Nekaj vprašanj ob nakupu Pajera 2.5

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Nina
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Dec 17, 2012 12:15 am
Kraj: Ljubljana

Nekaj vprašanj ob nakupu Pajera 2.5

OdgovorNapisal/-a Nina » So Mar 09, 2013 1:48 pm

Živjo forumaši,

odločamo se za nakup Mitsubishi Pajera 2.5, letnik 2002 s prevoženimi 150000km, 1. lastnik, ki ga prodaja sodelavčev znanec, a bi pred nakup vseeno radi izvedeli nekaj odgovorov na naša vprašanja lastnikov teh vozil.

Za ta avto smo se odločili, ker je to naša dolgoletna želja. Avto bi bil namenjen predvsem za relacijske vožnje, ob vikendih pa za vožnje na vikend. Zanima nas, kakšne so dejanske porabe goriva? Tukaj govorimo predvsem za zelo umirjeno vožnjo (družinski avto)? Zanima nas tudi gibanje dejanskih cen teh vozil?

Za odgovore se Vam najlepše zahvaljujemo!

Lp,

Nina

Uporabniški avatar
fire
Prispevkov: 158
Pridružen: Sr Jan 20, 2010 5:52 pm

OdgovorNapisal/-a fire » Če Maj 16, 2013 9:04 pm

Glede porabe za 2,5 td pajero2 it sem jaz zelo zadovoljen,9l Delam pa okoli 15000 km letno. Pred tem pajerotom sem imel wv pa me je poraba malo motila,vendar je to terensko vozilo in bistveno težje od osebnega,pozimi mi ni potrebno nameščati verig tudi to nekaj šteje. :veselo_za_volanom: Lp

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Če Maj 16, 2013 10:03 pm

No poraba je od 9 do 14 litrov. Moraš vedet da je pri takem avtu odstopanje od povprečja zelo veliko. Če ima avto z 6 litri porabe zaradi zime ali kakega dugega dejavnika za liter večjo porabo, je tukaj 2 litra večja.
Če imaš dize ali tlačno črpalko malce slabšo gre še za kak liter gor....
Jaz sem imel Pajerota II pa poraba nikol ni bila manjša od 12 litrov, povprečje je bilo pa kr 13. Zaradi prejšnjega lastnika ki je točil slabo gorivo in je bil posledično celoten vbrizgovalni sistem zanič.
Če te moti poraba pri avtu, nikar ne kupuj terenca!
Cene so pa že nekaj časa pisane na roko kupcem, ker se velike avtomobile težko proda in lahko pri ceni kar dobro barantaš!

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » Pe Maj 17, 2013 12:00 am

robinzon napisal/-a:No poraba je od 9 do 14 litrov. Moraš vedet da je pri takem avtu odstopanje od povprečja zelo veliko. Če ima avto z 6 litri porabe zaradi zime ali kakega dugega dejavnika za liter večjo porabo, je tukaj 2 litra večja.
Če imaš dize ali tlačno črpalko malce slabšo gre še za kak liter gor....
Jaz sem imel Pajerota II pa poraba nikol ni bila manjša od 12 litrov, povprečje je bilo pa kr 13. Zaradi prejšnjega lastnika ki je točil slabo gorivo in je bil posledično celoten vbrizgovalni sistem zanič.
Če te moti poraba pri avtu, nikar ne kupuj terenca!
Cene so pa že nekaj časa pisane na roko kupcem, ker se velike avtomobile težko proda in lahko pri ceni kar dobro barantaš!



x2 :D

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » Pe Maj 17, 2013 7:03 am

Jst sm meu galloperja k ma ist motor potem pajera 1 zdej imam pa pajero 2 pa po pravic povedano da tist k ti bo reku da je poraba pod 10l je bolj lovska kot resnična. Meni žre okrog 12 in me ni sram povedat. bi ga mogu že fejst fejst lepo pa počas pelat da bi pršu na neki čez 10. Pod 10 pa ni pogojev. Sem probaval pa ne gre. Takle mamo za ta denar je to to! Drugače pa menim da ni slab avto. Sam avtomatik ne sme bit k grejo hitr rakom žvižgat.

lp Peter
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

Uporabniški avatar
fire
Prispevkov: 158
Pridružen: Sr Jan 20, 2010 5:52 pm

OdgovorNapisal/-a fire » Ne Maj 19, 2013 12:26 pm

Nisem lovec,in tudi poraba 9l ni lovska!! Nevem zakaj bi pisal o manjši porab,ko pa gre denar za gorivo iz mojega žepa? :lol: Lp

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » Ne Maj 19, 2013 9:49 pm

Za tako porabo moraš zelo lepo vozit ... ;)

Pri meni ni blo nikoli pod deset, raje blizu enajst, dvanajst, če voziš po terenu lahko pa 9 litrov samo sanjaš. ;) 8)

Uporabniški avatar
fire
Prispevkov: 158
Pridružen: Sr Jan 20, 2010 5:52 pm

OdgovorNapisal/-a fire » Po Maj 20, 2013 10:12 pm

Ja vozim ga v glavnem po cesti,občasno tudi po gozdnih vlakah,kadar delam v gozdu. Res pa je da ga ne priganjam brez potrebe. lP

moz
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Okt 24, 2010 8:16 pm
Kraj: Cerknica

OdgovorNapisal/-a moz » To Maj 21, 2013 8:47 am

Pajero 2 vozim tri leta in prav tako menim, da pod 10l zelo težko prideš.
Moje povprečje je okoli 11-12l/100km. Vozim se pretežno po cesti, sem ter tja pa zavijem na brezpotje. V stanju reduktorja, pa govorimo v porabi l/h :twisted:

Prej sem imel vitaro 99 letnik, 1,6 literski motor in je bila povprečna poraba tam nekje od 9-11l/100.

Moje izkušnje!

lp, Primož


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 61 gostov