Obnova, predelava, dodelava NissaN Patrol GR y60

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
KERNIK29
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr Jun 11, 2008 8:18 pm
Kraj: Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a KERNIK29 » Po Nov 30, 2015 7:55 pm

No ker pa me je že Dr.Patrol pozval k temu, da predstavim še par stvari, bom seveda to tudi storil.

Po lanskem dopustovanju sem prišel do spoznanja, da bo čimprej potrebno narediti nekaj v zvezi z organizacijo prtljage v prostoru, obenem pa tudi, da je hladilnik obvezna oprema vsakega takšnega avtomobila, ki je namenjen tudi za potepanja. No nabavil sem Indel B kompresorski hladilnik, kateri to nalogo opravlja več kot odlično. Vse skupaj sem z lesenimi vezanimi ploščami vgradil v avtomobil.

Nastajanje:

Slika

Ker se avto uporablja za vsakodnevne zadeve, je seveda polička montažna. Hladilnik(viden levo) ter zaboj(desno) sem vgradil na vodila, tako da sta izvlečna.

Slika

Vse skupaj je oblečeno v umetno usnje, da pa so robovi zaščiteni proti poškodbam sem namestil še aluminijaste profile. Tako pa izgleda še končna varianta.

Slika

Sedaj so stvari veliko bolj na svojem mestu kot sicer. Ker pa je nekaj prostora še za zadnjimi sedeži na ta način neizkoriščenega, pa je tam namen vgraditi posodo s pitno vodo, za pitje in umivanje, po možnosti pa tudi za tuširanje. Ampak to enkrat v prihodnosti.

LP David
NissaN Patrol GR - Prenovljen, ter v novi podobi!:D

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Nov 30, 2015 8:12 pm

Ja, tole pridobitev sem tudi pri svojem bil najbolj vesel. Stvari so organizirane, kljub temu, da je navrhu lahko še kup stvari( v mojem primeru postelja in osebna prtljaga).
Tisto z vodo toplo priporočam. Le (ker vem da si mojster) naredi zadevo bolj doterano kot jaz. S črpalko, ki se vklopi ko v sistemu pade tlak( pri odprtju pipe) Ni ravno najcenejša zadeva, je pa zlata vredna. V mojem naslednjiku bo zadeva definitivno taka ;)

Keep the good work!! :aplavz:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » To Dec 01, 2015 9:21 am

upgrade v apartma :shock:

Slika

pero.nope
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Okt 05, 2014 6:57 pm

OdgovorNapisal/-a pero.nope » Če Dec 03, 2015 12:54 pm

Zivjo, najprej pohvale za Patrola, res top.. je pa veliko lažje delat če imaš plac v garazi oziroma delavnici.. Nekaj me zanima, vidim da si sam naredil prednji odbijač, pa me zanima če te mogoče na tehničnem kaj j....., ali si homologiral odijač, oziroma če je sploh potrebno homolohirat odijač.. hvala Peter...

Uporabniški avatar
KERNIK29
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr Jun 11, 2008 8:18 pm
Kraj: Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a KERNIK29 » Če Dec 03, 2015 8:04 pm

Živjo.

Dr.Patrol, vse stvari v zvezi z vodo gredo v takšno smer kot si rekel. Bo pa šlo verjetno spet nekaj časa zraven, da vse komponente nakapljajo domov. :D

5x4, nadgradnja tende bo potekala v tej smeri ja, le da ni v planu zapreti cele, no morda s komarnikom ja, drugače pa samo polovico. ;)

pero.nope, hvala. ;) Hja glede dela na avtomobilu oz. glede prostorov kjer se dela izvajajo, res nimam kaj za reči. Ja odbijač je "homemade" in ni homologiran, zaenkrat z njim ni bilo problemov. Je pa kar nekaj tem na našem forumu, kjer so tekle debate o tem in onem, tako da malo preišči, pa boš dobil odgovor, kateri ti bo najbolj ustrezal. ;)
NissaN Patrol GR - Prenovljen, ter v novi podobi!:D

pero.nope
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Okt 05, 2014 6:57 pm

OdgovorNapisal/-a pero.nope » So Dec 05, 2015 11:31 am

hehe, hvala za odgovor, kako pa glede vitla, naj nebi biu homologiran če je skrit al neki tazga ne..

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Dec 06, 2015 5:29 pm

Vsaka predelava mora biti vpisana v homologacijski kartonček. Vitel ni izjema.
Vpis pa je mogoč le, če je vitel vgrajen tako, da ne spremeni zunanje silhuete avtomobila. Mislim da celo, v kolikor so vidnji valčki pletenice, morajo le ti biti pokriti z plastičnim pokorvom.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Ne Dec 06, 2015 5:37 pm

Tole je brez problema homologirano. Rabiš pa potrdilo o montaži iz strani certificiranega monterja. Pa so valjčki kar precej ven.
Slika

pero.nope
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Okt 05, 2014 6:57 pm

OdgovorNapisal/-a pero.nope » So Dec 12, 2015 12:04 pm

aha, ok hvala za odgovore..


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov