Olje za avtomatski menjalnik - Jeep GC 2.7 crd

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
kowk
Prispevkov: 18
Pridružen: To Feb 23, 2016 11:16 am

Olje za avtomatski menjalnik - Jeep GC 2.7 crd

OdgovorNapisal/-a kowk » Če Sep 01, 2016 10:22 am

Zdravo,

že 2 tedna brskam in črpam informacije iz različnih virov glede tega katero olje je najbolj priporočljivo za avtomatski menjalnik pri Jeepu Grand Cherokee 2.7 crd ( dizel ).

Iskreno povedano ne vem več komu verjet oziroma kaj je merodajno...nekje na servisu so rekli mercedesovo olje ( ipak je menjalnik od mercedesa ), na avto triglavu so rekli, da more biti olje ATF+4, na ameriških forumih je spet 101 različno mnenje...Nekak sem prišel do zaključka, da naj bi bilo vsako olje okej dokler je ATF+4. Osebno sem vzel MOPAR ATF+4 in je tudi že v menjalniku ampak mi še vedno ne da mira ali sem ravnal pravilno ali "brcnil v temo" :?

V glavnem prosil bi vse, ki imajo kakršnokoli izkušnjo, znanje in informacijo, da jo delijo in da lažje pridem do dna tej zadevi!

Hvala za pomoč!

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Če Sep 01, 2016 1:15 pm

prav si naredil, za menjalnik 545RFE je ATF4+ pravo olje (menjalnik ni mercedesov)
Slika

kowk
Prispevkov: 18
Pridružen: To Feb 23, 2016 11:16 am

OdgovorNapisal/-a kowk » Če Sep 01, 2016 1:22 pm

Hehe tudi to je ena od tematik, ki očitno ni razjasnjena dovolj dobro kajti se najdejo zagovorniki, ki trdijo, da je pri GC motorju 2.7 crd tako motor kot tudi menjalnik mercedesov.
Sam sem tudi prebral, da je le motor od mercedesa in še to ne identičen ampak zgolj licenčen, menjalnik pa ne.

Sem pa danes dobil tudi odgovor od avto triglava, ki naj bi bili uradni servis za Jeep-e:

Spoštovani,

Menjalnik na vašem vozilu je plod razvojnega centra Mercedes proizveden v Chryslerjevi tovarni. Predpisano olje je Mopar ATF+4, katero je razvito posebej za Chryslerjeve menjalnike. V kolikor ste v menjalnik dali omenjeno olje, ste lahko povsem mirni.

kowk
Prispevkov: 18
Pridružen: To Feb 23, 2016 11:16 am

OdgovorNapisal/-a kowk » Če Sep 01, 2016 3:15 pm

Malo pojasnila oziroma informacij, če bo še kdo v dilemi ali pa mogoče zgolj za razpravo :P

Zopet odgovor s strani serviserjev iz avto triglava:

Menjalnik je Mercedesove zasnove, vendar si Chrysler kot licenčni proizvajalec priredi menjalnik specifični uporabi glede na tržišče in zvrst vozila. Software je specificiran glede na vozilo, motor in mazivo, ki ga proizvajalec predvidi za uporabo v menjalniku. Za sam menjalnik bi sicer lahko uporabljali različna olja, vendar se odzivi menjalnika spremenijo in krmilna enota ne zna več upravljati menjalnika v optimalnih mejah, zaradi česar se lahko pojavi cukanje, slaba odzivnost, zastoj…

Moje izkušnje kažejo, da v primeru uporabe predpisanih maziv s strani proizvajalca zagotavlja optimalno delovanje komponent, vse ostalo je igra na srečo.

Proizvajalci avtomatskih menjalnikov kot so ZF, Aisin, Getrag, Jatco… proizvajajo svoje produkte za vse svetovne blagovne znamke vozil, vsak proizvajalec pa predpisuje svoje olje, za katerega je prirejen software nadzora delovanja, delovna temperatura… zato ne moremo uporabljati v enakem menjalniku druge blagovne znamke vozila enako olje.





Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Če Sep 01, 2016 3:27 pm

Poučno
Slika

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Če Sep 01, 2016 4:28 pm

če še kdo rabi to olje mam jaz ene 6-7 litrov za prodat jeep atf +4
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

kowk
Prispevkov: 18
Pridružen: To Feb 23, 2016 11:16 am

OdgovorNapisal/-a kowk » Če Sep 01, 2016 8:42 pm

Tudi meni sta ostala še dobra 2 litra...če bo kdo potreboval.

janezsko
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr Jun 18, 2008 1:38 pm
Kraj: celje

OdgovorNapisal/-a janezsko » Pe Sep 02, 2016 6:56 am

menjalnik ni isti kot mercedesov..imam oba na zalogi in sta različna že po ohišju....olje je pa verjetno tudi različno....lp

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Sep 02, 2016 7:06 am

Ohišje je lahko različno, notranja zadeva je pa enaka.

Recimo nissan, subaru in mazda imajo isti avtomatski menjalnik (od 2003 do 2009 letniki. Ohišja so pa različna. Najbolj dodelan je v nissanu R34, ker je namenjen športnem avtu. In program iz nissana lahko uporabiš v subaruju brez problemov, pa bo zadeva delovala.

Japonci pač ne odkrivajo tople vode in če je nekdo nekaj odlično naredil, bodo to uporabili, ker je brez veze stran metat denar za nekaj kar je že narejeno in deluje odlično. Pa verjetno so to dojeli tudi pri jeepu, če so skupaj z nemci sodelovali pri razvoju menjalnika.
Pred EUR sem bil SIT!

alexx92
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Maj 09, 2013 4:11 am
Kraj: Koper-Gračišče (obala)

OdgovorNapisal/-a alexx92 » Sr Sep 07, 2016 4:51 pm

Imam GC 2.7 letnik 2003 overland in sem imeu probleme z menjalnikom. Menjau sem elektroniko in olje febi bilstein in dela kot urca. Oznaka olja pa je《 febi bilstein 29934》


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov