Home made šnorkl

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Damon
Prispevkov: 50
Pridružen: Po Maj 26, 2003 6:44 pm
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Damon » Sr Feb 11, 2004 5:08 pm

Po vrtanjui s krono v pleh, bo blatnik zgledal kot alu folija :)
Jaz sem najdu bolj elegantno rešitev, kot pa kolena in krona pa vrtanje lukenj v stebriček.
-2 L profila cca50x10 debeline 4mm prišvasaš na stebriček,zvrtaš luknje in urežeš M8 navoje. Vse skupaj lično prebarvamo nazaj v barvo avta.
-Vzameš cev od auspuha fi 60 dolgo cca 1m in jo na 1/4 zapigaš za 45 stopinj.Tonajbolš, da ti nardi auspuhar, ki ma tapravo orodje...pa zlo težko je krivit 60 ror (se defornira). Na ta ror prišvasaš še dva flohhajzelčka 4 mm debela, da lepo pašeta na konzole z navoji. Zvrtaš 8 luknje in z M8 šraufi zadevo že lahko prišraufaš na auto.
-Pregibna cev spet fi 60-en čuden materjal med gumo pa plastiko z žičnatim opletom. dolga cca 2M natakneš na spdnjo stran rora in prišraufaš objemko
-S fleksarco odrežeš havbo in rob(kanal). Spet švasanje-objemke za cevi
takoj pod luknjo, da cev lepo navpično stoji iz havbe. Na izrezan kos havbe sem nataknil gumo
-Filter je traktorski Lamborginijev,drago k pes!!

Dve slikce od moje Kamele so na forumu tko da lahko vidiš kako je izpadl
-

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Sr Feb 11, 2004 7:02 pm

2 Samo: daj Samo mal še prespi ti tale šnorkel oziroma dimnik. Jaz sem ga tudi hotel imeti, a se tako globoko ne mislim potapljati, saj veš elektrika v avtu in umazane tapete, hvala lepa. Puščavo pa z mojimi finančnimi osnovami tudi še ne bom videl z avtom. Raje razmisli o pletenicah proti vejami, saj se te še rajši zapletajo v šnorkel.
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !
Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Feb 11, 2004 7:33 pm

2 Miha:
Sej me nima preveč, da bi se vozil po kakšnih globokih rekah. Za kaj takega moraš avto znotaj olupit do nule, če ne se ukvarjaš samo še s sušenjem.
Problem so globoke luže - zadnjič na Počku sem s prednjim desnim kolesom nekje tako globoko zapeljal (in tam imam airbox), da je šla voda čez prednji desni vogal havbe. No, potem pa sem še malo nasedel (na srečo so me dovolj hitro ven potegnili), a je bila sesalna cev na srečo nad vodo, tako da ni bilo škode.
Kot drugo, pa bi tudi rad šel v Saharo. Upam, da se nas bo ene par kandidatov za kaj takega v kup spravilo že letos. Če se lotiš v lastni organizaciji, vse skupaj ni astronomsko drago, le avto je treba pripraviti. GPSa, notebooka s karto,... pa tudi ne rabiš v vsakem avtu, a ne?

Kar se montaže tiče: nisem kaj dosti navdušen nad švasanjem, tako da razmišljam, da bi objemke na stebriček pritrdil s knipingi in čepi za pločevino. Bo to kaj dosti zdržalo?

2 Vigadu: kje za vraga si našel črne cevi? Povsod imajo le sive :).

LP
Samo

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Sr Feb 11, 2004 7:53 pm

Miha, tu se moram nestrinjati s tabo. Ko sem se začel ukvarjati z offroadom sem tudi sam mislil, da ne bom nikoli šel tako globoko, da bi rabil šnorkel in tudi nisem hotel, ampak se zgodi in takrat ti je prekleto žal, da si nisi že prej naredil šnorkla. No jaz sem ga naredil takoj naslednji vikend potem, ko sem prvič dobil vodo v motor. Drugič tudi šnorkel ni pomagal. :roll: Seveda to še ne spremeni mojega mnenja, da je v Samotov avto škoda vrtati. :wink:

Samo: saj so sive, pobarvane v črno. Tale moja barva je sicer zanič, dobiš pa v Henelitu super barvo za plastiko, ki dobro drži ali pa dobi od kakega ličarja barvo v tvoji barvi avtomobila za barvanje plastičnih odbijačev.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Feb 11, 2004 8:24 pm

In kako si dobil vodo v motor s šnorklom? Si bil podmornica? :)

In kje se dobi ta super barva?

2 Damon: in kje si nabavil lamborghinijev filter? In koliko je "drago kot pes"?

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Sr Feb 11, 2004 8:35 pm

Takole:

Slika

Henelit ima trgovino v Ljubljani malo naprej od Jurmana. Isti kompleks.

Uporabniški avatar
Damon
Prispevkov: 50
Pridružen: Po Maj 26, 2003 6:44 pm
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Damon » Če Feb 12, 2004 4:10 pm

Cena je okrog 20jurjev
Kupu sem ga pa na Dolgem mostu zraven KIA(killed in action) servisa v Agromehaniki, al neki tacga u glavnem traktorje prodajajo

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Pe Feb 13, 2004 9:27 am

He he he,

KIA je drugače Končno Imam Avto :twisted:

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Pe Feb 13, 2004 11:14 am

Danes sem bil v trgovini Agrometal (v LJ na Tržaški), kjer ti lahko zrihtajo ciklon precej ugodno (in v cca enem tednu - imajo dele za Lambote, Same,...), le kataloško številko dela moraš imeti, ali pa vsaj tip traktorja, na katerem je originalno nameščen.
Lani je en kupil Lamborghinijevega pri njem, pa je dal cca 13000 SIT (no, sedaj se je z novim letom malo podražilo, pa bi prišlo cca 15000 SIT).

Torej: ima kdo kataloško cifro za Lamborghinijevega (takega, ki ima premer cevi pribl. 5 cm)?

2 Cyrus: Izvedel sem, da obstaja ciklon od Zetor-ja, ki ima premer cevi pribl. 70 mm. Cene ne vem. Naročiš ga lahko v Agrometal-u, ali pa na kakem zetorjevem servisu.

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » Pe Feb 13, 2004 12:25 pm

Bizzy napisal/-a:He he he,

KIA je drugače Končno Imam Avto :twisted:

LP Bizzy

ČE SI PREJ 20 LET VOZU ZASTAVO ALI PA NEMŠKI AVTO JE TOLE RES 100% :lol:

Uporabniški avatar
Damon
Prispevkov: 50
Pridružen: Po Maj 26, 2003 6:44 pm
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Damon » Pe Feb 13, 2004 5:13 pm

Nobene cifre ni odštancane gor! Škatla s paperji je pa že zdavni reciklerana
Jaz sem prišel tja in sem reku, da rabim filter, ki ma fi60 luknjo

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Pe Feb 13, 2004 5:29 pm

No če si se odločil za snorkel, pa en majhen nasvet. Ker se mi cevi iz pvc-ja ne zdijo stilsko urejene z tvojim avtom, se lahko oglasiš pri MDM na tržaški ( pred največjo petrolovo pumpo iz centra proti primorski, parkiraš kar na petrolu ). Tu imajo vse kar se tiče inoxa in si nabaviš cevi,objemke in kolena. Vse to ti lahko nekdo zvari ali pa se še oglasiš v ASTRI v jami in dobiš gumjasto cev, ki jo porabiš za spoje med koleni in cevmi.
Inox ni tako drag, kot si misliš. Mislim da je polirana cev fi-60 okrog 2500 sit, ker sem spraševal za mojega čirota.
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !

Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Pe Feb 13, 2004 5:49 pm

Ne bi jaz kaj svetlečega, tako da bi bo črn šnorkel kar všeč. Objemke sem že dobil ene, ki zgledajo kar v redu, cevi bom pa če spedenal. Saj se da šnorkl tudi kupiti - in potem stane $500 :) . Osebno mi je bolj všeč plastika - leichtbau :).
Bom raje kar poceni šnork naredil, pa denar šparal za v Afriko. Pa še toliko drugih stvari je za naredit na avtu (od zaščite reduktorja, pragov, prednji odbijač, pa vitel bi si rad kupil,....) - tako da če človeka zagrabi, da bi zapravljal, res ni problema :). Za ves material za šnorkl sem zapravil 5000 SIT (objemke, barva, cevi, kolea, silikono...), seveda pa mi manjka še ciklon.
Danes sem se ustavil tudi v Agromehaniki in tenutno nimajo nobenega ciklona na lagerju, bojo pa naročili (baje vse pokupi folk, ki predeluje terence :) ). Imajo pa jih v raznih dimenzijah - tudi za 3" cev.

Bil pa sem tudi v Kranju v firmi pro-car (http://www.pro-car.si/tuning/index.asp?str=99&p=2), kjer prodajajo hi-flow zračne filtre firme K&N - pa se ga dobi tudi za Jimny-ja. Si bom enega omislil, da bo ta mali motorček lažje dihal :).

LP
Samo

Uporabniški avatar
Damon
Prispevkov: 50
Pridružen: Po Maj 26, 2003 6:44 pm
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Damon » Pe Feb 13, 2004 7:11 pm

Samo, kam boš priklopu šnorkl, če boš dal not športen K&N?

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Pe Feb 13, 2004 7:33 pm

K&N dobiš v "stožčasti" obliki, ampak potem res nimaš kam priklopit šnorkla. Od drugih firm dobiš tudi stožčaste filtre, na katere lahko iz obeh strani priključiš cev. Ludwig mi je povedal, da dobiš neke športne filtre, katere natakneš na vrh šnorkla (namesto ciklona), iz airboxa pa odstraniš originalni filter - to je bil pravzaprav tudi razlog, da sem šel v poizvedovanje. Ampak K&N takega filtra nima.
Za Jimny-ja (in tudi za večino drugih v Evropi prodajanih avtomobilov) pa dobiš K&N filter, ki paše v airbox avta - enostavno nadomestiš standardni filter s "športnim". In ker sem šnorkel itak nameraval priključiti na airbox, res ne bo problema.

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Pe Feb 13, 2004 9:24 pm

Vprašaj še za GR-ja če majo visko pretočni filter za v airbox. Sem kupec.
Tx
God shave the queen...

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Ne Feb 15, 2004 8:22 pm

Kako ima Cyrus narejen šnorkel na svojem krasnem Patrolu GR si lahko ogledate na

:arrow: http://www.nivaoffroadteam.com/?page=contrib/Cyrus

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Feb 18, 2004 5:01 pm

Šnorkel imam že na avtu. Tukaj pa so slike:
http://www.tojezakon.com/offroad/Snorkel/

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Sr Feb 18, 2004 6:40 pm

Meni se zdi jako lično.

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Sr Feb 18, 2004 8:16 pm

Tudi meni je všeč. A se ti kaj pozna na moči, da slabše vleče zdej?
A si dal not ta novi filter?
Upam da ti ga veje ne bodo polomile.
LP L.
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Feb 18, 2004 8:54 pm

Tudi jaz upam, da ga veje ne bodo polomile :)
Sicer pa: objemke imam montirane na matice, ki so prišvasane na stebriček in šlosar je dejal, da bom kvečjemu skrivil objemke. Torej bo v najsabšem slučaju treba par cevi odžagat in pobarvat, pa na objemke spet navoj vrezat.

Sem pa tudi poizkusil danes na avtocesti, pa se mi zdi od oka isto - mogoče le kakšen km/h slabše. Saj ima Jimny še v originalu eno čudno zvito zadevo iz rorov v blatniku, ki ima tudi najbrž velik upor (šnorkel se seveda pozna na aerodinamiki), zrak pa vleče izza desnega žarometa. A ta originalna stvar kaj pomaga, da avto pozneje popije vodo, če ga utopiš? Pa saj me hitrost na avtocesti niti ne zanima (sicer avta ne bi vzdigoval in odstranil prednjega stabilizatorja :) ).
Ta nov filter pa bo takrat, kakor za tebe, saj ga v SLO ni na zalogi - torej čez ene 14 dni.

Pa še to: luknjo v airbox-u za odtekanje vode sem tudi zasilikonal - saj je to smiselno, a ne? :)

suzuki
Prispevkov: 308
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 7:27 pm
Kraj: Renče

OdgovorNapisal/-a suzuki » Sr Feb 18, 2004 9:05 pm

Zakaj pa snorkeljev ne delate z inoks cevi ?? NAMesto tistih odtočnih ker ne paše na taki džip kot je jimny ?? Mi na suzukiju mamo inoks in ga nobena veja ne razbije!!


LP suzuki

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Feb 18, 2004 9:12 pm

Za začetek: a ne prodajate Samuraia po delih? :)

Glede vej: če je veja tako huda, da bi razbila šnorkel, se bi jo tudi sicer splačalo odmaknit. Sila, ki bi polomila 5 cm plastično cev niti ni tako majhna... Plastika mi je všeč, ker šnorkel potem ni nujno za vedno tak, kakršnega si naredil prvi dan - jaz nameravam gor montirat ciklon, za kar bom pri plastični izvedbi z žaganjem in barvanjem porabil kake pol ure. Če pa bom kasneje spet hotel imeti šnorkel brez ciklona, pa spet kake pol ure za celoten nov zunanji del šnorkla. Če pa bi se naveličal plastike, pa si še vedno lahko omislim zunanji del šnorkla iz inoxa, a ne?

suzuki
Prispevkov: 308
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 7:27 pm
Kraj: Renče

OdgovorNapisal/-a suzuki » Sr Feb 18, 2004 9:15 pm

ja maš prow samo lepši je inoxa in seveda držji ne:)) enega (tega plavga smo urihtal za hard(sej bom slike dal če hoče kdo videt) drugega pa kar ne rabimo prodamo ker mamo dva na kosih doma:))

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Sr Feb 18, 2004 9:19 pm

Seveda bi rad videl slike (pa kakšne podatke o predelavah tudi). Še vedno pa bi rad imel tiste feltne - samo za ta denar bi jih takoj kupil na gorenjskem, da bi se peljal ponje na primorsko, bi morale biti pa vsaj za potne stroške cenejše :)


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 144 gostov