Feroza - osvetljava

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
hribouc
Prispevkov: 5
Pridružen: So Feb 19, 2011 8:08 pm

Feroza - osvetljava

OdgovorNapisal/-a hribouc » Sr Avg 24, 2011 7:16 pm

Pozdravljeni!

Imam veliko težav s Ferozo, izpostavil pa bom zadnjega. 1/4 osvetlitve v števcu se je odločilo, da ne bo več delovalo, zato sem se jaz odločil , da zamenjam žarnice za osvetlitev števca. Razdrem armaturo, vzamem števec ven, zamenjam žarnice (2W?) zmontiram, ne dela osvetlitev, pozicijske luči, zadnje luči, osvetlitev reg tablice. Varovalke izgledajo cele???!! :?:
PS: katera od 12-ih varovalk je za pozicije?

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

Re: Feroza - osvetljava

OdgovorNapisal/-a duce » Če Avg 25, 2011 12:13 pm

hribouc napisal/-a:Pozdravljeni!

Imam veliko težav s Ferozo, izpostavil pa bom zadnjega. 1/4 osvetlitve v števcu se je odločilo, da ne bo več delovalo, zato sem se jaz odločil , da zamenjam žarnice za osvetlitev števca. Razdrem armaturo, vzamem števec ven, zamenjam žarnice (2W?) zmontiram, ne dela osvetlitev, pozicijske luči, zadnje luči, osvetlitev reg tablice. Varovalke izgledajo cele???!! :?:
PS: katera od 12-ih varovalk je za pozicije?

LP za normalno ceno ti prodam števec od feroze imam jih več na razpolago 041234570

Uporabniški avatar
primorska
Prispevkov: 215
Pridružen: So Jan 30, 2010 3:12 pm
Kraj: ajdovščina

OdgovorNapisal/-a primorska » Pe Avg 26, 2011 10:20 pm

Ker ima feroza samo 12 varovalk, boš lahko hitro ugotovil katera je slaba. V kolikor nimaš kontrolne lučke za 12V vzameš varovalke ven (ne vse naenkrat) in vizuelno preveriš katera je slaba. Kako izgleda slaba ? Prekinjena povezava med obema kontaktoma!

hribouc
Prispevkov: 5
Pridružen: So Feb 19, 2011 8:08 pm

OdgovorNapisal/-a hribouc » Če Sep 01, 2011 7:45 pm

Hvala vsem za odgovore. Vendar s tako srečo kot jo imam, se je med popravljanjem osvetlitve samodejno, brez da bi se dotaknil, pokvarilo stikalo za vklop luči. Tako, da sedaj vklopim luči 2-3 x prižgem dolge, kratke, nato se vklopi. Ima kdo obvolansko ročico (stikalo za luči) rabljeno delujočo po ugodni ceni, da mi ni treba vsakič ko prižgem luči vklapljati dolge kratke?

Uporabniški avatar
zajec
Prispevkov: 218
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 11:59 am

OdgovorNapisal/-a zajec » Če Sep 01, 2011 8:50 pm

Imam ročko stikalo za luči,žmigavce,..
041 358468


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 54 gostov