news.htm
- ostali avteki na res velikih gumah:
http://www.breytir.is/myndir.htm

LP
Samo

Uporabniški avatar
aleks
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Feb 16, 2004 8:12 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a aleks » To Mar 23, 2004 8:36 am

Tole pa je 2 metra snega
http://www.breytir.is/images/Nyidalur.jpg

O smiselnosti predelav avtomobilov, ki mi jih ponujaš, pa le tole: Islandci so očitno narod, ki zasluži preveč denarja. Pa ne mislim glede predelav, ampak glede škode, ki jih te povzročijo na pogoskih sklopih in ležajih.
Da o nevzmetenih masah ne govorimo.
Početje je abotno, ko je toliko snega ostaneš pač doma in greš do koče ko je kopno/prevozno z približno normalnim avtom.
Za arktične raziskovalce pa v specializiranih ruskih podjetjih izdelujejo t.i. tundra trackerje, ki so po vsej verjetnosti cenejši in bolje prilagojeni od teh skrpucal.
Offroaders do it in the bush. (thanks, no more)

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » To Mar 23, 2004 8:43 am

Saj veš kako je to: vsak ima svoje veselje :)
Glede lomljenja aks bi se kar strinjal, ampak ker ne povečaj kaj dosti "dihanja" podvozja (najbrž bi potem lomili še kardane in obese), je uporabnost takega avta vsekakor zelo omejena. Najbrž za bolj po ravnem in snegu...
Pri nas je snega itak premalo, da bi se splačalo kaj takega delat. Na različnih delih sveta avte predelujejo na precej različne načine - pač različni tereni.

Mi smo tudi lopatali na Menino, pa bi prej peš gor prišli :). Ampak če je blo pa tko fino ;).

Uporabniški avatar
aleks
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Feb 16, 2004 8:12 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a aleks » To Mar 23, 2004 9:27 am

Samo napisal/-a:Saj veš kako je to: vsak ima svoje veselje :)

Se strinjam 8) .
Nazadnje spremenil aleks, dne To Mar 23, 2004 2:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Offroaders do it in the bush. (thanks, no more)

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » To Mar 23, 2004 12:26 pm

aleks napisal/-a:Pa so res klobase!
:D dva metra snega! pol so pa količki od plank cirka 2metra 20 :D
Ampak jaz sem na Menini že bil. Pa mensezdi planke niso čez 2 metra.


Ja mi je res žal. Cesta je precej globlja, kot pa rob kamor so zabiti koli od plank. Čop je porinil palico v sneg preden smo začeli kidat in je bilo snega 180 cm. Kar ni 2 m, kot sem napisal jaz in še odkidali smo ga ene 30 cm, se pravi okrog 1,5 m. To je več kot 2x70 cm, kar se tebi zdi nemogoče celo s cterpilarjem prevoziti.... :P (s 500 kilskimi ketnami)

Samo napisal/-a: Je pa tudi res, da se nismo peljali čezenj, ampak vitlali, ker je bil težek (oz. 1. se je vitlal Inkret, pa nato še malo naprej Ludwig, ostali smo se pa zadaj lahko peljali). LP
Samo

Vitlal se je samo inkret, ki je bil prvi, potem pa nihče več. Niti prvič ko smo šli gor niti drugič. Drugič se ni niti Inkret. Vitlali smo se spet 300 m naprej na zametu, na koncu gozda kjer se pride na travnik. Tam sem bil jaz prvi in sem vitlal.
God shave the queen...

Uporabniški avatar
aleks
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Feb 16, 2004 8:12 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a aleks » To Mar 23, 2004 1:56 pm

ludwig napisal/-a:Ja mi je res žal. Cesta je precej globlja, kot pa rob kamor so zabiti koli od plank. Čop je porinil palico v sneg preden smo začeli kidat in je bilo snega 180 cm. Kar ni 2 m, kot sem napisal jaz in še odkidali smo ga ene 30 cm, se pravi okrog 1,5 m. To je več kot 2x70 cm, kar se tebi zdi nemogoče celo s cterpilarjem prevoziti.... :P (s 500 kilskimi ketnami)



Pa kaj, a se je to udrl strop od greznice al kaj? :shock: Pa da je snega čez nasulo, en bedak pa ti je pol cesto čez vse skup napeljal? Ej teli planšarji so pa od hudiča :D .
Ne zastopm te 2x70 cm. Kaj pa to predstavlja?
Offroaders do it in the bush. (thanks, no more)

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » To Mar 23, 2004 2:05 pm

aleks napisal/-a:Ne zastopm te 2x70 cm. Kaj pa to predstavlja?

Verjamem, da ne zastopiš...... :oops:
God shave the queen...

Uporabniški avatar
aleks
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Feb 16, 2004 8:12 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a aleks » To Mar 23, 2004 3:42 pm

ludwig napisal/-a:
aleks napisal/-a:Ne zastopm te 2x70 cm. Kaj pa to predstavlja?

Verjamem, da ne zastopiš...... :oops:

No dečko, važno je, da sam sebe zastopiš. Če se, seveda, :? ?
Offroaders do it in the bush. (thanks, no more)


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov