Blokada motorja

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Jun 13, 2006 11:07 pm

A ti je ključ/daljinec kdaj trdo na tla padel?
Zakaj bi menjal vso elektroniko, če ima mogoče le ključ/daljinec kje slab kontakt - lahko poči ploščica vezja in kontakt je ali pa ni.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

Re: Blokada motorja

OdgovorNapisal/-a Sven » Sr Jun 14, 2006 7:40 am

Kleno napisal/-a:Glede na to, da ti Megana lahko tatovi odpeljejo v petih minutah (blokada gor ali dol), ali se res ne da te blokade nekako prevezat? Ima kdo izkusnje s tem? Prosim!


To blokado moraš računalniško uničit in potem bo ok. To delajo razni mački dol po italiji (pa ni ilegalno) pri nas pa ne poznam nobenega.

Na servisu ti bojo raj dali nov računalnik pa ključ, pa boš zato mastno plačal, če pa greš na odpad po novega moraš met tud ključ od tistega avta, da se ujema koda ključa in računalnika (ključ je na odpadu težko dobit).
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Jun 14, 2006 7:45 am

Naroči nov ključ in naj ti ga sprogramirajo na tvoj avto. Cena za vse skupaj je 24.000 in bo avto spet delal. Ključe imajo na zalogi, programer pa tudi - vse skupaj traja kake pol ure, da uglasijo ključ na tvoj računalnik in da ti avto še operejo, ker boš dal za servis več kot 15.000 sit.

Karkoli boš že delal, ne delaj tega na realu, ker tam nimajo pojma kaj se vse da narest in preveč goljufajo. Smo kupil rabljenega cliota, pa so rekl da ima 48.000km in da je vse preverjeno, da je opravljen servis in podobno, po pogledu v računalnik in za števec, kjer je blo vse frderbano, pa je zadeva pokazala 110.000km in kmalu zatem bi crknila jermen pa vodna pumpa, če nebi opazil, da iz vodne pumpe pušča voda(po odstranitvi vodne pumpe se je špura vodnega kamna poznala tako dobro, da je voda sigurno puščala vsaj 10.000km, torej ni bilo na avtu nobenega servisa narejenega. Popravilo me je stalo 74.000 sit za dele, delal sem sam na srečo, drgač bi bilo še dražje. Kljub garanciji(3 mesece za nakup rabljenega avtomobila) pa še sedaj ne priznajo njihove napake in je šlo vse iz mojega žepa.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Jun 14, 2006 8:55 am

Kodne ključe programirajo tudi v ključavničarstvu, ki se nahaja v podhodu Name. Zraven vhoda v kino Komuna.

Potrebuješ ključ od avta, ki ga model vtakne v čitalec in prekopira na nov kodni ključ. On je edini, ki to dela v Ljubljani.

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Sr Jun 14, 2006 9:54 am

Ko te enkrat začne v Renotu elektrika hecat je najboljš prodat.
Mi smo mel precej teh Rxy in če je bil kje problem je bla elektrika.
To poglavje pri Renaultu niso do konca vzeli.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Jun 14, 2006 9:58 am

Vito_ napisal/-a:Ko te enkrat začne v Renotu elektrika hecat je najboljš prodat.
Mi smo mel precej teh Rxy in če je bil kje problem je bla elektrika.
To poglavje pri Renaultu niso do konca vzeli.


Odvisno na katerem avtu. R5GTT ni imela nobenih problemov, R19 16V tut ne, megan coupe jih je pa imel od začetka.
Pred EUR sem bil SIT!

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Sr Jun 14, 2006 11:27 am

Nima veze kako odkleneš avto na daljinca ali ročno. Kleno pojdi na servis in ti bojo zrihtali, vsaj tako je bilo pri našem klujču. Oziroma daj ženi rezervni ključ. Z onim mora delat. Drugače je pa res problem v kodi ker se ključu malo utrga. Oni to na novo naložijo in gotovo.

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Sr Jun 14, 2006 2:04 pm

Nebivedu napisal/-a:
Karkoli boš že delal, ne delaj tega na realu, ker tam nimajo pojma kaj se vse da narest in preveč goljufajo. Smo kupil rabljenega cliota, pa so rekl da ima 48.000km in da je vse preverjeno, da je opravljen servis in podobno, po pogledu v računalnik in za števec, kjer je blo vse frderbano, pa je zadeva pokazala 110.000km


Ta se mi zdi pa malo pretirana, da so te za več kot 1x tolko nategnili-dobro, zakaj pa jih nisi tožu? Če je to res, dolgo že ne bojo tako delali.

Kleno napisal/-a: Ce mi lahko zrihtas kaksno telefonsko, internet naslov ali kaj podobnega, nekoga ki je to ze pocel, bi bil zelo vesel.

Mal je komplicirano: zato ker sem jaz bil v Udinah z mojim mehanikom, tip pa tam to profesionalno dela. Zagotovo vem da ti lahko to kodo uniči- če je v tem problem. Lahko ti dam številko od mojega mehanika (Ajdovščina) pa ga pokličeš in prašaš kako in kaj pa kako bi prišel do tistega mojstra, jaz pa ti žal ne morem povedat, ker sem bil tam le 1x, pa tudi Italjansko ne znam. Dobro bi se bilo pozanimati za ceno, ker niti slučajno ne vem kolk so te stvari drage/poceni.
Ugotovi pa če je problem v tej kodi.
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Sr Jun 14, 2006 3:18 pm

Mi smo zadevo uredili pri malgaju v LJ.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Jun 15, 2006 7:25 am

Sven napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:
Karkoli boš že delal, ne delaj tega na realu, ker tam nimajo pojma kaj se vse da narest in preveč goljufajo. Smo kupil rabljenega cliota, pa so rekl da ima 48.000km in da je vse preverjeno, da je opravljen servis in podobno, po pogledu v računalnik in za števec, kjer je blo vse frderbano, pa je zadeva pokazala 110.000km


Ta se mi zdi pa malo pretirana, da so te za več kot 1x tolko nategnili-dobro, zakaj pa jih nisi tožu? Če je to res, dolgo že ne bojo tako delali.
LP


Tožil jih nismo, ker je to avto od moje boljše polovice in ni hotela avta za čas tožbe pustiti na realu, ko pa vemo, da bi tožba trajala več let in bi ta čas bila brez avta + še dodatni sodni stroški, ki pa si jih takrat nisva mogla privoščit in na koncu ni nujno da bi tožbo dobila.
Raje sva požrla tistih 74.000 sit in je zdej avto poštiman tko kot se zagre. ampak nimava v noben servis več zaupanja, no par jih je še - marolt recimo, ostalim pa ne, tko da avtomobile vse doma šraufam, če je pa kej večjega na avtu, si pa sposodim kolegovo garažo z dvigalom in tam poštimam zadeve.
In tako kot se obnaša REAL, se obnašajo tudi vsi večji renaultovi servisi.

Pa še ena iz reala. Uporabnik avtomobilizma je tam kupil Alfo, mislim da 155 Q4. Avto je po enem tednu zaribal - glavna gred je bila kriva že ko je kupil avto, po tednu uporabe pa je ribnla. Ker se je šel tožit z realom, je moral avto pustit tam, sodni izvedenec je potrdil njegove sumnje, da je avto bil na hitro in slabo skupaj sestavljen , kar so potrdili potem tudi mehaniki fiata, vendar ni dobil od reala nič. Ponudili so mu možnost da plača on 66% servisa, oni pa ostali 34% - to je bilo največ kar je dosegel.

Tko da vsem svetujem, da se umaknejo stran od reala.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Če Jun 15, 2006 10:44 am

Čaki, čaki, kako je sodni izvedenc potrdil njegove sume in potem ni prišlo do tega da bi real kompletno vse stroške povrnu??

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Jun 15, 2006 12:07 pm

Kleno napisal/-a:Ja saj tudi jaz nima dobrih izkusenj z Realom. Kolega je tam kupil rabljenega Cliota. Ko se je speljal od njih, mu je v roki ostala bunka menjalnika. Prodalajec je samo skomignil z rameni in mu povedal, da je to pac rabljen avto, da to ne pase v garancijo, da pa imajo za vogalom trgovino, kjer vse to prodajajo. Ta Clio naj bi tudi imel ABS (tako je pisalo na tabli). Ko je v prvem snegu ugotovil, da ne dela, je sel na servis, kjer so ga samo debelo pogledali. Seveda so na Realu zatrjevali, da oni pa ze ne bi kaj takega pisali in da je to on nekaj zamesal.
Nasega Megana smo tudi kupili tam, in naj ne bi bil zaleten in naj bi imel airbag za sopotnika. Ker ne poznam Meganov oz. njihovih armatur, sem mu pac verjel in se posvetil drugim zadevam. Kasneje (ob manjsem trku) smo ugotovili, da je bil popravljan prednji odbijac in en blatnik.
Zakaj ga vozim k njim? Ja od sedaj nic vec.


fantje rabljen avto je pač rabljen. noben te ne sili da ga kupiš. pa tudi pregledaš ga lahko po mili volji pred nakupom.
2 nebivedu
a ti zdaj misliš da popravljaš avte bolje od poodljaščemih servisov? :shock:

ps: kdaj se ti lahko najavim za servis samuraja? :twisted:

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Če Jun 15, 2006 9:12 pm

še sreča, da renault ne dela terencev :twisted:

p.s.: js mam tud slabo mnenje o Realu.

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Če Jun 15, 2006 11:49 pm

Inšpektor napisal/-a:še sreča, da renault ne dela terencev :twisted:

p.s.: js mam tud slabo mnenje o Realu.


se moram ugriznit v jezik. sm pozabu, da so Cherokeeju posodli njihov motor (pa baje so tudi delali ta trivratnega pod svojo značko :?: )- Marolt???.
:oops:

ampak zgoraj napisani še vedno drži :twisted:

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Pe Jun 16, 2006 12:03 am

mislim da je 2.1td cherokee motor od renaulta :)

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Jun 16, 2006 7:22 am

Matej napisal/-a:
fantje rabljen avto je pač rabljen. noben te ne sili da ga kupiš. pa tudi pregledaš ga lahko po mili volji pred nakupom.
2 nebivedu
a ti zdaj misliš da popravljaš avte bolje od poodljaščemih servisov? :shock:

ps: kdaj se ti lahko najavim za servis samuraja? :twisted:


1.) Če na listu. kjer so podatki od avta piše, da ima ABS, potem pa ugotoviš, da ga nima, je to zavajanje kupcev in zelo kaznivo dejanje.

2.) ne ne mislim da popravljam boljše od pooblaščenih serviserjev, sem pa 100% prepričan da sem zadeve zamenjal, kar na ostalih servisih nisem.
Resničen primer izpred parih mesecev;
V ljubljani je en uradni servis za peugeot. Kolegu je odpovedal servo volan na peugeotu 307 in je šel tja na servis. Tam so mu ga zamenjali in plačal je delo in NOV servo volan - cena 187.000 sit.
Potem pa ko se je hotel odpeljat pride mehanik do njega in mu pove, da je notri rabljen volan iz razbitega avtomobila, ki so ga dobili zastonj in da je volan star 5 let, pa da naj pazi, ker mu spet lahko v kratkem crkne.
Povedal mu je zato, ker je ravno zaradi njegovega avtomobila dal odpoved na tistem avto centru. Pač je mehanik preveč pošten, da bi nategoval stranke in mu je do tega, da mu stranke zaupajo in ne da pridejo samo enkrat na servis, potem pa nikoli več.
Zdej ima ta mehanik delavnico in do njega se splača vozit.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Jun 16, 2006 7:23 am

RangeRover napisal/-a:mislim da je 2.1td cherokee motor od renaulta :)


Ja iz trafica je. Samo zadeva dela brez problemov, če pa crkne jo je pa pocen za zamenjat. Cene za te renaultove mašince so nizke.
Pred EUR sem bil SIT!

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Pe Jun 16, 2006 2:26 pm

Kaj pa nissan,a ni to tudi malo z renaultom ?!Pa motorji so isti dci!?

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Jun 16, 2006 4:01 pm

Kleno, pozanimal sem se glede tvojega ključa. Z ključem in prometno se oglasi pri malgaju(renault servis malgaj) in imajo na zalogi vezje iz ključa. Zamenjajo ti ga takoj in avto ti bo delal normalno.
Pred EUR sem bil SIT!


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov