Celoletne gume 235/70 r16, katere??

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
lukaprelesnik
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Nov 19, 2018 9:18 pm

Celoletne gume 235/70 r16, katere??

OdgovorNapisal/-a lukaprelesnik » To Nov 27, 2018 9:06 pm

Pozdravljeni!
Namen imam zamenjati gume. Rabim dimenzijo 235/70r16, najraje celoletne. Zivim v hribih, tako da so zazeljene cimboljse vozne lastnosti pozimi, poleti se pa tudi veliko srecam z makedamom in kaksnim v izi offroadom.
Nagledano imam Yokohama Geolandar G015, ki bi naj sodeč po yt videojih bile odlične za moje potrebe, ima kdo kak drug predlog?
https://www.gume-direkt.com/product/Yok ... _/R-317851

Hvala in lep pozdrav,
Luka

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

Re: Celoletne gume 235/70 r16, katere??

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Dec 03, 2018 5:11 pm

dej rajš zimske pozimi.
Slika

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

Re: Celoletne gume 235/70 r16, katere??

OdgovorNapisal/-a adormi11 » Po Dec 03, 2018 9:00 pm

Jaz mam omenjene gume na Hiluxu, ki je itak že problematičen na mokri cesti, s temi gumami pa še bolj (pozimi je cesta večkrat mokra, ko pa zasnežena), sem pa prej mel Michelin Latitude cross in sem bil zelo zadovoljen z njimi, obraba 50% manjša ko pri Yokohami, nobenih problemov na mokri cesti ali snegu, edino po 55 kkm so mele premalo profila za zimo, okoli 4mm ga je ostalo. Pri Yokohami ga mam po 25 kkm 6mm, tak da pri 30 ali 35 kkm več nebojo za sneg.Pri čist normalni vožnji problemi na mokri cesti sploh niso opazni, tak da brez straha, se pa vozne lastnosti kr slabšajo z obrabo, kar pri Michelinu nism opazo, tu se pol vidi kolko muzike dobiš za denar, ki ga reskiraš.
Na terenu so za spoznanje boljše od Michelina, ampak nisem nikoli mel problemov ne z enimi in ne z drugimi, seveda lažji offroad, delo v gozdu, vleka dreves iz gozda itd.
lp Adormi

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Celoletne gume 235/70 r16, katere??

OdgovorNapisal/-a jereb » To Dec 04, 2018 12:47 pm

Janez, a se nisi upal direkt povedat :wink: :twisted:
LP by Jereb

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Celoletne gume 235/70 r16, katere??

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Dec 04, 2018 1:02 pm

Te gume (yokohama geolandar AT G015) so za bolj lahke avtomobile. Jaz jih imam na subaruju in tam se obnesejo dobro tako na mokrih cestah, kot v snegu. Na suhem je pa itak vsaka guma dobra. Obraba na lažjem avtomobilu je tudi manjša, zato imajo še vsaj 6mm profila, ko jih dam stran, vendar postanejo trde in niso več za v sneg. Verjetno bi pa za čez poletje še zdržale. Edino kar delam je, da jih menjam na 2 leti, to je nekje med 65 in 70.000 kilometrov in vsakih 10.000km rotiram gume (prednje nazaj in zadnje naprej).
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Celoletne gume 235/70 r16, katere??

OdgovorNapisal/-a jereb » To Dec 04, 2018 7:46 pm

O Yokohami sem že spomladi nekaj napisal, če se ti da iskat po forum, boš našel. Bi pa še nekaj dodal.
Če se imaš namen vozit po snegu in ti je kaj do ljudi katere voziš s seboj, ti je kaj do ostalih udeležencev na cesti in da ti je kaj do sebe, se jih izogni kolikor se le da.
Malo za občutek; sam imam 265/75/16, stare leto in en mesec, prevoženih slabih 15 000 max (si nisem zapisal točnih km,ko sem jih nabavil), avto je naredil pred mesecem tehnični brez problema, tako, da naj bi zavore delovale brez problema.
Ob zadnjem sneženju, zavijanje iz glavne ceste na stransko,na cesti cca 3 do 5 cm južnega snega,hitrost max 10 km/h, brez zaviranja je avto izgubil oprijem in šel za trenutek na ravnost. Za pol ure, isti dovoz osebni avto z dve leti starimi sava eskimo (po zadnjih testih te dimenzije sploh ni na lestvici kvalitetnih zimskih gum), gre avto kot po tračnicah.
Imel pa sem tudi to priložnost, da sem se ta vikend preizkusil na poligonu na Vranskem.
Rezultat na klančini katera improvizira cesto z zelo slabim oprijemom, se je zaviralo pri vstopni hitrosti 45km/h, večina v skupini na lamelnih gumah se je ustavila nekje do 25 metrov, jaz se pa pri 40 metrih še nisem ustavil čisto do nule.
Še za primerjavo,kolega je imel nove BFG AT, se je ustavil bistveno prej. Metre sem žal pozabil.
Tako,da te gume so na mojem avtomobilu zadnjič in bodo v kratkem zamenjane za lamelne.

Ps: Ker je bilo tako naklučje, da je bil naš mentor Marolt 4x4, naj me prosim popravi, če sem se uštel kje pri številkah.
LP by Jereb


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov