Gume MT

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
suzumog
Prispevkov: 11
Pridružen: To Jan 26, 2010 3:59 pm
Kraj: obala

Gume MT

OdgovorNapisal/-a suzumog » Pe Sep 08, 2017 2:22 pm

Pozdravljeni,

Kupujem nove MT gume in sem v ožji izbotr dal bfgoodrich KM2 in cooper discoverer STT PRO. Zanima me kakšne izkušnje imate uporabniki foruma in kaj bi vi priporočali.

LP Gorazd

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

Re: Gume MT

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Ne Sep 17, 2017 11:04 am

nimamo, ker se noben več ne vozi po terenu... :twisted:

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

Re: Gume MT

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Ne Sep 17, 2017 2:34 pm

BFG MT sem v dimenziji 255/85 16 vozil 6 let in z njimi na dveh avtih naredil okoli 100kkm, od snega do peska in blata. Zelo zadovoljen, za moj okus in vožnjo super guma, samo ta dimenzija je bila malo preozka za moj sedanji avto. Res pa je, da so bile na koncu, ko so bile že lepo zlizane (a vse v meji legalnega), zahtevale sorazmerno pozorno vožnjo in dosledno upoštevanje varnostne razdalje, kar mislim, da bi bilo pri taki starosti in takih kilometrih isto z vsako gumo. Težav, da bi trgal kakšne bočnice ali predrl gumo, nisem imel. So pa proti koncu od starosti začele konkretno pokati na boku (ena me je tako spravila k vulkanizerju, druge niso spustile), posledično tudi zaradi kar precej prevoženih kilometrov z nizkim tlakom.
Zdaj imam Cooper Discoverer STT pro. Izbral sem jih, ker BFG MT v Evropi ni za dobiti v željeni dimenziji. Sem tudi zelo zadovoljen, kako se guma pelje po terenu in po cesti, za tak profil gume je vožnja po cesti zelo udobna tako glede mehkobe in uravnoteženosti kot glede hrupa. So pa po 15kkm že kar vidno načete in se mi zdi, da ne bodo naredile niti polovice tistih kilometrov, ki bi jih naredila BFG. Bomo videli, kako se bo obnašala, ko bo malo starejša. Minus cooperc je tudi to, da nimajo M+S oznake.
Če bi dobil BFG v željeni dimenziji, bi tudi danes spet vzel BFG, predvsem zaradi obrabe. Če pa ne delaš veliko kilometrov, ne boš falil z nobeno.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 61 gostov