Ssangyong C100 Actyon

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Ssangyong C100 Actyon

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Sep 20, 2017 9:00 am

Ali mogoče kdo ve kakšen sistem 4x4 pogona ima Actyon.

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Ssangyong C100 Actyon

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Sr Sep 20, 2017 12:21 pm

Med iskanjem 4wd pogona za mojega Isuzuta, ki je znamke Borg Warner, Sem naletel tudi na Ssangyong rezervne dele/pogone, ki so tudi iste znamke. Mislim, da gre v principu za podobno zadevo, tudi od zunaj podobno izgleda, torej TOD - torque on demand alias priklopljivi pogon, ki dodaja moc Po potrebi na sprednja kolesa glede na razliko v obratih med sprednjo in zadnjo osjo.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Ssangyong C100 Actyon

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Sep 20, 2017 1:21 pm

Kako se pa vklaplja. Preko el. motorja???

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Ssangyong C100 Actyon

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Pe Sep 22, 2017 8:35 am

Pri meni se fizicno preko rocke.
Menim da, sodec po slikah notranjosti, kjer ima gumb za vklop 4X4, se vklaplja preko elektromotorja.
????
Kia Sorento (prvi model) naj bi tudi imela enakega, sodec po oznakah :)

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Ssangyong C100 Actyon

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Pe Sep 22, 2017 3:47 pm

V bistvu sem ti malo narobe povedal (Sory, bil sem na šihtu, težko je včasih razmišljati več stvari istočasno :) ).
4WD /4H(igh) pogon vklaplja elektromagnet, pri meni gre preko ročke, pri novejših je šel kar preko stikala na armaturi !? POtem se med seboj sklapljajo lamele glede na to, koliko moči je potrebne na sprednji par.
V kolikor ima samo 4H, je to to, če ima še reduktor, je potem potreben fizični preklop (ročka/motor) v drugo prestavno razmerje.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Ssangyong C100 Actyon

OdgovorNapisal/-a Dimen » Po Sep 25, 2017 12:38 pm

Hvala Dardaj za angažiranje. Očitno si edini, ki nekaj veš!
Torej, gre za Borg Warner (32000-08010) klasični reduktor, ki ga ima več terencev (jeep,..). Pogone in reduktor vklaplja tri stopenjski elektro-motor, ki opravlja nalogo manualne ročke v klasičnem terencu. Avto ima klasičen priklopljivi sprednji pogon preko verige, kar pomeni sredinska "špera" v 4x4 hi in lo načinu. Prav tako karoserija sedi na klasični terenski šasiji. Gre torej po mojem vedenju za edini SUV, ki ima podvozje terenca. Vsaj meni izgleda SUV. Nekatere izvedbe imajo lsd delno špero zadnejga diffa.

Motorizacija je preverjen 2.2 Mercedesov dizel, 140hp.
Toliko sem zvedel do sedaj. Na netu je zelo malo napisanega o tem avtu.

https://s1.cdn.autoevolution.com/images ... 179_22.jpg

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Ssangyong C100 Actyon

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Po Sep 25, 2017 1:13 pm

Hvala! :)

Pri meni sluzi rocka namesto motorcka :)
Med iskanjem rezervnih delov spoznas vse,kar je vzhodno od raja pa do dezele vzhajajocega sonca :)

Moje osebno mnenje o temu "vozu" je, odkar Sem pripeljal k hisi Isuzu (mimogrede, tudi SSangyong je menda "preznackal" Isuzu -ja), da ga ne bi kupil. In to na osnovi tega, da je rezervne dele tezko dobiti. Imel ga je (konkretno novega Actyona, priblizno isti letnik kot si ga ti zelis kupiti) sodelavec v sluzbi in je, karikirano receno, vec casa cakal na dele kot se je vozil z njim.
Cveto ("moj" mehanik) jih je imel nekaj na dvigalki. Motor je res Mercedesov, vse ostalo okoli motorja je pa od Ssangyonga. Kar pomeni, da ne mores iti po del na Mercedes, ampak k SSangyongu :(

Sam Sem ze veckrat imel zeljo pripeljati k hisi Sangyomg Rextona (v nemski Offroad reviji ga hvalijo, da dobis veliko dobrega vzdrzljivega terenca za "malo" denarja), ampak me ravno ne - /tezka - dobavljivost rezervnih delov odvrne od tega.
Ce ga imas za hobi, je potem tako kot jaz z mojim Isuzu, ali "ropota" ali pa stoji, ko caka na novi rezervni del :)
Smeji pa se ti v vsakem primeru :)

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Ssangyong C100 Actyon

OdgovorNapisal/-a Dimen » Po Sep 25, 2017 2:14 pm

Prosim vpraši kolega, kaj konkretno je šlo narobe? Kar se pogona tiče se mi zdi idiot proof. Ta reduktor nima lamel kot tvoj ki je TOD izvedba. Gre za klasiko. Kar lahk zjebeš je, da raztegneš ketno al pa gre kak ležaj po gobe. Druzga notri ni!

Kar se obes, končnikov, križev,... tiče obnavljaš. Diff pa tut ne gre tak hitro u PM če z glavo pelješ.
Pri motorju sem se zmotil. Gre za MB 2.0 commonrail motor.Z motorjem pa tudi ni bojda nekih serijskih težav.
Poznam edino primer, ko je šla turbina po 170kkm.

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Ssangyong C100 Actyon

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Sep 26, 2017 11:56 am

Po menjavi sluzbe nimam vec stike z njim.
Sedaj je bivsi sodelavec :(

KimDžongUn
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Sep 08, 2016 8:13 am
Kraj: Kranj

Re: Ssangyong C100 Actyon

OdgovorNapisal/-a KimDžongUn » Sr Okt 18, 2017 7:59 am

Če se ne motim je pri mojem Korandotu z Borg Warnerjem preklop v reduktor prek vakuuma :roll:

kar se delov tiče, do sedaj sem še vse dele dobil v roku 14dni, kar nekaj stvari pa paše tudi od MB-ja :wink: največji problem so pomoje karoserijski deli, sploh pri mojem modelu...Rextonov in ostalega je dovolj po delih naprodaj z okvarami dizelskih motorjev :mrgreen:


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov