Homologacija snorkla

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
SAVAGEAR
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Feb 07, 2014 8:40 pm
Kraj: Lendava

Homologacija snorkla

OdgovorNapisal/-a SAVAGEAR » Pe Mar 09, 2018 7:39 am

Kake izkušnje imate z homologacijo snorkla , namreč kupil ga bom na madžarskem in tam bi mi ga tudi montirali...... na tehničnem pa so rekli da rabim nek certifikat ... bla bla bla neke papire ..... kak to uredit če so dokumenti madžarski.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Homologacija snorkla

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Mar 09, 2018 9:13 am

Za homologacijo rabiš TUV certifikat. Mogoče tudi potrdilo o strokovni vgradnji. Če je safari se dobijo papirji, če je karkoli drugega potem bo bolj problem..

Prihrani si skrbi in pozabi na poljske, madžarske in češke produkte, ker v 99% niso street legal. Kupi certificirano robo in boš homologiral brez težav.
Don Felipe > Google :D

LC 90TD
Prispevkov: 416
Pridružen: So Feb 12, 2005 4:35 pm
Kraj: Kranj

Re: Homologacija snorkla

OdgovorNapisal/-a LC 90TD » Pe Mar 09, 2018 10:48 am

Jaz sem homologiral Safari snorkel brez problema. Tako kot je napisal RX, potrebuješ TUV in poročilo o strokovni montaži in to je to.

lp,
jure

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Homologacija snorkla

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Pe Mar 09, 2018 11:59 am

Pri vsem skupaj pa se pazi naših dacarjev, ker so zelo izvirni.

So šli pregledovat homologacijske postopke in so ugotavljali, kdo je montiral plin v avto.
Nato so pregledali, koliko jih je bilo predelanih v Sloveniji, koliko v EU in koliko v "tretjih državah".
Nazadnje so pregledali carinske postopke in koliko lastnikov, ki so vozilo predelali na plin v "tretjih državah" je plačalo carinske dajatve. In so ugotovili, da jih večina ni plačala in so hitro poslali položnice.

Tako da, poceni roba iz tujine lahko kaj hitro postane presneto draga.

Mi je pa zanimivo, kako se navaden narod lahko hitro najde, da so utajili nekaj 10 evrov davka in carine. Če je pa kakšen "tapravi", pa lahko poneveni nekaj 100 tisoč evrov, pa se ne bo dalo dobiti dokazov ali pa bodo izločeni iz postopka.

Ampak, da ne zaidemo preveč v politiko, raje končam.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Homologacija snorkla

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Mar 09, 2018 12:18 pm

Izvirnost ne pozna meja.. Sej ni čudn, 8 ur na dan imajo časa gruntat kako pobrat slovenclnu še tist drobiž katerega mu je uspelo prihranit.
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Homologacija snorkla

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Mar 10, 2018 12:29 am

Pri nas je tako zbirokratizirano, da rabiš za homologacijo vlečne naprave (kljuke) vzglavnike na zadnjih sedežih, čeprav jih ta avto ni nikoli serijsko imel....
Ni vic, resnična zgodba, stara mesec dni. Vmes ko urejaš papirje te pa ustavi policaj in odvzame tablice...............Za popizdit :evil: :evil: :evil:
Sicer pa ja.........TUV, potrdilo o strokovni vgradnji+ojri in ni problem za karkoli.......
Življensko..................vse je šlo u qurac. Komunisti vrnite se, vse vam je oproščeno!

KD_Mobil
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Mar 27, 2023 5:03 pm

Re: Homologacija snorkla

OdgovorNapisal/-a KD_Mobil » Ne Dec 03, 2023 10:05 pm

Pozdravljeni. Potrebujem TÜV za Safari snorkel za LC 80-ko. Avto sem kupil z že vgrajenim snorkljem. Sedaj bi rad določene stvari homologiral v izogib potencialnim nevšečnostim. Vpis in potrdilo že imam dogovorjeno. Rabim samo še certifikat proizvajalca.
Ima kdo kaj oz. me lahko kam napoti?

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Homologacija snorkla

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Dec 04, 2023 1:02 am

Če se ne motim, Safari snorkle prodaja Taubenreuther.
Za Taubenreuther pa je pri nas bil včasih Mamut4x4. Verjetno je še. Jaz bi se najprej tja zapeljal.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

patrolhead
Prispevkov: 5
Pridružen: To Maj 10, 2022 7:09 pm
Kontakt:

Re: Homologacija snorkla

OdgovorNapisal/-a patrolhead » Po Dec 04, 2023 3:17 pm

gregor napisal/-a:Če se ne motim, Safari snorkle prodaja Taubenreuther.
Za Taubenreuther pa je pri nas bil včasih Mamut4x4. Verjetno je še. Jaz bi se najprej tja zapeljal.


Sem že parkrat potreboval mammuta pa mi tudi odpisal ni. Na telefon se ni javil, tako da sem šel k konkurenci. Razložil probleme kateri so se pojavljali znova in znova. So pogledal in rešili.

KD_Mobil
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Mar 27, 2023 5:03 pm

Re: Homologacija snorkla

OdgovorNapisal/-a KD_Mobil » Sr Dec 06, 2023 4:04 pm

patrolhead napisal/-a:
gregor napisal/-a:Če se ne motim, Safari snorkle prodaja Taubenreuther.
Za Taubenreuther pa je pri nas bil včasih Mamut4x4. Verjetno je še. Jaz bi se najprej tja zapeljal.


Sem že parkrat potreboval mammuta pa mi tudi odpisal ni. Na telefon se ni javil, tako da sem šel k konkurenci. Razložil probleme kateri so se pojavljali znova in znova. So pogledal in rešili.


Meni se je zgodilo podobno z mammutom ampak sva na koncu zrihtala. Slabše odziven. Verjetno ima dosti dela.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Homologacija snorkla

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Dec 06, 2023 7:55 pm

Nisem brez razloga napisal "tja zapeljal" :wink:
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov