Servo črpalka jeep GC 5.2

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
dejco16
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 12:34 pm

Servo črpalka jeep GC 5.2

OdgovorNapisal/-a dejco16 » Ne Okt 25, 2015 2:23 am

Zanima me če mogoče kdo ve kaj bi bilo narobe pri omenjenem jeepu, ko obračam volan na mestu je servo črpalka dost glasna oz ko je dosti pod obremenitvijo začne kar tulit oz oddaja tak čudn zvok ter volan rata malo bilj trd...ko pa dodam plin je malenkost bolje.
to se bolj občiti ko je motor vroč, takoj ko je hladen ni tega toliko slišati in opaziti...
zdej me pa zanima če mogoče kdo ve kaj bi to bilo, oz predvidevam da nima bit kej druzga kot servo pumpa, pa me še zanima če se da to kako rešiti ali ni druge kod da jo zamenjam?

hvala :)

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

OdgovorNapisal/-a adormi11 » Ne Okt 25, 2015 9:08 am

pri meni je bla glasna, ko sem mel premalo olja not. Mi je ena dihtunga spustila, pa je tam olje spuščalo, sem pol zamenjal in je od takrat naprej šlo BP.

Če ni nivo olja kriv, ga pa zamenjaj. To je najcenejša varijanta.

dejco16
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 12:34 pm

OdgovorNapisal/-a dejco16 » Ne Okt 25, 2015 10:53 am

Hvala za info...ampak olja je dosti...mogoce ves ce ima kdo kaksno crpalko da je ok ? Potreboval bi tudi lajtngo ki pride na servo...ker je zlo slaba...oz malenkost rosi na sraufu pri pumpi ki je zategnjena ?
Hvala za info :(

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Ne Okt 25, 2015 11:26 am

A se to dogaja samo pri do konca namotanem volanu ali skos?

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Ne Okt 25, 2015 11:51 am

Ce ti pumpa dela z pemalo olja jo hitro pobere. Poglej da imaš dost olja pa če je spenjeno.

Lajtunga je problem če govoriva o tlačni iz pumpe do glave. Sama guma se da zamenjat samo je potrebno pazit ker je noter "feder". Če pa spušča na matici jo je pa težko rešiti oziroma ne vem kako...
Jaz sem gor zgazil od WJ lajtungo s tem da sem jo malo drugače previl pa dela BP.

dejco16
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 12:34 pm

OdgovorNapisal/-a dejco16 » Sr Okt 28, 2015 9:42 am

Rx: ro se dogaja skos...tut ko.ne namotas do konca...amapkko je hladen avto ne...samo ko je vroc

Aha...bom probu pumpo zamenjat ce bom.dubu kaksno.pa da vidim :)


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov