Nissan terrano 2.4 problem

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
bogo
Prispevkov: 2
Pridružen: To Sep 18, 2012 8:49 pm

Nissan terrano 2.4 problem

OdgovorNapisal/-a bogo » Če Sep 20, 2012 10:02 pm

Zdravo, sem nov na tem forumu ,zato vas najprej vse lepo pozdravljam.Zanimajo me terenska vozila,zato sem se odločil ,da kupim terrano II ,vem da mogoče ni najbolj pametno pa vseeno sem se odločil za nakup bencinarja 2.4 87 KW .Pri hladnem zagonu motorja ,ropota pogonska veriga v motorju in lučka za olje rabi kakih 10 sec. ,da ugasne.Hvaležen bi bil za kakršno koli informacijo za odpravo te napake in mogoče kakšen naslov ali tel. številko,kje kupiti dele najceneje ,razen na Nissanu.Mogoče še to ,pri segretem motorju se to toliko ne opazi,tudi lučka za olje se zaenkrat med delovanjem ne prižiga,že vnaprej hvala za odgovore.

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Če Sep 20, 2012 11:38 pm

Dobrodošel na forumu,
glede pogonske verige sem imel podoben problem pri nivi. je pa ropotalo vedno razen pri višjih obratih (centrifuga...)
menjava verige in napenjalcev je bila rešitev v mojem primeru.

želim ti veliko :veselo_za_volanom: in čimprej popravi napake :)

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Pe Sep 21, 2012 6:26 am

Kakšno pa je stenje na kilometer števcu?
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Pe Sep 21, 2012 6:52 am

Po moje prvo zamenjaj verigo in napenjalce, menjaj filter olja in olje. Uporabi pravi filter in pravo olje, ki je predpisano. Sam se nagibam k uporabi original filtrov. Sploh pa, ko avto nabaviš je fajn, da narediš komplet servis. Pa srečno vožnjo in čim manj okvar.
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Mihevc
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Apr 23, 2010 6:28 pm

OdgovorNapisal/-a Mihevc » Pe Sep 21, 2012 7:02 am

Kot prvo preveri nivo in "kvaliteto olja v motorju!!!!
Pri mojem so se pojavljhali isti-podobni zvoki.

Menjati kvalitetno olje pa ti bodo (hidravlični)ventili zelo hvaležni in nežno peli!!!


lp.

bogo
Prispevkov: 2
Pridružen: To Sep 18, 2012 8:49 pm

OdgovorNapisal/-a bogo » Pe Sep 21, 2012 7:50 pm

Hvala za namige v zvezi terrano-ta.pri teh vozilih je oljna črpalka slabe kvalitete,enkrat so jo modificirali in sicer z modelom terrano II.Veriga .dročniki se oglašajo dokler ni zadostnega pritiska olja, potem ne več,avto ima prevoženih okoli 200000 tisoč km,pa sem pomislil na menjavo oljne črpalke,zanima me ali je kdo to menjaval, ali je menjal tudi verigo in šponer ki ,je hidravljičen ,ali le črpalko in po potrebi ojnične ležaje,vem da bi nekaj rešil z pravim oljem,kakšnim dodatkom ,pa novim filtrom vendar je to prelaganje opravila iz danes na jutri,potreben bo poseg toda kakšen .Zanim a me ali je kdo kaj od zgoraj naštetega že menjal,hvala za odgovore.

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » Pe Sep 21, 2012 11:53 pm

če ropota samo na začetku je problem v olju-napenjalce uravnava pritisk olja,kao..gostota olja?


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 72 gostov