Gume Cooper?

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
dule
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 7:57 pm
Kraj: tam nekje

Gume Cooper?

OdgovorNapisal/-a dule » Pe Dec 09, 2016 9:54 pm

Zdravo,
zanima me kakšno je kaj vaše mnenje-izkušnje o gumah Cooper:
Coper Discoverer M+S
Cooper Weathermaster WSC

Lp

Hellreiser
Prispevkov: 73
Pridružen: To Avg 23, 2005 1:58 pm
Kraj: Slamniki

OdgovorNapisal/-a Hellreiser » So Dec 10, 2016 3:00 pm

Imel na dveh avtih in zelo zadovoljen, kar se snega tiče. Imajo pa po mojem mnenju zelo veliko obrabo...
Če jih dobiš poceni, samo kupi.
lp Peter

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » So Dec 10, 2016 7:12 pm

Imel:

Discoverer m+s 255/70r16 in 265/75r16 na navari in jeepu: za sneg in led odlične, suha in mora cesta tudi ok, obraba kar velika, po terenu srednje, hitro se zabašejo z blatom, bočnice zgledajo bl švoh, na splošno zelo sem bil zadovoljen, na vsakem od avtov sem jih imel po dve sezoni

Weathermaster pa imam ST2 sedaj za toyoto in so prav tako ok za po snegu in po suhi in mokri cesti, po terenu so pa za en k....c, tko da mam še kar mt-jke gor in bom premontiral šele ko bo sneg (če sploh bo). Za WSC pa ne vem kakšne so.
Slika

dule
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 7:57 pm
Kraj: tam nekje

OdgovorNapisal/-a dule » Ne Dec 11, 2016 5:53 pm

Ja,cena je tam od 90-100€ za dim.265/70-16 morda bi se dalo dobiti še malo cenejše-nisem dosti preverjal.
Do sedaj sem imel M/T kot A/T vendar za zimo že nekaj let prisegam na zimsko gumo.Od vseh kar sem jih imel se je najslabše odrezala Nokian WRG2 tako v snegu kot na mokri cesti.
Bom probal še Cooper saj sem o njih slišal kar nekaj pohval.
Lp

Hellreiser
Prispevkov: 73
Pridružen: To Avg 23, 2005 1:58 pm
Kraj: Slamniki

OdgovorNapisal/-a Hellreiser » Po Dec 12, 2016 12:39 pm

Če še nisi odločen, potem ti svetujem Dunlop Grandtrac SJ6. Jih imam sedaj že par sezon dimenzije 265 70 R16, se pravi iste kot ti, pa do sedaj boljših še nisem imel. Res da so nekoliko dražje, vendar jih imam na avtu po 3 sezone in pa za sneg in led so nepremagljive!
lp Peter

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Dec 12, 2016 1:12 pm

Imel na nivi Dunlop SJ6, prodal, ker sem hotel večje,
kupil Cooper, prodal in zopet kupil SJ6.

Imel sem še tastaro obliko Cooperc, 215/75r15, bile so slabše od SJ6 na mokri/spolzki podlagi.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

tahoe
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Jan 19, 2015 2:23 pm

OdgovorNapisal/-a tahoe » Po Dec 12, 2016 8:54 pm

Pred slabima dvema letom sem kupil Cooper Discoverer AT3, prevozil ene 20-25 kkm. So res OK za svojo ceno. V mokrem mi včasih rit odnaša ob ostrem pospeševanju, ampak to je tudi odvisno od asfalta - okoli Leclerca oz. Supernove (LJ-Rudnik) zavrti takoj in moram v mokrem peljat kot po jajcih, ponekod drugod pa ne trzne, tudi če se trudim :)

Na snegu so v redu - ko sem prvič parkrat vozil v malo debelejšem celem snegu, se mi je sicer zdelo da bi v 2WD (zadnji pogon) lahko tudi obtičal, po preklopu na 4WD pa kot da ni nobenega snega. Po malo vaje pa tudi v 2WD lahko vozim (bolje rečeno pilotiram, hehe) tudi v nespluženem snegu.

Preden sem jih kupil, sem preštudiral forume in ocene na netu in so jih povsod hvalili (predvsem za običajno uporabo v Ameriki v pickupih in SUVih , tudi v snegu), le Avstralci so šimfali da velikokrat poči (očitno je teren v njihovi divjini zahteven za gume, morda so problem tudi zelo visoke temperature)

Še enkrat, za svojo ceno dober nakup (za nove sam plačal cca 100-110 EUR po komadu). Res pa je, da ko bom menjal, ne bom še enkrat kupil enakih - glede na to da večinoma vozim po asfaltu, bi raje kakšne z malenkost bolj "cestnim" profilom; dobre stvari slišim o General Grabber HTS, ki pa so kar nekoliko dražje (min 150 EUR/komad)...
1997 Chevy Tahoe LT 4x4, 5.7 Vortec V8

Borutti
Prispevkov: 11
Pridružen: So Nov 15, 2014 8:05 am
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Borutti » To Dec 13, 2016 10:51 am

Jaz sem nabavil za svojega - več cestne kot offroad vožnje gume YOKOHAMA GEOLANDAR A/T G015. Čisto nov, letošnji model. Pelje se odlično.

dule
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 7:57 pm
Kraj: tam nekje

OdgovorNapisal/-a dule » To Dec 13, 2016 5:54 pm

Odločil sem se,da bom kupil čisto pravo zimsko gumo,že zaradi varnosti sebe in drugih udeležencev v prometu.Ne vem pa še točno katero znamko -no če bi bilo moč dobiti Bridgeston DM Z3 bi jo kupil zagotovo brez razmišljanja.Sprobana je bila na dveh vozilih(Hilux in LC) in v snegu 50+.
Obnesla se je vrhunsko tudi na zvoženem snegu.
Javim kaj bom nabavil.
Lp

Asx
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Mar 01, 2017 3:15 pm

Re: Gume Cooper?

OdgovorNapisal/-a Asx » So Mar 04, 2017 4:39 pm

Zanima me kako se obnesejo Yokohama g015

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

Re: Gume Cooper?

OdgovorNapisal/-a adormi11 » So Mar 04, 2017 5:15 pm

na cesti se obnaša enako kot 7 let stara General graber AT2, mogoče še malo bolj zdrsi na suhi cesti. Na mokri cesti pa tak al tak. Če jo primerjam z michelin latitude cross, na terenu ni razlike, na cesti pa je michelin svetlobna leta pred yokohymo.
Vse te gume sem sprobal na Toyoti hilux, ne vem pa kak se obnašajo na drugih terencih.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov