saniranje RJE

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
simicbranko
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Dec 31, 2009 10:45 am

saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a simicbranko » To Feb 27, 2018 9:03 pm

Kako sanirate manjše pikice od rje.... samo zbrusite pa temeljna in potem barva ali je kakšno sredstvo za ta namen???

Kaj je najbols za zascito podvozja nič ni gnilo samo rjave barve je ... enkrat sem na tem forumu prebral za neko zascito kot neko olje kar mi sploh ji blo vsec kr neki res povsod je teklo usran avto totalno pa po 1 letu ni blo dost za vidt.

Kaj je najboljše sredstvo?

tahoe
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Jan 19, 2015 2:23 pm

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a tahoe » Pe Mar 02, 2018 12:40 am

Jaz po brušenju in pred temeljno barvo nanesem še malo Antikorozin Plus ali podobne zadeve.
Je pa odvisno, kako točno izgledajo te pikice od rje... Če je samo začetna površinska rja ker je bil odkrušen lak, potem ni panike in takrat Antikorozin/whatever niti ni nujen. Če ima pa površina po brušenju mini udrtinice, je pa zadeva že šla "noter" v kovino, takrat je dejansko antikorozin v pomoč (ampak ni nobene garancije da se ne bo spodaj začelo spet "kuhati" in čez nekaj let ponovno udarilo ven. Če je možno, je najbolj zanesljivo tisti del pleha odrezat pa navarit novega; ali pa zakitat, odvisno od oblike/velikosti in koliko dela/stroškov si želiš nakopati.

Glede podvozja tudi jaz ne vem če je dolgoročno kaj koristi od tistega olja... Idealno bi bilo celotno šasijo temeljito površinsko obrusiti in prebravati, ampak zaradi (ne)dostopnosti posameznih delov je pomojem kar jeba. Ko se vreme umiri bom na svojem šel počasi to delat, bom videl kako bo šlo....
1997 Chevy Tahoe LT 4x4, 5.7 Vortec V8

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Pe Mar 02, 2018 4:57 pm

Kako hudo se pa mudi?

Baje je nekje v Čepovanu nek možakar, ki dela zaščito podvozja z nekakšnimi dvokomponentnimi barvami.
Baje je zadeva zelo trpežna.
Baje pride samo material za en povprečen avto okoli 100€.
Baje ima možakar gužvo, da se čaka na vrsto skoraj kot v zdravstvu...

Sva zmenjena, da grem drugi teden do njega in pogledava, kako in kaj za moj 4x4. Bom potem znal kaj več povedati.

simicbranko
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Dec 31, 2009 10:45 am

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a simicbranko » Pe Mar 02, 2018 5:50 pm

no ko bos sporoci rezultate:)

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a Matej T » Pe Mar 02, 2018 8:56 pm

Fantje tukaj bližnic ni. Rjo treba odstranit v čimvečji meri. Kar je nestabilne rje oziroma krast treba oklepat stran , potem vse prebrusit s žično ščetko in razmastiti. Potem sledi nanos Wurthovega Rust Converterja na mesta, katera so rjava. Ko Wurth naredi svoje, se pa stvar v kompletu zaščiti z epoxi dvokomponentno temeljno barvo in potem z finalno barvo. Ta naj bo barva z lakom in ne mat, ker potem veliko lažje šasijo operemo in tudi lažje se opazi, če kje začne spet rjaveti. V notranjost se lahko tudi nabrizga vosek za votle dele. NE BARVAJTE ŠASIJE V BODY!!! Če je v bodyu se zaradi grobe površine ne vidi pravočasno deformacije na šasiji (rja, pokanje šasije...). Najboljši način je ločit šasijo od karoserije, jo dat speskat in potem kvalitetno zaščititi.

LP Mato

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Pe Mar 02, 2018 9:14 pm

Z vsem tem se popolnoma strinjam. Samo nekateri nimamo možnosti to narediti doma, pa grem gledat, če ta model iz Čepovana naredi tako, kot je treba...

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Mar 04, 2018 9:04 pm

Tko kot je reku Matej. Še boljše kot ščetka je peskanje, potem razmastitev, wurth, 2k temelna in dobra pokrivna barva. Verjetno je matej mislil sijaj barva in z lakom, ker kdo bo šasijo pa poden lakiral pa tun ne vem... :lol:
Body za moje pojme lahko, res pa je da se potem manj vidi neprfelcije s časom... se pa jih tudi delno prepreči. Vendar body samo v primeru, da je nanešen na novo površino.... če se ga paca na neki kar "naj" bi blo oprano je vse đabe, ker ne bo oprijema... pol pa se spodaj mehuri in nabira rja in je še večja štala... torej zgolj na ustrezno pripravljeno površino. pa še to jst prakticiram, da dam barvo, potem body in spet čez barvo. Zakaj? Ker je zadevo lažje oprati, body ne propada kamenček, pa vseeno ne bo prišel čez dva sloja barve in body.
Tudi glede izbire bodija... nevem....probal sem z bitumnom in tistega na bazi kavčuka... drugi se mi zdi da se obnese bolje, čas pa bo pokazal če je to res.

Glede saniranje šasij... lahko je možakr še tak dohtar...če ne loči karoserije od šasije, je šalabajzer, pa lahko zarad mene da 500eur za barvo...Če jo, jo more pa tud vstrezno pripravit... roko na srce... če je znesek saniranja šasije manj kot jurja, pol ne more bit boh ve kako delo opravljeno... seštej ure dela, pa materjal, pa barve in ostalo, pa bo jasno da to ne gre v enem popoldnevu za 200eur...

Drugače, kolikor vem, tudi Golenač opravi to vrstno storitev... za njega vem, da da narazen in popeska, nadalnji postopki pa mi niso znani....

Skratka...če se dela za pridobit kake 2-3 leta, potem je tud olje uredu, če se ima namen imet avto dalj časa, se pa splača malo seči v žep in naredit kot je treba... :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Po Mar 05, 2018 8:51 am

Torej, bil na obisku. Možakar ve, kako in kaj. In zato ima dela čez glavo in se ga otepa. Očitno gospodarska kriza v Sloveniji ni uspela - kot tudi nič drugega ne uspe...

Torej, sanacija podvozja. Najprej je treba ločiti nadgradnjo od šasije, nato se vse skupaj speska. Potem pa gre nekakšna dvokomponentna barva, ki pa se jo lahko, po želji, tudi prebarva z lakom. Cena se začne pri 1200€, je pa možakar povedal, da cena mimogrede pride med 3000€ in 4500€. Ko se že vse razdre, se najde kakšna kovinska cev, ki je že slaba, pa marsikdo se potem odloči še sklopko zamenjat - ko je že vse razdrto in v kosih. Pa na karoseriji se najde kaj za povarit in tako naprej... Taka sanacija ni končana v štirinajstih dneh...

Seveda pa obstajajo tudi cenejše zaščite, tudi on jo lahko naredi, ampak tam pa noče, da se omenja njegovo ime. Najbrž ni treba razlagati, zakaj...

šrauf
Prispevkov: 202
Pridružen: Če Okt 16, 2003 9:41 pm

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a šrauf » Po Mar 05, 2018 10:30 pm

Bom še jaz povedal izkušnje iz prve roke.
Kot je omenil Dr. Patrol, tako dela Golenač. Moj avto je razdrl skoraj v prafaktorje, speskal, povaril če/kar je bilo treba, zamenjal marsikatero ˝lajtngo˝,... Vmes ko je imel razdrto me je klical da sem šel pogledat kaj se dogaja in kako zgleda, pa da je malo razložil kaj namerava naredit in to je to. Poceni ni bilo, je pa po mojem narejeno tako kot treba. Če bi še enkrat delal, bi še enkrat naredil tako kot sem.
Nočem delat reklame, ampak če nekdo korektno opravi svoj posel, je prav da se to pove. In pri mojem avtu je Golenač naredil korektno.
Je pa ena zadeva, ki me muči že od vsega začetka; s takim posegom se zadeva sanira z zunanje strani šasije; kaj se dogaja znotraj šasije, si lahko samo mislim...

simicbranko
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Dec 31, 2009 10:45 am

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a simicbranko » Po Mar 12, 2018 9:31 pm

kje se da kupit izdelke Wurth razen Trzina, ker delajo samo do 16h?

izzzzy
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne Okt 31, 2004 6:09 pm
Kraj: dolina hmelja

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a izzzzy » To Mar 13, 2018 5:22 pm

Wurth ima trgovino tudi v Celju - v isti zgradbi kot je Inpos, nasproti City centra. Kaj imajo na zalogi pa ne vem, je za povprašat.

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a jereb » Če Mar 15, 2018 12:23 pm

So tudi potniki kateri hodijo naokoli, če mi zaupaš iz kje si lahko vprašam potnika kateri hodi k meni, če se lahko ustavi pri tebi.
LP by Jereb

simicbranko
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Dec 31, 2009 10:45 am

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a simicbranko » Če Mar 15, 2018 1:01 pm

ljubljana kjerkoli...

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a jereb » Če Mar 15, 2018 8:56 pm

Ti sporočim jutri kaj pa kako.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a jereb » Pe Mar 16, 2018 10:05 am

Tel. Številko sem ti poslal na zs.
LP by Jereb

Brzi
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Nov 24, 2014 2:42 pm
Kraj: obala

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a Brzi » So Mar 31, 2018 8:38 pm

Bom kar to temo izkoristu za vprasanje glede wurth pretvornika rje.meni ko premazem z njim rjo mi pusti kot da bi z lakom cez premazau..a je to normalno?

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a rx » Po Apr 02, 2018 5:52 pm

ja
Don Felipe > Google :D

Brzi
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Nov 24, 2014 2:42 pm
Kraj: obala

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a Brzi » To Apr 03, 2018 8:45 pm

Ker ko gledam po netu se spremeni v crno barvo..buu..no potem vsaj vem da po temu lahko useeno barvam

simicbranko
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Dec 31, 2009 10:45 am

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a simicbranko » Če Apr 12, 2018 6:36 pm

wurth zakon.

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Če Sep 20, 2018 4:22 pm

Obljuba dela dolg - nos...

No, da ne bo dolgih nosov, izpolnim svojo obljubo.

Obiskal "gospoda Mojkota" iz Čepovana. To je kakšnih 25 km od Nove Gorice. Sva se kar skupaj lotila mojega pick-upa. Sicer se praviloma pri takem delu loči karoserija od šasije, ampak ker ni bilo časa, pa tudi financminister je precej zategnil proračun, sva najprej temeljito oprala podvozje. Moram priznati, da ga v devetih letih še zgoraj nisem nikoli tako opral, kot je bilo zdaj oprano podvozje... Nato sva zbrusila "do živega" vso šasijo in precejšen del karoserije, kar se je le dalo doseči. Potem je namazal z neko tekočino, za katero sicer ni želel natančno povedati, kaj je, je pa nekaj podobnega kot Ferosan - le precej boljše. Ta čas, ko je tekočina počela svoje, sva šla v Italijo k Čavdeku:
Drogheria Caudek Marco & C. Snc
Via Duca d'Aosta, 34
34170 Gorizia

Tam je nabral nekaj dvokomponentne barve proizvajalca IMPA. Ko je zadevo nabarval na podvozje in se je posušila, je videti nekako kot bi bil plastificiran. Vsekakor pa barva sploh ni tako blazno draga... Za šasijo in nekaj karoserije je šlo samo za barvo 260€. Potem sva vzela še nekaj voska od 3BM. Da sva malo še prevoskala votle dele.

Je pa zanimivo videti njegovo delavnico. V ozadju je Ford Capri, ki ga je razstavil na prafaktorje in sestavil nazaj. Skoraj dokončan, povsem obnovljen, pa je lastniku malo financ zmanjkalo in zdaj stoji. V ospredju pa Ford OSI, ki ga je razstavil, očistil rje, saniral, kar je bilo potrebno, na novo prebarval, zdaj ga pa sestavlja nazaj.

Torej, možakar je res pravi, če gre za "restavriranje" oziroma obnavljanje. Mož se spozna na stvari in ve, kako se stvari streže. Nima pa prazne delavnice, je potrebno počakati na vrsto... Seveda pa taka reč nikakor ni poceni. Ker če hoče zadevo narediti kvalitetno...

Če torej koga zanima, lahko dobi naslov in telefonsko...

rocoloco
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Apr 15, 2019 10:17 am

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a rocoloco » So Sep 28, 2019 3:21 pm

Zdravo, pripenjam slike pod blatnikom Samuraja. kaj menite, je to full grozno? Kako se najbolje lotiti popravila? Ali kar nakup novih delov? hvala
Priponke
Screenshot_20190928_151527_compress35.jpg
Screenshot_20190928_151640_compress14.jpg

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a game-on » So Sep 28, 2019 10:12 pm

Verjetno se najhujše šele skriva za obrobami.
Tako je bilo pri našem Samurai-u. Se pa dajo dobiti novi blatniki.

Slika

Slika

rocoloco
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Apr 15, 2019 10:17 am

Re: saniranje RJE

OdgovorNapisal/-a rocoloco » Ne Sep 29, 2019 12:16 am

aha, hvala


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov