Polosovine

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Polosovine

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Mar 11, 2004 10:31 am

Ali mi lahko kdo pove, če je to prav, da se mi polosovina premika za 1,5cm iz diferenciala proti kolesu? Če jo primem jo lahko povlečem za 1,5cm iz diferenciala, zraven, pa se sliši zvok kt da bi vakum delal. Ne gre čisto ven, ampak za tok se premika.
Prosil bi za resne odgovore, ker če ja kaj resno narobe, nebi rad reskiral, pa peljal otroka z avtom, kjer se lahko kej nardi.

Opazil sem včeraj, ko sem se vozil domov, je zadnji konec malo bol treslo. Objemke na manšeti so razpadle in ko sem hotel popravit, sem opazil, da se polosovina premika.

LP
Nebivedu

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Če Mar 11, 2004 10:47 am

Mislim da ni nič narobe. Polosovina se normalno giba po notranjem diferencialu. Saj tudi ko prideš v ovink mora malo gibati. Če nimam prav me popravite! :roll:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Mar 11, 2004 12:40 pm

Sem se že ustrašu, da bi med vožnjo ko bi hitro prišel v kak ovinek povleklo polosovino ven, pa bi šu kolo po svoje. To se je zadnč eni kii naredl na obvoznici od golovca proti šmartinki.

Slayer hvala.

LP
Nebivedu

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Če Mar 11, 2004 2:27 pm

Roka ne spusti več kot toliko polosovine vn. Polosovina pa more gibat ker bi čene avto izgubil prijem v ovinkih.

KOZAK
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Dec 22, 2003 8:57 am

OdgovorNapisal/-a KOZAK » Pe Mar 12, 2004 2:11 am

Nebivedu!!!

Kaku pa si upas kej taga prasat ti k si ta tak mehankar in kaku bi reku



VSEBIVEDU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lep pozdrav ljubitelji brezpotij

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Mar 12, 2004 8:49 am

Kozak, pri vseh avtomobilih, kar sem jih imel, pa pri vseh prejšnjih subarujih se niso polosovine tok premikale. Res pa da noben še ni bil tok dvignjen, kokr je ta. Lahko, da ima tudi to kej veze.

Pa če misliš provocirat si se na napačnega obrnil - za take se ne menim več, že vsaj 10 let ne, ker se s takim obnašanjem samo dokazuješ, da si primitivna, neodrasla oseba, ki si želi biti v središču pozornosti, ker mu tega starši niso dali. Ker pa se tut drugi otroci niso hotli igrat s tako osebo, so mu pa starši dali zrezek okol vratu, da se je vsaj pes z njim igral.

LP
Nebivedu

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Pe Mar 12, 2004 12:47 pm

Ti Nebivedu, a to veš iz lastnih izkušenj ???
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !
Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Mar 12, 2004 12:54 pm

Jst sm mel ljubeče starše, tko da ne - ne vem tega iz lastnih izkušenj.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Mar 12, 2004 1:05 pm

Pač do zdej sem uglavnem vozil "kao" športne avtomobile, pa vmes par subarujev - s katerimi se pa sploh nisem ubadal, kako deluje podvozje, ker mi je bilo vseeno. Ta avto bi pa rad imel nekaj časa, in zato ga probam štimat po svojih zmožnostih. Samo da se polosovina premika za 1.5 do 2cm - ponavadi mora polosovina dihat, to ve vsak, samo za tok velik si pa nisem mislil.
Spredaj se premika za manj kot 1cm, levo zadaj tudi za tok malo, desno zadaj pa za tok kokr sm napisal.

Zato sem tudi napisal že v prvem postu da prosim resne odgovore, ker nisem bil prepričan, da lahko tudi za tok velik polosovine dihajo

KOZAK
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Dec 22, 2003 8:57 am

OdgovorNapisal/-a KOZAK » Če Mar 18, 2004 10:09 pm

NEBIVEDU oprosti ker sem te sprovociral to res ni bil moj namen je pa huda ta zgodba iz otrostva res mi je zal za provociranje kar si mogel v otroštvu pretrpet. Res tudi tebi ni lahko.
Lep pozdrav ljubitelji brezpotij


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 71 gostov