RAV 4 za ženo

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

RAV 4 za ženo

OdgovorNapisal/-a adormi11 » Ne Nov 12, 2017 6:22 pm

za ženo kupujem Toyoto rav 4 letnik 2004 do 2006.
Gorivo je vseeno, ker dela 10k km letno in gorivo ne predstavlja nekega groznega stroška.
Zanima me če mate kakšne slabe izkušnje s temi avti. Kaj sem gledal na na stricu Googlu, mi ni nič slabega pokazalo.
gledam pa:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20LASTN...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0X%20D-CAT
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Executive

vse od teh so kr daleč od mene in ta teden nebom mogo prit do njih, tak da ni nujno, da bom vzel kaj od teh.
V glavnem me zanima vzdržljivost te avtov, problemi z rjo ipd. in če kdo od vas prodaja kaj podobnega mi tudi lahko javi.

lp Adormi

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: RAV 4 za ženo

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Nov 13, 2017 7:37 am

Jaz bi na tvojem mestu vzel 2.0 bencinarja za tako malo kilometrov.

Pri nas smo imeli 1998 letnik 2.0 bencin s 137KM. Avto ni nič rjavel, edina slaba stran avta je bila da je pil olje, ker je imel ogromno kilometrov za sabo. Drugače ga je pa mama mučila 6 let, pa je zdržal vse, ampak resno zdržal vse, glede na to, da je mama čisti ubijalec avtomobilov in v njenih rokah recimo povprečen clio zdrži mogoče 2 leti, preden crkne dokončno. Od hiše je treba 50m rikverc, da potem na glavni cesti obrneš, pa pri -15 stopinj zunaj, z mrzlim avtom gas do podna in potem s sklopko uravnavat hitrost vožnje, potem pa ima 200m do obvoznice, kjer takoj gas do podna in 130km/h naprej z zmrznjenim avtom - uglavnem rabljena toyota to zdrži, ostali avtomobili, razen daihatsu teriosa, pa ne, celo subaruja je uspela uničit.)
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

Re: RAV 4 za ženo

OdgovorNapisal/-a adormi11 » Po Nov 13, 2017 6:48 pm

Daihatsu je itak sestrska firma toyote.
Tudi sam mam toyoto in sem več ko zadovoljen, zato tudi iščema toyoto.
Drugače moja žena zna pazit na avte in ma vožnje 12 km v eno stran, tak da diezel tudi nebi smel bit problem.
Pa dopade se ji reža na haubi za zajem zraka pri 2,0 diezlu.
Kar se mene tiče, bi itak najrajši vzel 2,0 benz - avtomatic, ampak jih trenutno ni za taki denar, ki ga mama na razpolago.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: RAV 4 za ženo

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Nov 13, 2017 10:39 pm

subaru forester 2.0 bencinar je alternativa. Ti se pa že dobijo za dost dober denar.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

Re: RAV 4 za ženo

OdgovorNapisal/-a adormi11 » To Nov 14, 2017 6:44 pm

Se ji ne dopade.
Je pač tipična ženska, če je mrzlo, se bo vseeno tak oblekla, da bo lepa in ne da ji bo toplo, pol pa jamra, da jo zebe.
Tak je pri avtih, lep more bit(seveda v njenih očeh), ostalo je pa vseeno.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: RAV 4 za ženo

OdgovorNapisal/-a miran » To Nov 14, 2017 8:33 pm

Vesel bodi, da si ji ti (še) všeč.
Sam si napisal, kaj ji je važno pri avtu. Naj si izbere barvo in obliko dišečih kock in kupi ji ga! Pika!
Ne pa spraševati nas zagrizenih blatoljubcev. Če boš NAS poslušal za NJEN avto, si ga naje....
Sploh pa, kaj pa če biti narobe s Toyoto? Nič.
Toyota pač.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: RAV 4 za ženo

OdgovorNapisal/-a Hribovc » To Nov 14, 2017 9:01 pm

miran napisal/-a:Vesel bodi, da si ji ti (še) všeč.
Sam si napisal, kaj ji je važno pri avtu. Naj si izbere barvo in obliko dišečih kock in kupi ji ga! Pika!
Ne pa spraševati nas zagrizenih blatoljubcev. Če boš NAS poslušal za NJEN avto, si ga naje....
Sploh pa, kaj pa če biti narobe s Toyoto? Nič.
Toyota pač.
Miran


Dobro napisano.

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

Re: RAV 4 za ženo

OdgovorNapisal/-a adormi11 » Ne Nov 19, 2017 8:28 am

Upam da nikogar ne moti, če napišem svojo izkušnjo z nakupom toyote rav4.
Že doma se je žena odločla da bo mela rav4 iz prvega linka zgoraj, ampak sva najprej šla pogledat toyoto s tretjega linka, ki se nama ni zdela slaba (na koncu sma jo tudi vzela). Ko sma prišla do bele yote(prvi link), je na daleč zgledala super, na blizu pa (ta avto je bil občutno dražji od drugih 2004 letnikov in 1 lastnik ter samo 135kkm, pa "vozilo je v odličnem stanju" spodaj v opisu naju je seveda prepričalo), zlomljen pokrov rezerve in to trikrat zgoraj, plastika na levem ogledalu tudi polomljena, gume 2x 2015 letnik, 1x 2010 letnik in 1x 2004 letnik in in 3x enak profil, 1x drugačen. Od zunaj spraskan od grmovja verjetno, motor masten in nespretno opran. Znotraj pa je armaturka spraskana, senčnik kr tak tja visi, prtljažnik popraskan, popokana plastika, skratka moj hilux nima tak spraskane plastike na kripi, čeprav vozim drva, železje, opeko itd. na njej.
Ko sem prodajalcu reko, da to ni normalno za toyoto s 135kkm in naj si mojega hiluxa pogleda, ki ma 270kkm, pa ni četrt tolko uničen, mi odgovori da si naj jaz pogledam hyundai getza s 100kkm, ki ...
Pol mi je itak blo dovolj, sem mu samo še reko, da ga niti za 4 jurje ne vzamem, pa pravi da so mu ponujali 5,8 pa ga ni htel dat.
Itek ga po tem kaj sma vidla nisma htela vzet.

Žalostno je, da sem se vozo 200 km v eno stran, prepričan v eno, vidim pa nekaj čist drugega, prodajalec pa seveda čist brez slabe vesti, da te je tak napizdo (tudi, ko sem ga en dan prej poklical ni mogo prehvalit avta, pol pa "avto pač ni nov", "na geodetskem zavodu niso kaj preveč pazli na njega")

lp Adormi

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: RAV 4 za ženo

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Ne Nov 19, 2017 1:13 pm

To je pa slovenija. ateguni en pri drugem. Avto ima pa sigurno 300k kilometrov, ne pa 135k.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: RAV 4 za ženo

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Nov 21, 2017 3:24 pm

adormi11 napisal/-a:Se ji ne dopade.
Je pač tipična ženska, če je mrzlo, se bo vseeno tak oblekla, da bo lepa in ne da ji bo toplo, pol pa jamra, da jo zebe.
Tak je pri avtih, lep more bit(seveda v njenih očeh), ostalo je pa vseeno.


Mas sreco, verjemi mi.
Prii moji je obratno, pa lahko recem, da je marsikatera cunja v garazi boljsa kot kaksen kos njenega oblacila :)

Pravaza se pa gospa naokoli v VW 3.0 ;)


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov