Rezervoar Feroza

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
TIŠLER
Prispevkov: 251
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 12:25 pm
Kraj: Ljubljana

Rezervoar Feroza

OdgovorNapisal/-a TIŠLER » Ne Nov 09, 2014 9:47 pm

Pozdravljeni!
Vprašanje za bivše in sedanje lastnike Feroze. Kako sanirat puščajoč tank za gorivo, ali je že kdo rešil zadevo s FE21,oz. komu dat zavarit, da bo mir?


Očitno bom rabil tudi zadnja amortizerja.

Za pomoč se vnaprej zahvaljujem!

lp

Uporabniški avatar
TIŠLER
Prispevkov: 251
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 12:25 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Rezervoar Feroza

OdgovorNapisal/-a TIŠLER » To Nov 11, 2014 8:05 am

TIŠLER napisal/-a:Pozdravljeni!
Vprašanje za bivše in sedanje lastnike Feroze. Kako sanirat puščajoč tank za gorivo, ali je že kdo rešil zadevo s FE21,oz. komu dat zavarit, da bo mir?


Očitno bom rabil tudi zadnja amortizerja.

Za pomoč se vnaprej zahvaljujem!

lp



Hm, očitno ni nikogar s tem problemom :cry:
Potem se bo potrebno znajti...

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Nov 11, 2014 8:22 am

Sam sem tank zatesnil z dvokomponentno kovino iz tube (tistio ko zmešaš dve spojini in nastane kovina, ki jo lahko s fleksarco brusiš.


Za amortizerje pa sem vzel večje, ker sem ferozo dvignil na vagah in sem dal pajerotove. Je avto potem zadaj malo trši, ampak je tudi višji. Cena je pa skoraj ista, par evrov so bili od pajerota amortizerji dražji. Kupoval sem pa pri olefu http://www.olef.si/ .
Pred EUR sem bil SIT!

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » To Nov 11, 2014 10:27 pm

za ferozo imam jaz kar želiš ali potrebuješ . Rezervoar pa ni poceni ker je najbolj iskana stvar.

Uporabniški avatar
TIŠLER
Prispevkov: 251
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 12:25 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TIŠLER » Če Nov 13, 2014 9:54 am

Nebivedu napisal/-a:Sam sem tank zatesnil z dvokomponentno kovino iz tube (tistio ko zmešaš dve spojini in nastane kovina, ki jo lahko s fleksarco brusiš.


Za amortizerje pa sem vzel večje, ker sem ferozo dvignil na vagah in sem dal pajerotove. Je avto potem zadaj malo trši, ampak je tudi višji. Cena je pa skoraj ista, par evrov so bili od pajerota amortizerji dražji. Kupoval sem pa pri olefu http://www.olef.si/ .


Hvala za odziv, še posebej za link,ogledano imam Kayabo, s FE21 so v car centru "zavarili" tudi diferencial
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... b0be5b3448

Samo tule ni bencina not :? Če tank spraznemo, s zračno pištolo spihamo in naslednji dan spet, bo varen za obdelavo, glede hlapov, mislim :res_ne_vem:
Eni so ga celo spirali z milnico...
Ej Nebivedu, če si kje iz okolice LJ, povabim na Birro, pa se kakšna reče okrog tega :wink:

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Če Nov 13, 2014 9:57 am

Tank napolneš z vodo in variš po mili volji :wink:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
TIŠLER
Prispevkov: 251
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 12:25 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TIŠLER » Če Nov 13, 2014 10:16 pm

compadre napisal/-a:Tank napolneš z vodo in variš po mili volji :wink:


No, tak odgovor sem potreboval :moli: ,ko bo tank doli, se bodo pa še obrobe blatnikov istočasno naredile, pa diff prebarval...,tehnični se bliža :wink:

mazda b2500
Prispevkov: 43
Pridružen: Po Jun 23, 2014 7:17 pm
Kraj: Cerknica z okolico

OdgovorNapisal/-a mazda b2500 » Po Feb 09, 2015 9:09 pm

da ne odpiram nove teme. lahko ga pa premažeš z epoksi smolo in gor napopaš vlakna. narediš slojev kolkor ti je volja. za konec pa še premaži z bitumnom...drži že ene 12 let. preizkušeno :skace_od_srece:

Uporabniški avatar
Quadracer
Prispevkov: 173
Pridružen: Sr Okt 22, 2008 11:36 am
Kraj: Zg. Savinjska

OdgovorNapisal/-a Quadracer » To Mar 17, 2015 12:45 am

Ko sem se imel ferozo je imela isti problem, ki se je vecal iz mesca v mesec....poklical sem na Avto Skorjanec in so mi ga ponudli novga za 350€...seveda se nisem strinjal in nisem kupil....potem sem ga dobil iz anglije na ebayu za 140€ s postnino vred in imel potem mir....edini problem je da ga dobis brez plovca in moras potem starega not tisat kar pa lahko spet povzroci tezave ;)

Uporabniški avatar
TIŠLER
Prispevkov: 251
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 12:25 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TIŠLER » To Mar 24, 2015 5:50 pm

Quadracer napisal/-a:Ko sem se imel ferozo je imela isti problem, ki se je vecal iz mesca v mesec....poklical sem na Avto Skorjanec in so mi ga ponudli novga za 350€...seveda se nisem strinjal in nisem kupil....potem sem ga dobil iz anglije na ebayu za 140€ s postnino vred in imel potem mir....edini problem je da ga dobis brez plovca in moras potem starega not tisat kar pa lahko spet povzroci tezave ;)


Vidim da ste na tej temi kar dejavni :wink: .Trenutno se ukvarjam s sanacijo železovega oksida na drugem mestu, pa malo z barvanjem, menjavo olja po diffih in motorju - že končano, menjalnik še čaka na svoje...
Slika

Slika

Ko ne bi imel v soboto drugega dela, sem se lotil še tega.Slika Tank pa malo kasneje :cry:

Uporabniški avatar
Quadracer
Prispevkov: 173
Pridružen: Sr Okt 22, 2008 11:36 am
Kraj: Zg. Savinjska

OdgovorNapisal/-a Quadracer » Pe Apr 03, 2015 8:31 am



Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov