Uvoz iz EU po maju

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

Uvoz iz EU po maju

OdgovorNapisal/-a miha » Sr Feb 25, 2004 4:41 pm

V novi reviji moje finance sem prebral naslednje zanimivosti o uvozu starih - rabljenih avtomobilih, v nekaj točkah na kratko:
- po novem ne bo važna starost vozila, samo tehnični pregled ( poudarek na plinih ) in identifikacijo vozila v Sloveniji.
- oldtimerji so po novem od 25 let naprej in ne od 30 let.
- pripelješ lahko tudi razbito vozilo in ni važno koliko je razbit ( po starem do 10 % ).
- davke na avto se ne plačije, ker je avto rabljen.
- carina se ne plačuje, ker jih ni.

Sedaj pa šparat in po prvomajskih praznikih v akcijo.
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !
Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
aleks
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Feb 16, 2004 8:12 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a aleks » Če Feb 26, 2004 6:03 am

Iz tvojih ust v božja ušesa ...
Žal pa sem jaz lani po TV gledal, da nas čaka vmesno obdobje do leta 2007 za rabljena vozila, ko naj bi se sprostil promet z njimi. Minister Presečnik je to utemeljil z "Da ne postanemo smetišče starih avtomobilov Evrope...". Po letu 2007 naj bi se sprostil uvoz teh vozil po tvojih kriterijih.
Vseeno še nekako upam, da maš prav.
Lahko pa podamo vparašanje kabinetu ministra. Jaz mu bom danes pisal, pa da vidimo, kaj je na tem.
Offroaders do it in the bush. (thanks, no more)

Uporabniški avatar
aleks
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Feb 16, 2004 8:12 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a aleks » Če Feb 26, 2004 8:41 am

Miha ima prav, svaka čast. 8)
Komentar Generalne carinske uprave RS, g. Naumovski, danes zjutraj:
1. Prost uvoz rabljenih motornih vozil :D
2. Davek na promet bo plačan v državi nakupa RMV-a
3. Carinski postopek odpade - to pomeni da ni homologacije Homologacije pa ni zato, ker ima RS enake homologacijske predpise kot EU.
4. Možnost je, da bo država ukinila DMV zaradi izogiba dvojnemu obdavčevanju - davek na motorna vozila članice EU oblikujejo individualno
5. Edini pogoj je: vozilo mora biti tehnično brezhibno pred dajanjem v promet v RS (moraš opraviti tehnični pregled, kar bi ga moral itak, drugač ne dobiš tablic).

Za nova vozila pa bo postopek malo bolj kompliciran.
Zdaj pa rabmo sam še prkolco in en močen avto za šlep.
Offroaders do it in the bush. (thanks, no more)

dK
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Jun 01, 2003 9:45 am
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a dK » Če Feb 26, 2004 8:58 am

Zakaj prkolco? A kšne varjante, da bi dobil začasne tablice (preizkušnjo) v tisti državi, kjer si avto nabavil, ni?

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Feb 26, 2004 10:44 am

Aleks, ne pozabi na (vsaj) EkB vozniško dovoljenje. :wink:

Sicer je pa vse to kar si napisal še vedno samo teorija.
A lahko kdo napiše/poizve bolj natančni postopek. Katere papirje rabiš in kje jih dobiš in katere dajatve moraš plačat, da avto, ki si ga na prikolici pritovoril iz tujine tudi uspešno registriraš pri nas.

Uporabniški avatar
aleks
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Feb 16, 2004 8:12 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a aleks » Če Feb 26, 2004 11:44 am

vigadu napisal/-a:Aleks, ne pozabi na (vsaj) EkB vozniško dovoljenje. :wink:

Sicer je pa vse to kar si napisal še vedno samo teorija.
A lahko kdo napiše/poizve bolj natančni postopek. Katere papirje rabiš in kje jih dobiš in katere dajatve moraš plačat, da avto, ki si ga na prikolici pritovoril iz tujine tudi uspešno registriraš pri nas.


Po prvem maju 2004:
Greš kot bi kupil avto v npr. Murski Soboti (če si iz npr. Ljubljane). Prejšnji lastnik ne more avta odjavt, če ni plačal davka od prometa. Postopek bo enak, kot če bi kupil avto kjerkoli v EU (po 1.maju bo ista veljalo tudi pri nas) - navedba centralnega carinskega urada, skupaj z notarji in vsem jajcem kot paše zraven. Po moje najboljše angažirat posrednika, da ti uredi papirje. Posredniki za prodajo rabljenih avtov v EU že vedo kaj potrebuješ, saj tovrstne kupčije tudi med članicami kar v redu šibajo (moji znanci iz nemškega Jeep foruma najraje kupijo svoje čirote npr. v Luksemburgu, kjer avti niso zgonjeni do amena).
Za registracijo rabiš prepis (kot prej) in upešno opravljen tehnični pregled. Probne tablice iz tujine ne bodo možne dokler Slovenske zavarovalnice ne sklenejo pogodb za začasne registracije z vsemi državami v EU. Torej, rabljena vozila po novem kupujemo po šegah, ki veljajo v EU. Mogoče bi bilo najbolje počakat kakšen mesec ali dva po vstopu, da se zadeve izkristalizirajo.
Ostale informacije na Generalni carinski urad RS, 01-478 38 00, g. Naumovski.
Offroaders do it in the bush. (thanks, no more)

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Cyrus » Če Feb 26, 2004 3:42 pm

Te vesti me radostijo. Glede na število interesentov lahko organiziramo kombi in gremo šnofat. S konkurenco ne bo težav, saj vsak za svojga druka. Edino nivarji bodo morali izbrati ustrezen nadomestek. :lol:
Juhuhu, pa polne žepe €€€€€€.
LP :twisted:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4343
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Feb 26, 2004 3:53 pm

He he - bo treba še mal počakat, prvo bo treba EURe nabrati.

LP
Nebivedu

P.S. A ima kdo načrte za prikolico za avtomobile vozit - tako, da je prikolica čimlažja in da teža ne presega 1 tone.

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Če Feb 26, 2004 4:20 pm

Potem bi moral pa kakšen kamion za avte sabo vzet ?!? 8)


Jaz bi pa čirota XJ, letnik 2000, črne barve, dvovratni model z 2,5 tdi motorjem, z 15 cm liftom, 35 mud terenke in hidravličnega milemarkerja ( pol se bom pa zbudu in se drl Trst je naš ).
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !

Dobri planinski čevlji.

ANDRAZ

UVOZ RABLJENIH AVTOV IZ OBMOČJA EU

OdgovorNapisal/-a ANDRAZ » Pe Mar 12, 2004 9:25 am

V novi reviji od AMZS-ja "MOTOREVIJA" piše dokaj natančno kako naj bi izgledal uvoz "pridobitev" vozila. Da ne bom vse prepisoval si preberite. Tudi na internetu je možno. Je pa zelo obetavno če bo res tako kot piše.

LP

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Pe Mar 12, 2004 2:11 pm

Še link, da ne boste preveč iskali

:arrow: http://www.motorevija.si/l2.asp?L1_ID=31


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 170 gostov