O Mazdi b- 2500 4x4

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

O Mazdi b- 2500 4x4

OdgovorNapisal/-a uzitek » To Dec 23, 2014 10:33 am

Mal me zanima ,če je komu od tukaj uspelo kupiti na licitaciji (bolha) Mazdo B- 2500, bele barve, ki jo je JKP Maribor prodajalo z izklicno ceno 800€.

Prvi dan ko se je pojavila na bolhi sem kontaktiral ,kontakno osebo ,ki mi je zagotavljala ,da je nesmiselno licitirat, kajti tako bom samo dvigoval ceno in mi zagotovila, da me bo sproti obveščala o ponudbah, v kolikor pa jih ne bo, bom lahko avto po zaključeni licitaciji kupil za 800€.
Seveda sem naiven buhtelj ženski nasedel in čakal na njen klic, oziroma sva bila skoraj vsak dan na vezi preko sms. V petek mi je zatrdila ,da sem bodoči lastnik in lahko avto v ponedeljek prevzamem in da ne rabim licitirat.

Cel vesel ,da sem za drobiš kupil dober avto, redno servisiran, z malo km, sicer z okvaro servo pumpe, čakam na ponedeljek in sanjarim o tem, kako si jo bom zrihtal
8)
V ponedeljek pokličem to gospo Ireno, ki mi začne razlagat, da baje imajo ponudbo 810€ in sicer naj bi nekdo tri ure pred potekom oglasa licitiral :shock:
Nič več jasno, čeprav mi zatrjuje ,da še zbira neke podatke in da me danes obvesti o situaciji. Danes pokličem in mi pove , da je avto prodan za 810€ in da sem si sam kriv, ker nisem licitiral :twisted:

Vem ,da sem butelj, ker sem verjel, nasedel in zaupal, drugače bi vsekakor dvignil ponudbo, ampak ker po njenih nasvetih nisem,kajti strogo je obljubila ,da me bo zadnji hip obvestila, če bo potrebno licitirat ( dogovor je bil ,da bom po potrebi dvigoval vse do 1500€,kar bi mi naj javljala, sem odletel.
Prišel sem na misel, da je vsakega tako prepričevala,se rešila ponudb, zadnjo minuto pa je morda "nekdo" dvignil za pičlih 10€.

Ima morda kdo izkušnje z to prodajo ?

Kupcu želim srečno vožnjo, nisem mu folš, a vseeno mislim ,da bo kmalu naprodaj in če bo, bi želel, da me kontaktira in pove željeno fiksno ceno, morda bom vseeno kupec

Uporabniški avatar
greenhorn
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Okt 22, 2012 9:17 am

OdgovorNapisal/-a greenhorn » To Dec 23, 2014 3:30 pm

Če tisti J v naslovu firme pomeni "javni" zavod (recimo javno komunalno podjetje), potem je zadeva jasna - gre za zasebno olastninjenje javnega. Včasih se je temu reklo kraja, danes pa nisem več prepričan. Kakorkoli - javni zavod mora svoje "odpisane" stvari prodati po načelu javne dražbe, ve se, da je izklicna cena daleč pod tržno in ve se, da "mora" to stvar kupiti točno določena oseba, .... preprečiti je potrebno samo, da bi se licitiralo. In to se je zgodilo. Tisti, ki je kupil za 810 eur in ta, ki je preprečevala licitiranje bosta zaslužila po nekaj sto evrov - recimo tvojih 700 evrov, ki si jih pripravljen takoj plačati, javni zavod - beri Maribor... pa bo ostal brez teh 700 evrov in ker je verjetno takih primerov še pa še bo župan začel šparati pri tistih, ki itak nič nimajo, se ne znajdejo...
jebi ga! In če tisti J res pomeni "javni" bi bilo fino da gre ta zgodba vsaj do policije - za začetek njihove preiskave jim je več kot dovolj, da jim posreduješ tvoje sporočilo.

luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a luka32 » To Dec 23, 2014 8:48 pm

Počasi bo vsakemu jasno, da ga lahko nategne vsak, ki ima 5 minut cajta. Dražba je dražba, zmaga tisti, ki ponudi največ, zakaj nisi dražil na bolhi?

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » To Dec 23, 2014 9:35 pm

Luka, zakaj nisem dražil na bolhi sem že opisal...
Drugače pa ja, gre za Javno komunalno podjetje, za nameček se nahaja tako blizu ,da pljuneš do policije in zapora v MB.
Mater, v naši državici res krade vsak , ki ima 5 minut časa.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Sr Dec 24, 2014 1:01 am

Irena Želj? ;)
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Sr Dec 24, 2014 1:02 am

Kaj zdaj piskaš in cviliš?

Če gre res za nepravilnost/goljufijo posreduj te podatke na E-mail policije.
vsekakor ne pozabo poslati zadeve tudi v e-vednost Slovenskim novicam. Preverjeno postanejo uradniki policije čudežno bolj aktivni.

druga opcija je, da si tiho in se sprijazniš z bolečo ritjo kot še 2.080.865 PodAlpskih, da so te :a_vi_mene_malo: :a_vi_mene_malo: :a_vi_mene_malo:

Pravijo pa zadnje čase, pa da hoja sprošča.....
...če se dalj časa sprehajaš, prideš iz SLO....tam pa vsaj MORALNE krize ne poznajo....

lp, andrej
American Jeep-In War and Peace

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Sr Dec 24, 2014 10:29 am

Rafter napisal/-a:Irena Želj? ;)

drži.

SMRCKO
Prispevkov: 23
Pridružen: So Sep 25, 2010 9:46 pm
Kraj: VRHNIKA

OdgovorNapisal/-a SMRCKO » Sr Dec 24, 2014 7:32 pm

GPW1942 popolnoma se strinjam s teboj.
Ce ni "uzbune" v javnosti prek casopisov ni nič!!!

Žalostno, vendar resnično!!!!!!!!!

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Dec 25, 2014 11:14 pm

Hm... Berem in razmišljam, pa ne najdem napisanega nič takega, kar ne bi bilo v skladu z veljavno zakonodajo?
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Če Dec 25, 2014 11:37 pm

Sploh ne vidim problema, saj je "olastlinjenje premoženja" v SLO uradno dvoljeno
American Jeep-In War and Peace

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Pe Dec 26, 2014 10:51 am

Rafter napisal/-a:Hm... Berem in razmišljam, pa ne najdem napisanega nič takega, kar ne bi bilo v skladu z veljavno zakonodajo?

Ja, se strinjam. nič takega ,kar bi lahko dokazal. Žal bo potrebno začet razmišljat, kako po zakonih krast, namesto preprečevati krajo.
Saj sem napisal, da sem sam kriv, ker sem pač nasedel, če bi v zadnjih minutah dvignil ceno, bi morda bila mazda na mojem dvorišču. Sem pač še živel v prepričanju, da so nekateri na vrhu še vedno pošteni :?

:oops:

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » So Dec 27, 2014 8:59 am

Si pa optimist :lol:
nissan tractor 3.3sdt

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » So Dec 27, 2014 9:42 am

Zanimivo; če jaz kupim za tako ceno sem frajer, če nekdo drug je lopov države.

ne štekam... :oops:

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » So Dec 27, 2014 8:22 pm

5x4 napisal/-a:Zanimivo; če jaz kupim za tako ceno sem frajer, če nekdo drug je lopov države.

ne štekam... :oops:


Očitno res ne štekaš !!!


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov