GPS

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Jan 16, 2006 6:33 pm

mal pobrskejm ker se je o tej temi že veliko pisalo.
Slika

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Jan 17, 2006 10:42 am

Ena varianta je OZexplorer. Deluje odlično preko dlančnika. Ne vem pa če bo delal na tvojem GPS-ju ker nisem pod specifikacijami zasledil da ima pomnilnik oz. da bi dalo na njega namestiti programe. Res pa je da tvoja verzija (BT) podpira tudi modri zob za povezovanje z racunalnikom ali dlančnikom. Mislim da bi se na ta način dalo uporabljati OZexplorer. Kupiš samo še dlančnik, povežeš, narediš plan in akcija.

Druga varinata in mislim da cenejša je da kupiš dlančnik (rabljeni so čist ok) in gps z modrim zobom. Povežeš z BT in zadeva dela odlično. Jaz imam ipaq-a in gps (recimo takšen gps - http://www.bolha.com/oglas1494896). Gps lahko nadgradiš tudi z anteno, ki jo montiraš na streho za boljši sprejem. Jaz uporabljam Ozexplorer in Tom Tom. Za Oz-ja imam zelo podrobne karte za SLO (ostale kalibrirane karte se dobi na netu ali pa jo sam skeniraš in kalibriraš). Tom Tom pa ima karte za celo evropo (do nivoja hišne številke).

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Jan 18, 2006 1:52 pm

Večina dlančnikov, ki niso starejši od cca 4 let ima naložen operacijski sistem Pocek PC ali Mobile. Ta operacijski sistem podpira 100% tako Tom Tom kot Ozexplorer. Res pa je, da se da Ozexplorer dobiti tudi kot različico za Windowse. To je odlično saj lahko na domačem računalniku najprej splaniraš pot in karto nato prenseš na dlančnik.

Je pa za real time navigacijo Tom Tom veliko bolj primeren. Namreč ko mu določiš pot on sam splanira najboljšo pot in te nato vodi po cesti. Ko prideš 300m pred odcep te glasovno opozori in nato še na 100m in tik predno se moraš dejansko odcepiti. Pravtako takoj zračuna novo pot v kolikor se pravočasno ne odcepiš. Res udobno in preverjeno učinkovito. Še več. Ima tudi možnost da ti prikazuje cestisče ki je pred tabo. Zadnjič sem peljal v megli in se je izkazalo da sem lahko vnaprej predvidel vsak ovinek, ki je prihajal pa čeprav se mi ni sanjalo kaj je 500m pred mano. Pravtako vidiš ravnino za varno prehitevanje tudi do 1km prej.

Oz-explorer za razliko prikazuje samo pozicijo na karti kar pomeni da moraš večkrat pogledati na karto kje se nahajaš. Glede na majhnost dlančnikovega ekrana zna biti to med vožnjo še kako nevarno.

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Če Jan 19, 2006 3:46 pm

Ampak baje TOM TOM deluje samo z Gemini GPSji?

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Pe Jan 20, 2006 9:01 am

Tom Tom dela na vseh dlančnik in gps sprejemnikih. 100%

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Pe Jan 20, 2006 9:56 am

Na mobisuxu je eden izmed forumov namenjen prav temu, o čemer teče zdaj tu debata ...


Tule je link na temo Uporaba Oziexplorerja, zemljevidi, GPS, kjer se najde kar dosti koristnih napotkov ...


lp


marko


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov