Pnevmatike Malatesta

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
pescjnkar
Prispevkov: 5
Pridružen: To Feb 07, 2017 9:11 pm

Pnevmatike Malatesta

OdgovorNapisal/-a pescjnkar » Po Maj 22, 2017 9:34 pm

Pozdravljeni!

Kupujem pnevmatike za Pinina. Zanima me če ima kdo izkušnje z obnovljenimi pnevmatikami Malatesta, natančneje Koala 215/65 R16. Hvaležen bom vsakega mnenja.

Lp

šrauf
Prispevkov: 202
Pridružen: Če Okt 16, 2003 9:41 pm

Re: Pnevmatike Malatesta

OdgovorNapisal/-a šrauf » To Maj 23, 2017 8:45 pm

Jaz imam Malatesta Cobra NT Trac. Zelo dobre na terenu na suhi in pazi celo na mokri cesti. Po treh letih opažam, da začenja izgubljati lastnosti na mokri cesti ampak nič kritičnega.
So pa zelo težke, (zelo) težko jih je dobro scentrirati, največji minus je pa da postajajo po treh letih vsepovsod razpokane. Zelo šibek je bok pnevmatike (predrl z navadno za prst debelo vejo). Kilometrov naredim 13-15K letno, obrabljene dobro polovico. Na avtu so ves čas, za zglajen sneg so zanič. Bi jih kupil še enkrat? Ja ampak zaradi cene, ker za nove nekako ne morem skupaj spraviti...
Upam, da sem ti kaj pomagal.

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Pnevmatike Malatesta

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Sr Maj 24, 2017 8:17 am

Za moje pojme odlične gume! Je pa tako: z vilami se ne kida sneg. In z lopato se ne pospravlja seno. Torej, so odlične gume za svoj namen...

Imel sem Koalo, na vozu so bile ves čas, voženo predvsem po planoti (polovico poti je makadamskih), občasno sem šel po nafto v Novo Gorico. Zdržale so okoli 25.000 km, bi pa tudi več, a je bila zima pred vrati, pa sem jih raje zamenjal. Zanimivo je bilo, da sem vozil z enako hitrostjo po asfaltu in po makadamu. V dežju se je dalo po makadamu voziti hitreje kot pa po asfaltu. Po gozdnih vlakah so se dobro obnesle. Imajo močnejši bok od "originalnih", zato ne ratajo "bulaste" (Michelinke in Yokohamce sem moral menjati ravno zaradi tega). Zdaj imam Malatesta Cobra, ki so za makadam sicer boljše, tudi za gozdne vlake, na asfaltu pa so še slabše. In naslednje, ki jih bom vzel, bodo spet Malatesta Koala. Tudi za sneg se mi zdi, da je Koala boljša od Cobre.

Je pa res, da sem pa zelo malo na odprti cesti in zelo redko dosežem hitrost 100 km/h...


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov