vw transporter 4x4

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

vw transporter 4x4

OdgovorNapisal/-a esed » Po Jul 21, 2014 9:36 pm

Pozdrav, zanima me če ima kdo izkušnje z vw transporterjem 4x4: vozne lastnosti, ter kakšne so možnosti za dvig par cm + terenske gume?

lp
esed

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Jul 22, 2014 12:22 am

Ali si mislil kaj takega?

Slika
:)

http://www.4wheelfun.de/news/terra-camper-vw-t5-4motion-tecamp-ein-bus-fuer-alle-faelle-8201072.html

Kolikor denarja, tolik glasbe :)
Prodajajo ploščice, ki jih vtakneš pod amortizerje in "nevidno" dvigneš vozilo za nekaj cm. Lahko pa se vržeš v drago predelavo.
Kar se tiče VW 4 motion pogona, sta na tržišču 2 vrsti; klasičnega, na haldex sklopko, ima vsak 4 motion novejše generacije http://youtu.be/ZSkwYwgd3ZI. Vprašanje je, kdaj se vklopi, proste volje pri tem nimaš :)
Obstaja pa še 4M, ki so ga vgrajevali v VW Passat 3B generacije z vzdolžnim motorjem in pa v novega Amaroka, ki ima stalen 4 kolesni pogon. Ta ima torsenov (limited slip differential - enak sistem pogona ima tudi Subaru Impreza WRX) diferencial, kar pomeni, da če ti se eno kolo zavrti v prazno, se moč prenese na ostale tri (enostavno povedano) - najbolj enostavna razlaga na internetu http://youtu.be/osKLMzYxyyw

Zadevo imam v 3B Passatu tudi sam (da se pohvalim) in zadeva deluje ubijalsko dobro, sploh v kombinaciji z avtomatsko zaporo zadnjega diferenciala :) Preizkušeno v globokem snegu, blatnih poligonih, ledeni cesti, makadamu, ipd. ........ je pa res, da je zadeva lačna nafte in tu 1.9 ni ravno šparovček :)

Kakšen pogon ima VW transporter ne vem, moraš fizično vprašati, pričakovano na verjetno prečno postavljen motor ima haldex sklopko. Kar pa tudi ni tako slabo, sploh če gledaš stare syncro -te, kako lezeko v breg :)

Sicer, po besedah mehanika, kombi ni poceni za vzdrževanje.

Je pa ob rednem vzdrževanju hvaležno vozilo!
In mislim, da tudi novi 4M je čisto zadovoljiva zadeva za večino podvigov :)

LP!

esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a esed » To Jul 22, 2014 10:14 am

Hvala za informacije.

lp
esed

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Jul 22, 2014 11:05 am

Pozdravljen!

Še nekaj o VW.
Sicer se ti splača delati redne servise (menjava olja, jermenov, ipd. - po servisni knjigi) na pooblaščenem servisu, ker imaš VW garancijo, kar pomeni, da te pridejo, v kolikor obstaneš na cesti nekje v Evropi, pošlepat do najbljižjega servisa + mislim, da imaš na voljo tudi nadomestno vozilo, ipd. To pride prav predvsem pri vozilih starejšega datuma rojstva, ko zavarovalnice nočejo več dati asistence.

Jaz se tega posložujem. Ostale servise pa delam glede na ponudbo.
Kar je tudi vredu, je to, da imaš na voljo relativno veliko rezervnih delov, kar pomeni, da skoraj zagotovo najdeš na ebay -u, raznih avtoodpadih, ipd. kakšen del, ki bi sicer nov stal €€€€€. Npr. tako sem prišel do dizel pumpe, vetrobranskega stekla, ipd.

Je pa seveda za pričakovati, večje kot je vozilo, več stane servis :(

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Jul 22, 2014 11:52 am

Sicer malo OT
Konkretno triglav nima (več) omejitve na starost pri asistenci.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Jul 22, 2014 5:34 pm

Dardaj napisal/-a:....
Sicer se ti splača delati redne servise (menjava olja, jermenov, ipd. - po servisni knjigi) na pooblaščenem servisu, ker imaš VW garancijo, kar pomeni, da te pridejo, v kolikor obstaneš na cesti nekje v Evropi, pošlepat do najbljižjega servisa + mislim, da imaš na voljo tudi nadomestno vozilo, ipd. To pride prav predvsem pri vozilih starejšega datuma rojstva, ko zavarovalnice nočejo več dati asistence.
....


Tale trditev je pa zelo zanimiva. Z nekaj dodatnimi pojasnili bi pa utegnila postati super zanimiva:
- VW garancijo dobiš po vsakem rednem servisu ne glede na zgodovino prejšnjih servisiranj ali velja le za tista vozila, ki so že od "rojstva" redno servisirana v VW servisni mreži?
Se že v naprej zahvaljujem za pojasnilo.
Hvala!!!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Jul 22, 2014 6:20 pm

@Miran

Ker je VW nedavno ugotovil, da ko vozilom poteče garancija, jih nihče več ne pripelje k pooblaščenemu serviserju, ker so pač predragi, je močno spustil cene ter uvedel še dodatne bonuse za vozila, kot je npr. VW garancija. S tem je seveda pritegnil nazaj kar nekaj VW lastnikov.

Garancijo dobiš ne glede na zgodovino prejšnih servisov. Iz lastnih izkušenj ti povem, da se je moj VW servisiral do izteka garancije pri pooblaščenem sersviserju, nato dolga leta pri nekem možakarju, ki sicer ni delal slabo, nekje nad dolino reke Save, ko pa je prišel k meni v roke, sem ga peljal na pooblaščeni VW servis, kjer so mi naredili redni servis (menjava olja, filtrov in še nekaj drugih zadev) in sedaj mi velja garancija, ki sem jo že uspešno izkoristil :(, tako, da je preizkušeno. Vmes vozilo servisiram pri raznih lokalnih delavnicah, saj je ceneje in lokacijsko bolj ugodno. Je pa tudi res, da se vsake 3 -4 mesece zglasim na VW servisu, da mi naredijo predpisan servis na 15 000 km.

Npr. še cena, ki se meni ne zdi pretirana: 4 l olja, oljni filter, .. 119 €.

LP

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » To Jul 22, 2014 7:36 pm

sicer malo s teme je pa kombi 4x4 c 25 naprodaj nisem ga še videl če pa koga zanima nabavim cifro in kako sliko od prodajalca.

esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a esed » To Jul 22, 2014 7:48 pm

to Duce: Ajde, da vidimo in primerjamo.

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Jul 22, 2014 10:05 pm

Pozdravljen!

Obstaja še ena umazana podrobnost pri VW. Namreč; do leta 2005 so množično delali 1.9 tdi, ki je takorekoč neuničljiva urica. Nato so leta 2005 predstavili nov motor 2.0 tdi, ki ima kar nekaj neprijetnosti, katere je izkusila moja žena na lastni koži. Namreč, ker so med drugim pri VW želeli, da je motor tišji, so dodali motorju utež. Kar je imelo za posledico, da so ti motorji imeli mnogo hib. Med drugim imajo tudi sledeče "hibe": zvita glava motorja, injektorji, turbina. Pri enemu izmed naših, l. 2006, smo zamenjali že injektorje (ki so bili še k sreči pod garanacijo po 6 letih ?), ter seveda tudi glava motorja se mu je že zvila (lansko poletje), potem ko mu je opešal glavni ventilator zaradi starosti! Celoten servis je bil preko 2 k €, je pa avto sedaj med rehabilitiranimi :)
Če popraviš vse to :) oz. je bilo zgoraj našteto narejeno, potem si dobil dober avto :) Drugače so leta 2009 ponovno staknili glave skupaj in motor izboljšali.
Sedaj so zopet zanesljivi, le slave starega mlinčka 1.9 tdi ne bodo dosegli nikoli :)

Jaz bom ponovno privlekel k bajti VW, ko mojemu 1.9 "odpadejo kolesa", bo pa mlajši od l. 2009! In pa 4M!


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 121 gostov