Pajero 3 ležaji

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Primož Vidmar
Prispevkov: 104
Pridružen: So Maj 03, 2008 12:50 pm
Kraj: Lj-Šmartno

Pajero 3 ležaji

OdgovorNapisal/-a Primož Vidmar » Pe Mar 28, 2014 3:18 pm

Lep pozdrav

Včeraj mi je v sprednjem ležaju začelo malo "ružiti" vsake par minut na začetku, na koncu po 30km pa je bil občutek, da vlečem avspuh po tleh... Snel sem kolo in hitro ugotovil, da je ležaj fuč...upam, da je bila ugotovitev pravilna...

Ker ker je prišlo od tega, da se je napaka pokazala, do tega da je avto nevozen v enem dnevu bi najraje zamenjal vse štiri ležaje...sploh ker planiram poleti za par dni na offroad turo in bi bil rad miren glede tega...

Prvo vprašanje je, če je menjava ležajev še predno odpovejo sploh smotrna, drugo pa kje bi najceneje prišel do teh ležajev. Pri ADELI so cene za sprednje 225 in za zadnje 240€. Po izkušnjah, ki sem jih imel s svojim prejšnim čirotom xj, bi najraje menjal vse...ali pa vsaj prednja. Pri čirotu sta šla en za drugim...ampak tudi ne tako hitro. Tam sem poslušal kako tuli verjetno kak mesec predno sem ga zamenjal. Pri pajotu pa sploh ni tulilo ampak je bilo hitro vsega konec...

Hvala lepa za info
LP
Primož

Primož Vidmar
Prispevkov: 104
Pridružen: So Maj 03, 2008 12:50 pm
Kraj: Lj-Šmartno

OdgovorNapisal/-a Primož Vidmar » Po Mar 31, 2014 3:06 pm

Ležaj sem naslednji dan kupil pri adeli in ga takoj zamenjal. Zdaj spet dela vse BP. Se je pa ležaj čisto razdrl, valjčki so se spremenili v kroglice...

Sem pa našel najcenejše ležaje na ebayu - UK. Cene so od 70€ naprej. Ali so ti ležaji kaj slabši ali je to vse isto???

Še vedno me zanima tudi odgovor na vprašanje iz prejšnega posta. Ali je smotrno menjati vse ležaje še predno so zanič? Kako se to dela v praksi oz. ali se jih menja pred daljšim roadtripom ali ne?

Hvala lepa vsem
LP
Primož

PS: Sem hotel dodati sliko "predelanih" valjčkov pa forum tega ne dopušča...[/img]

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Mar 31, 2014 4:08 pm

Načeloma, se ležajev ne menja kar v tri dni. Kake končnike še, za ležaje, pa ponavadi po potrebi. Če želiš bit čisto miren, vrzi en ležaj za rezervo v avto, ko greš na turo, do delavnice se boš pripeljal, tudi če malo "ruži".

Spet je odvisno, zakaj je ležaj začel ružit...mogoče je v njega prišlo kaj, kar tam nima kaj iskat, pa je zato odpovedal, ali pa je bil kdaj pregret (posledica blokiranih zavor).
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Primož Vidmar
Prispevkov: 104
Pridružen: So Maj 03, 2008 12:50 pm
Kraj: Lj-Šmartno

OdgovorNapisal/-a Primož Vidmar » Po Mar 31, 2014 6:45 pm

Mislim, da bom storil točno to. Kupil bom en sprednji in en zadnji ležaj, ki bosta šla med prtljago za na pot...

Možno, da je res kaj prišlo notri. Dan prej sem se zakopal v blato in se nato kakih 10 min trudil, da sem prišel ven. Po tem scenariju sem slišal nekaj malega ruženja in nato naredil par krogov, da se prepričam, da ni nič. Vse je bilo OK. Naslednji dan sem šel v avtopralnico, kar ni redna praksa samo avto sem moral imeti čist pa ni bilo časa z domačim štrajfiksom... No po avtopralnici je bilo ruženje vedno pogostejše in po 20km je ratalo neznosno...hvala bogu sem ravno pripeljal v domačo ulico...

No kakorkoli lahko samo ugibamo kaj je povzročilo okvaro...

Hvala za mnenje.

Kakšna so pa mnenja za dele preko ebaya. Je taka razlika v ceni posledica zlatarskih marž ali prihajajo dejansko iz drugega konca sveta, kjer je cenejša delovna sila in nižja kvaliteta?

Hvala
LP
Primož

Uporabniški avatar
Allrounder
Prispevkov: 77
Pridružen: To Avg 24, 2010 10:25 am

OdgovorNapisal/-a Allrounder » Po Mar 31, 2014 8:29 pm

Če boš kupoval ležaje vzemi preverjeno kvaliteto, da ne boš kupoval čez pol leta znova. Če vzameš Koyo ali Timken, mislim, da ne moreš zgrešiti. Obe znamki pa delata ležaje za večino japonskih terencev kot OEM robo.

Žal v Sloveniji ni zastopnika, da pa se jih dobiti Tukaj
Pajero Superselect: You can choose 2H, 4H 4HLc and 4LLc. If you're still in trouble, call JCB! >Tom Sheppard<

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Mar 31, 2014 9:26 pm

Cene pri nas in cene na spletu, se različno gibljejo zaradi samih marž, zaradi stanja zaloge, itd... Ponavadi lahko "šparamo" pri potrošnem materjalu, pri vitalnih delih, vsaj sam, ne gledam preveč na ceno, temveč na kvaliteto...sem štejem tudi vse ležaje :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Primož Vidmar
Prispevkov: 104
Pridružen: So Maj 03, 2008 12:50 pm
Kraj: Lj-Šmartno

OdgovorNapisal/-a Primož Vidmar » Po Apr 07, 2014 9:15 pm

Ah šment...ne vem zakaj nisem dobil obvestila o odgovoru na email in sem šele danes videl tole...no kakorkoli že ravno danes sem naročil tudi dva zadnja ležaja preko ebaya...ne vem pa katere firme. Sporočim, ko dobim... Dva zadnja pa zato, ker mi je prejšni teden začel ružiti še zadnji... En bo za zamenjavo, drugi za rezervo...

Sem pa poslal v poizvedbo še v Lager Comerce za prednjo rezervo.

Hvala Allrounder za predlog.

Popaj tudi sam načeloma raje stisnem kak € več, če je kvaliteta v igri. Ampak 1000€ za vse štiri ležaje je pa čist too much zame :) Sploh po tem, ko sem dal prejšni mesec 900€ za nove gume...

LPP[/quote]

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Apr 07, 2014 10:48 pm

Ah to ni nič... :lol:
Dokler kupuješ stvari, ki odražajo razliko je ok, jst sem v 2 mesecih zmetal v daily car 1400eur, pa tega ne morem nobenemu pokazat...to pa pol boli :P :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Primož Vidmar
Prispevkov: 104
Pridružen: So Maj 03, 2008 12:50 pm
Kraj: Lj-Šmartno

OdgovorNapisal/-a Primož Vidmar » Po Apr 07, 2014 11:10 pm

Popaj ne veš cele zgodbe :)
Gume sem menjal zato, ker so mi pri rekli vulkanizerju rekli, da mi avto trese zaradi bulaste gume. Pred tem sem zaradi tresenja na sprednjem koncu menjal končnike in še ene stvari :oops: , obnovil vilice in vse kar spada zraven, kar je skupaj z rednim servisom in menjavo olja v menjalniku naneslo točno 750€.

No po menjavi gum mi je avto še vedno treslo in neslo v levo nakar sem sam zamenjal prednjo levo gumo z rezervno in je bilo vse OK. Cel čas je bila kriva bulasta feltna...torej slabih 1500€ mi nebi bilo treba še zmetat v avto...ampak ja sem vseeno vesel ker te gume so pa res super :skace_od_srece:

Ja zanjimivo feltna tako bulasta, da je bilo pri 140km/h nevzdržno pri 10km/h se je pa cel avto guncal, kot da se nekdo v njem dol daje in to se pa pri centriranju sploh ni poznalo...

No par tednov za tem pa ležaji...

Uporabniški avatar
Allrounder
Prispevkov: 77
Pridružen: To Avg 24, 2010 10:25 am

OdgovorNapisal/-a Allrounder » To Apr 08, 2014 12:51 pm

Koyo ležaji za Pajerota 2 generacije so pred tremi meseci prišli okoli 25 evrov po komadu. Timken so kakšen evro cenejši.

Ne vem točno, koliko ležajev je pri 3ki, pri dvojki jih potrebuješ 8. Štiri sprednje in 4 zadnje.
Ne pozabi še na nove semeringe.

Lp N
Pajero Superselect: You can choose 2H, 4H 4HLc and 4LLc. If you're still in trouble, call JCB! >Tom Sheppard<

Primož Vidmar
Prispevkov: 104
Pridružen: So Maj 03, 2008 12:50 pm
Kraj: Lj-Šmartno

OdgovorNapisal/-a Primož Vidmar » To Apr 08, 2014 1:47 pm

Pri tretjem pajotu pride cel komplet...
http://i.ebayimg.com/00/s/MTQ0MFgxNjAw/ ... ~60_57.JPG

Cena v stegnah pri ADEL 225€ za sprednje in 245€ za zadnje...po komadu se razume.

LPP

PS: Če želiš videti sliko na linku ga moraš skopirati v vrstico z naslovom...

Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » So Apr 26, 2014 10:05 am

Vprašaj še euroton in i.s.t....
nikoli ne reci nikoli

meli
Prispevkov: 144
Pridružen: Ne Jun 10, 2012 7:41 pm
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a meli » Ne Maj 18, 2014 9:41 am

Si nabavil ležaje in kje?

Primož Vidmar
Prispevkov: 104
Pridružen: So Maj 03, 2008 12:50 pm
Kraj: Lj-Šmartno

OdgovorNapisal/-a Primož Vidmar » Ne Maj 18, 2014 12:00 pm

Kupil sem jih v Angliji preko ebaya. Cca 70 funtov po komadu...
LPP


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 92 gostov