LC 95 kompresor klime

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
mitjam
Prispevkov: 58
Pridružen: To Nov 12, 2013 7:55 pm

LC 95 kompresor klime

OdgovorNapisal/-a mitjam » To Jun 06, 2017 4:23 pm

Lep pozdrav!

Na KZJ95 mi je zaribal kompresor klime. Kakšna ideja, kje ga najti? Kaj priporočate - rabljen, obnovljen originalen ali nov neoriginalen? Stric Toyota hoče preko 1k EUR za novega, kar odpade. Na autodoc.si sem dobil nekaj ugodnih zadetkov, vendar ne poznam OEM proizvajalcev teh kompresorjev. Zaenkrat imam izbran kompresor Alanko za 308 EUR, ki naj bi bil združljiv z originalnim Denso 10PA17C. Je komu ta firma znana?

Prav tako iščem kakšnega resnega mojstra za klime na Obali, poznavanje LC-jev je plus.

LP, Mitja

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: LC 95 kompresor klime

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jun 07, 2017 8:17 am

V Kopru:
- mojster za klime je Klavdij za Mercatorjem1.
- pa tudi Emir nasproti Rižanskega (v bivšem Proavtu) se baje dobro spozna na klime.
Naj ti on vse uredi (nabava, montaža in polnjenje), pa boš imel vsaj malo (moralne) garancije, da bo delovalo.
Je pa treba klimo redno - tudi pozimi - vsake toliko časa zagnati, to baje precej podaljša življenje vseh elementov klimatske naprave.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

mitjam
Prispevkov: 58
Pridružen: To Nov 12, 2013 7:55 pm

Re: LC 95 kompresor klime

OdgovorNapisal/-a mitjam » Sr Jun 07, 2017 9:25 am

Hvala Miran, bom šel do Klavdiota.V Izoli mi je namreč Kostič rekel, naj sam nabavim, pa bo on zmontiral.

Tole okoli občasnega zaganjanja poznam, pri meni teče klima tudi pozimi, da suši zrak. Problem je, da prejšnji lastnik avta ni vzdrževal sploh, zato se dogovarjam za eno pošteno servisiranje, da avto spravim v poznano stanje. Pa me je kompresor prehitel... Še vedno boljše to kot zobati jermen.

LP, MItja

tahoe
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Jan 19, 2015 2:23 pm

Re: LC 95 kompresor klime

OdgovorNapisal/-a tahoe » Sr Jun 07, 2017 10:40 am

Jaz nabavljam dele za svoj avto (ameriški Chevy) iz USA na rockauto.com
Ravno sem nabavil nov kompresor klime za 185 EUR, v bistvu je 'compressor + component kit', torej zraven še vsa možna dodatna tesnila, pa nek drier/accumulator. Vse skupaj me je, vključno s poštnino iz USA ter našo carino, prišlo ene 280 EUR.

Sem na rockauto.com na hitro pogledal kompresorje za '95 Landcruiserja in so tudi podobne cene (osnovna cena brez poštnine in carine 140-180 EUR, več variant imajo na izbiro). Mogoče še pogledaš na nemškem ali britanskem Ebayu, če je v EU kaj ceneje (ni pa nujno da bo).
http://www.rockauto.com/en/catalog/toyo ... essor,6628
1997 Chevy Tahoe LT 4x4, 5.7 Vortec V8

mitjam
Prispevkov: 58
Pridružen: To Nov 12, 2013 7:55 pm

Re: LC 95 kompresor klime

OdgovorNapisal/-a mitjam » Sr Jun 07, 2017 3:45 pm

Še dobro, da sem iskal dobrega mojstra klime in da mi je Miran povedal za Klavdija. Ta se je samo nasmejal diagnozi prejšnjega mojstra, našponal jermen in čudež, "zariban" kompresor dela zdaj brez težav. Prav tako še dobro, da nisem naročil kosa na podlagi diagnoze lokalnega mojstra. Jermene bom sicer moral zamenjat, ampak to je bilo v planu tako in tako.

Tahoe, hvala za link na rockauto, na prvi pogled zna biti zanimivo v bodoče.

LP, Mitja


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov