Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Okt 17, 2021 9:50 pm

Če kdo ve, za zanesliv server, kamor lahko nalagam slike, po možnosti brezplačno, zato da jih lahko tukaj delim z vami - naj pove. V nasprotnem primeru ne bom nadeljeval niti te teme, ker nima nobenega smisla... trenutno sem uporabljal shrani.si in danes videl obvestilo, da prenehajo z svojim delovanjem 19.11.
Prav tako ne bodo vidle slike za nazaj...Ker vsega, jovo na novo, pač ne gre delat, tolk časa pa tud jst nimam... :roll:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)

www.Adventure-Overland.si
Slika

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Ne Okt 17, 2021 10:29 pm

Picr.de zaenkrat zgleda zaupanja vreden.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
Niva 1.9D(PSA) l. 99, 2x Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
rx
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Po Okt 18, 2021 9:24 am

Kaj pa mojalbum.com ?
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
vrecha
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Po Okt 18, 2021 11:22 am

Tudi jaz uporabljam mojalbum že mnogo let brez problema. Kar seveda ne pomeni, da bom jutri še trdil isto.
Z zastonjskimi servisi je sicer tako ... da (skoraj) nič ni zastonj ... se zdi, da na netu to velja še bolj kot v realnosti ... samo tvoj prispevek je bolj skrit, manj očiten ... ko si to priznaš ter če se odločiš, da je kar daješ v zameno vredno tega, kar dobiš, je na voljo mnogo možnosti.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
vrecha
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Po Okt 18, 2021 11:29 am

Prav tako ne bodo vidle slike za nazaj...Ker vsega, jovo na novo, pač ne gre delat, tolk časa pa tud jst nimam...

Že printscreenamo tvojo temo ... daj jo še ti, za spomin ... :mrgreen:

Drugače so pa to (trezni) opomniki, da je naš svet minljiv pa da je vzporedni medmrežni svet minljiv še vsaj za odtenek bolj ... Tukaj en primer, kako že pet let neuspešno agitiram za šopek sila kvalitetnih overland vsebin, ki je izpuhtel ob preprosti prenovi portala ... ni še dokončno izgubljeno, a de facto ... :roll:
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » To Okt 19, 2021 2:50 pm

Sej v osnovi je ta celotna tema dosegljiva tudi na mojem blogu, tam si slike nalagam na svoj strežnik, ki ga vsako leto plačujem seveda in tam s tem ni težav.
Nekateri forumi, tudi imajo možnost, da slike nalagaš direktno z računalnika, a verjetno je v pozadini potem spet strežnik, ki stane, vemo pa da je forum brezplačen in dobra volja upravnika, da ga sploh imamo.

Bom videl, zima prihaja in z njim več časa, mogoče bom temo potem znova uredil tudi za nazaj.

Moj album sem zamenjal prav zaradi tega, ker se njihov banner prikazuje čez 1/3 objavljene slike...vsaj kolikor me spomin ne vara...
Ampak se bom potrudil za skupnost, nekaj, karkoli :a_se_ti_je_odpeljalo: :mrgreen: :mrgreen:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)

Slika

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Okt 19, 2021 3:47 pm

A da bi kar na svoj server linkal slike, pa nebi šlo?

Testiram, recimo takole

Koda: Izberi vse

[img]http://adventure-overland.si/wp-content/uploads/2019/12/25-768x366.jpg[/img]

Slika

Al si precej (cenovno) omejen s prenosom na strežniku?
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
Niva 1.9D(PSA) l. 99, 2x Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Okt 22, 2021 12:01 pm

Na svoj server linkal slike? hmm... malo sem teleban za računalniške izraze, se opravičujem v naprej.
A si mislil, da bi kopiral link slike, na moji strani in jo potem prilepil tukaj?

Test:
Slika

Očitno gre tudi takole, sploh nisem vedel! En problem manj.. Edino ne vem, kaj ima to veze z mojim prenosom na strežniku? Po domače, Gregor, po domače mi razloži :mrgreen:

Slika

Uporabniški avatar
rx
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Okt 22, 2021 12:41 pm

Nisem gregor, ampak poznam odgovor.. Imaš različne vrste paketov gostovanja spletnih strani. Z ali brez omejenega prenosa. Recimo, da imaš omejen prenos 100gb, in nalagaš gor slike velike 1mb, potem z 1000 ogledi ene slike porabiš 1gb prenosa. torej če imaš linkanih v temo 50 svojih slik v velikosti 1mb.. potem ti vsak obiskovalec skuri 50mb tvojega prenosa. To se zgodi vsakič ko nekdo odpre temo.. in potem teh 100gb kar hitro skuriš..

1000 mb = 1 gb

bolj enostavno neznam razložit..
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
game-on
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a game-on » So Okt 23, 2021 8:52 am

Ponavadi novejši paketi gostovanja vključujejo neomejeno količino spletnega prenosa. Vsaj tako je tukaj, kjer imam gostovanje zakupljeno jaz. Ni pa neomejena količina zakupljenega prostora na disku.

Edit:
Imaš različne vrste paketov gostovanja spletnih strani. Z ali brez omejenega prenosa.

Sem spregledal. Je lepo povedal že @rx.

Preveri pri ponudniku gostovanja, ali imaš res omejeno količino prenosa.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Okt 23, 2021 9:29 am

Res je. Hvala za pomoč vsem trem, glede na paket, ki ga imam, mislim da ne bo težav.

https://www.neoserv.si/spletno-gostovanje/zeleni-paket

Slika

Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti