Nissan Patrol Serviser

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Hellreiser
Prispevkov: 73
Pridružen: To Avg 23, 2005 1:58 pm
Kraj: Slamniki

Nissan Patrol Serviser

OdgovorNapisal/-a Hellreiser » Sr Maj 06, 2015 7:29 pm

Pozdravljeni!
Imam sledeče težave. Nikjer v okolici ne najdem enega pametnega serviserja za mojega patrola. Imam ene par drobnih napak za odpravt, pa se nobenmu ne da poglobit. Sumim da je fuč senzor na mašini, saj avto nima prave moči, potem moram zamenjat ABS senzor, saj mi ga je mehanik uničil, pa sedaj glumi, pa še kakšna malenkost se najde...
Če kdo obvlada pa se mu da popravljat pa da je iz Gorenjske se priporočam.

lp Peter

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Če Maj 07, 2015 10:20 pm

Pelji ga na računalnik , da ugotovijo kodo napake potem pa dobi servis manual in poišči kaj je narobe. Nissan ima odličen servis manual .Sam sem imel podobne težave zadnje tedne in če bi poslušal mehanike na servisih bi že ene 2000 ojrov zmetal proč. Pa niso bili vsi mehaniki šalabajzerji ampak najraje celo sklope menjajo. No pa saj jih po eni strani razumem oni si ne morejo privoščiti , da bi dvakrat šramfali.

Hellreiser
Prispevkov: 73
Pridružen: To Avg 23, 2005 1:58 pm
Kraj: Slamniki

OdgovorNapisal/-a Hellreiser » Pe Maj 08, 2015 7:23 am

Sem ga že imel na računalniku, pa ni pokazal nobene napake, saj to je problem...
Samo ni prave moči, kot je nekoč bila. Mogoče je nekaj konjev crknlo z leti?

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Pe Maj 08, 2015 10:43 am

Taki problemi so najtežji.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Maj 08, 2015 12:49 pm

Za začetek bi bilo dobro, če bi sploh vedeli, o katerem motorju je govora. Bo morda kdo lažje kaj svetoval.

Takih problemov, ko tester nič ne reče, da je narobe, se je treba lotit z opazovanjem parametrov med vožnjo.
Samo to mora počet nekdo, ki ve, kaj gleda, in takoj vidi nek nenormalen podatek.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Hellreiser
Prispevkov: 73
Pridružen: To Avg 23, 2005 1:58 pm
Kraj: Slamniki

OdgovorNapisal/-a Hellreiser » Pe Maj 08, 2015 9:04 pm

Motor je 3.0Di, menjana že glava motorja, ne dolgo nazaj, obnovljena turbina, obnovljena bosch pumpa, menjana sklopka,...
avto je poštiman, samo sem že govoril z nekom iz foruma, pa je rekel da so neki 3-je senzorji za mašino in da eden ne dela, samo tukaj okoli ni nobenga pametnega servisa. Drugače sem vozil v ASP Lesce, samo sedaj se mi zdi pa predrago...
lp


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov