Številka šasije

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

Številka šasije

OdgovorNapisal/-a Matej T » Ne Apr 02, 2017 12:32 pm

Pozdrav.
Namen imam dat pocinkat šasijo od D2. Zanima me kaj lahko naredim glede številke šasije, ki je udarjena na njej. Po cinkanju bo te številke zalil cink in ne bodo več vidne. Kako rešit to zadevo?

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: Številka šasije

OdgovorNapisal/-a kloshar » Ne Apr 02, 2017 5:16 pm

Jaz sem uporabljal Wabiedur pasto za dele, ki ne smejo biti pocinkani (vtolčene oznake na jeklu). S čopičem naneseš na debelo wabiedur kak dan preden gre kos v cinkanje. Jaz sem za vsak slučaj nanesel wabiedur v dveh slojih z razmakom 24 ur. Ko so prišli kosi iz cinkanja, se na mestu, kjer je bil wabiedur cink ni prijel, sam premaz pa se je napihnil in spokal, tako da sem ga vedno lahko odstranil z žično krtačo. Wabiedur je pakiran po 1 kilo in ni poceni, po moje je bil okoli 80e piksna kakih 10 let nazaj. Je pa res super, saj lahko premažeš tudi kake pante ali navoje, ki ne smejo biti pocinkani. Kja se ga da kupiti pa ne vem, dolgo nazaj sem ga dobil v Avstriji pri enem znancu, ampak nimam več stikov z njim.
Slika

luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

Re: Številka šasije

OdgovorNapisal/-a luka32 » Ne Apr 02, 2017 7:03 pm

Ponavadi cink ne prime na bilo katero barvo...

NH8340
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr Jan 20, 2016 6:55 am

Re: Številka šasije

OdgovorNapisal/-a NH8340 » Ne Apr 02, 2017 7:25 pm

A je potrebno šasijo pred cinkanjem peskati, kako je z votlimi deli kjer je polno svinjarije? Kako pa vpliva na karoserijo visoka temperatura(450-480*C) pri cinkanju, ali pride do deformacij? A te lahko prosim da po cinkanju opišeš kako je uspelo.

Hvala in lep pozdrav.

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

Re: Številka šasije

OdgovorNapisal/-a Matej T » Ne Apr 02, 2017 7:35 pm

Ja šasijo treba prej speskat in odtranit vso barvo. Glede notranjosti ni problem jo opereš in gre svinjarija ven. Glede deformacije pa ne vem naj nebi bilo kritično ker je sama po sebi močna.

šrauf
Prispevkov: 202
Pridružen: Če Okt 16, 2003 9:41 pm

Re: Številka šasije

OdgovorNapisal/-a šrauf » Po Apr 03, 2017 8:57 pm

Glede deformacij nisem probal na svoji koži (šasiji), so me pa opozarjali, da zadeva ni nujno tako neproblematična. Temperature so visoke, pa tudi za kar konkreten kos železja gre pri šasiji.

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Številka šasije

OdgovorNapisal/-a jereb » Po Apr 03, 2017 9:36 pm

Glede deformacij. Jaz sem že kar nakaj robe zvozil cinkat in ni napisanega pravila. Včasih pričakuješ, da bo zvilo in ne zvije nič, včasih pa ravno obratno. Dosti zvijejo pa tudi iz malomarnosti med postopkom, od transporta z viličarji, do obešanja robe.
Ne pozabi na izvrtine. Vse votle stvari morajo imeti izvrtinne.
Me zanima pa še ena stvar?
Kako spravite nazaj v tolerance vsa vpetja. In vrezovanje raznih navojev v cink tudi ni ravno prijetno delo.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Številka šasije

OdgovorNapisal/-a jereb » Po Apr 03, 2017 9:44 pm

Če se boš odločil za cinkanje ti lahko na zs pošljem tel. številko od gospoda iz pocinkovalnice Celje in ti bo s prve roke svetoval kako in kaj.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

Re: Številka šasije

OdgovorNapisal/-a Matej T » To Apr 04, 2017 9:01 pm

Že vse zvedel glede deformacije sploh ni straha, lukenj je dost gor, glede navojev ni panike jih ni so vse matice in vijaki, glede številk pa samo premažem s temeljno barvo in tam ne bo pocinkano.

luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

Re: Številka šasije

OdgovorNapisal/-a luka32 » Sr Apr 19, 2017 7:07 pm

Kako boš pa iz votilih delov odstranil barvo, ali jo tam že v štartu ni? Ker če je tudi znotraj pobarvano(potopljeno) potem tam cink nebo prijel in si naredil bolj malo...

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

Re: Številka šasije

OdgovorNapisal/-a Matej T » Sr Apr 19, 2017 7:59 pm

Ja ravno o tem zdaj razmišljam, zgleda da je šasija tovarniško potopljena v barvo, ker je tudi notri pobarvana.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov