PREDELAVA JEEPA WRANGLER BENCIN/DIESEL

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
HOTBUCHER
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Maj 13, 2013 8:21 pm

PREDELAVA JEEPA WRANGLER BENCIN/DIESEL

OdgovorNapisal/-a HOTBUCHER » To Maj 31, 2016 7:23 pm

Pozdravljeni
Rabim mnjenje glede predelave in menjave motorja iz bencinarja v diesla.
KJE?
KAKO?
KAKŠNA PAPIROLOGIJA?
CENA OKVIRNA?
Vsakega komentarja bom vesel.

gferen
Prispevkov: 110
Pridružen: So Feb 05, 2011 11:54 am
Kraj: Sofia - Brežice

OdgovorNapisal/-a gferen » To Maj 31, 2016 11:05 pm

predidevam da je v bencinarju vse lepo in prav razen motorja na bencin. Mas pa se enga dizela ko je vse razen motorja zanic :D tut js sem imel vcasih take ideje. iz moje strani ce mas cas denar prostor in zivce za slovensko birokracijo pol kr pogumno naprej. ce samo polovica od kterga od nastetih pogojev ni ispolnjen raj ne. sicer je pa to moje mnenje. trenutno mam sam dnar druga pa ne :P :D pa velik uspeha

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: PREDELAVA JEEPA WRANGLER BENCIN/DIESEL

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Jun 01, 2016 12:43 am

Vsak, ki bi rad imel čistokrvnega terenca, obenem pa porabo 5/100 je kreten! Prespal je ure fizike in aerodinamoke!
Kakšen je to Wrangler pa diesel? Že 2,5 bencinar je šmoren in sramota za Wranglerja.
Wrangler za off road, clio1.5dci pa za daily drive........ne kupuj jajc, če nimaš za benz.

HOTBUCHER napisal/-a:Vsakega komentarja bom vesel.

Upam, da si mojega tudi..........mona. Taki bi še najraje imeli golfov diesel 1.6, porabo 4/100 obenem pa še 37" gume, obe šperi, dva winča,dva gasilna aparata, dva tripmastra, zlato uro in fontano.
Če te pa resno zanima, ti dam številko od frenda na hrvaškem, ki je to res naredil, in mu je danes žal. Ti bo povedal isto, kot jaz, da je bil takrat še mlad, naiven in neumen..........

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Jun 01, 2016 12:46 am

Pa ne se jezat.........zdaj še ne veš, čez leta boš rekel zakaj ga nisem poslušal.
Tako, kot marsikateri tukaj........

wrangler 2.5d
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr Okt 29, 2014 1:40 pm

OdgovorNapisal/-a wrangler 2.5d » Sr Jun 01, 2016 6:34 am

Živijo

Sam imam sem predelal TJ v dizel pa mi ni žal!

Za vse informacije me kontaktiraj, z veseljem bom pomagal.

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Sr Jun 01, 2016 9:27 am

Začnimo s homologacijo:

časi, ko si popadel prvi motor, ki ti je prišel v roke in ga stiščal v avto ter homoligiral in registriral, so minili...

Če boš menjal motor, mora biti od istega proizvajalca, pa še proizvajalec ti mora dati potrdilo, da se sme zamenjati motorja. Ker teoretično je lahko karoserija za bencinarja drugačna od karoserije za dizla in naši birokrati ne dajo blagoslova, če nimaš potrdila vsaj od pooblaščenega servisa, če ne celo od generalnega uvoznika, da se sme zamenjati. Drugače ne bo šlo skozi homologacijo.

Če dobiš ta dokument, potrebuješ še račun pooblaščenega serviserja, s katerim dokazuješ, da je zadeva strokovno vgrajena. Tega ne moreš sam doma opraviti, pa čeprav bi lahko naredil celo boljše...

Torej, za homologacijo te predelave moraš imeti original račun novega motorja, potrdilo od pooblaščenega serviserja (ali celo generalnega uvoznika), da je menjava dovoljena in račun pooblaščenega servisa, da je zadeva strokovno opravljena. Potem je homologacija samo formalni postopek, ki je zaključen v največ desetih delovnih dnevih.

wrangler 2.5d
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr Okt 29, 2014 1:40 pm

OdgovorNapisal/-a wrangler 2.5d » Sr Jun 01, 2016 1:51 pm

Sam sem lani zamenjal motor v Wranglerju TJ. potrebuješ potrdilo od zastopnika znamke, kjer nisem imel problemov, vse ostalo sem naredil doma pod kozolcem brez potrdil in raznih sranj.

Vse se da in z lepo besedo vse dosežeš.
Torej če koga zanima in je resen, z veseljem pomagam.

jeep1903
Prispevkov: 76
Pridružen: To Feb 11, 2014 2:35 pm
Kraj: savinjska

OdgovorNapisal/-a jeep1903 » Če Jun 02, 2016 2:33 pm

ka maš za en motor v jeepu? 2.5L al 4.0?

gferen
Prispevkov: 110
Pridružen: So Feb 05, 2011 11:54 am
Kraj: Sofia - Brežice

Re: PREDELAVA JEEPA WRANGLER BENCIN/DIESEL

OdgovorNapisal/-a gferen » Če Jun 02, 2016 2:53 pm

AŁIEN napisal/-a:Vsak, ki bi rad imel čistokrvnega terenca, obenem pa porabo 5/100 je kreten! Prespal je ure fizike in aerodinamoke!
Kakšen je to Wrangler pa diesel? Že 2,5 bencinar je šmoren in sramota za Wranglerja.
Wrangler za off road, clio1.5dci pa za daily drive........ne kupuj jajc, če nimaš za benz.

HOTBUCHER napisal/-a:Vsakega komentarja bom vesel.

Upam, da si mojega tudi..........mona. Taki bi še najraje imeli golfov diesel 1.6, porabo 4/100 obenem pa še 37" gume, obe šperi, dva winča,dva gasilna aparata, dva tripmastra, zlato uro in fontano.
Če te pa resno zanima, ti dam številko od frenda na hrvaškem, ki je to res naredil, in mu je danes žal. Ti bo povedal isto, kot jaz, da je bil takrat še mlad, naiven in neumen..........


tocno tako. Offroad masina ko pije po10 litrou.... Good luck! :)

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Po Jun 06, 2016 8:50 am

Next-Gen Jeep Wrangler to Get Diesel, Hybrid Powertrains

http://blog.caranddriver.com/next-gen-j ... wertrains/

In v čem je problem z dizlom razen tega da smrdi???


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 53 gostov