NISSAN PATHFINDER

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Grobn
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Feb 06, 2013 9:41 pm

NISSAN PATHFINDER

OdgovorNapisal/-a Grobn » To Mar 26, 2013 11:12 am

Pozdrav

Kupil sem "novega" Patha (2008 letnik), SE model. Ker imam v njem izkušenj šele za kak teden, me zanima, če mi lahko kdo od vas kaj več pove.
In sicer, je te dni zapadlo pri nas kar nekaj (že težko pričakovanega) snega:) in kot se spodobi, moraš tudi v teh razmerah sprobat avto.

Zanima me, če je sledeče normalno, pri vožnji z malo večjo hitrostjo v zavojih, ko začne avto malo stransko drset, ti ga takoj ESP poravnava (to, logično, da je normalno:)), med delovanjem ESP-ja pa je slišati "dokaj glasne" zvoke spredaj v motorju (kot nekakšno šobanje). Sem bral navodila in piše, da je to povsem normalno. Zanima me, če je to res, ker prejšnji avto, ki sem ga imel, kljub delovanju ESP-ja ni spuščal kakšnih glasnih zvokov.

Druga stvar, uporaba 4LO, ko vklopiš to funkcijo, bi se naj avtomatsko izklopil ESP, na armaturki se tudi prižge lučka ESP OFF. Pa vendar, na snegu, ko sem počasi lezel z 4LO, se je pri praznem vrtenju koles večkrat pojavila utripajoča lučka avta na poledeneli podlagi (kar je znak za aktiven ESP).

Aja, pa ABS ima tudi malo bolj glasen od kakšnih drugih osebnih avtomobilov. Kaj pravite?

Sicer pa sem z avtom več kot zadovoljen... kljub slabemu profilu na M+S gumah goodyear, leze po strmejšem klancu posipanim s snegom, brez težav:)

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » To Mar 26, 2013 1:55 pm

v grobem ESP ni enako traction control.

SustaMi
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe Jul 27, 2012 7:47 am
Kraj: Ljubljansko barje

OdgovorNapisal/-a SustaMi » To Mar 26, 2013 4:04 pm

Traction control je sistem proti zdrsu (pogonskih) koles
ESP pa je elektronski stabilizacijski sistem in kot tak nadgradnja TC-ja.

ce se izklopi esp, bi se moral tudi tc, razen, ce ima kaksno foro v stilu Bmw-jev, ko moras za dokoncni izklop elektronike tipko drzat vec sekund.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 143 gostov