Gume za overland potovanja

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

Gume za overland potovanja

OdgovorNapisal/-a pajk » Ne Mar 18, 2018 2:14 pm

Zdravo Forumaši!

Zanima me kakšne gume zadnje čase kupujete za overland potovanja. pred časom sem imel BFG AT KO in sem bil z njimi izredno zadovoljen. Vendar je od takrat preteklo že kar nekaj vode, zato me zanima ali je svet preteklih letih kaj napredoval na tem področju.
AT KO so bile glasne in ne najboljše na mokrem (pozimi pa itak ne pridejo v poštev), za teren so bile super, vendar kot vemo, na overland potovanjih se nas večina vozi 90+% po asfaltu.

Tako iščem dobro gumo za na cesto ki bo hkrati bočno ojačana in imela malo več mesa za teren.

O Coopercah AT3 je bilo povedanega kar nekaj slabega (dež & bočna ojačanost), Cooperce S/T Maxx zgledajo bolj za v blato kot za na cesto, ... Ali je najbolj primerna gume za potovanja še vedno BF Goodrich AT KO2?

Kaj vi vozite in kakšne so vaše izkušnje?

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Gume za overland potovanja

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Ne Mar 18, 2018 2:32 pm

Jaz sem že nekaj let na yokohama geolandar AT
Slika

Uporabljam jih celo leto, pa so tako po cestah, kot po snegu, blatu in makadamih zelo dobre gume.

Tukaj imaš pa podroben review gume. Jo je tipček testiral na toyoti, ki jo ima za potovanja
https://www.basillynch.com/new-blog/2017/7/2/tested-yokohama-geolandar-at-g015-tires

Pa še njegov zaključek:
Overall, I was very happy with the Yokohama Geolandar AT G015, it exceeded all of my expectations. I was able to put it through snow, mud, sandy dirt roads, and hard pack dirt roads. The only time I felt it struggling was in deeper snow/mud, but that's almost expected out of a less aggressive tire. I highly recommend this tire to anyone that is going to be overlanding, it will handle everything you throw at it, while also providing an amazing ride on the asphalt. I wish I had these tires mounted on my FJ Cruiser when I embarked on my 12,000 mile trip to Alaska.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: Gume za overland potovanja

OdgovorNapisal/-a vrecha » Ne Mar 18, 2018 3:40 pm

Lani sem bil pred podobno dilemo ... odločil sem se za BFG AT KO2.
Po cca 35 kkm, dveh Velebitih, parih Hrvaškojadah in eni Zahodni Sahari se mi zdi, da so jih v primerjavi s prvim modelom malo zoptimizirali v smer udobja v vožnji in oprijema na mokrem na račun dolgoživosti, medtem ko trdoživost ni bistveno prizadeta. Glasnost težko komentiram, ker so se mi že prejšnje zdele neproblematične glede tega, pač vozim malo glasnejša vozila, ponavadi tudi brez kakšnega dela auspuha. :-)
V glavnem zadovoljen z dvojko.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

Re: Gume za overland potovanja

OdgovorNapisal/-a pajk » To Mar 27, 2018 8:54 am

Ha, hvala obema za pomoč in mnenje. sem naročil Geolander G015. Za BFG AT že vem da so dobre, za Geolanderce bom pa vedel kmalu :)


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov