špera za suzuki

primož
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Feb 25, 2004 8:22 pm
Kraj: Idrija

špera za suzuki

OdgovorNapisal/-a primož » Sr Feb 25, 2004 8:37 pm

prodam zadnjo špero za samurai ali jmny,samodejna QUICK LOCK nova zapakirana cena 400EUR

info:041 459 125

L.P. Primož

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Sr Feb 25, 2004 11:17 pm

A je to prava špera, za vklapljat in izklapljat ali je to "klackalica"?
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Če Feb 26, 2004 5:42 am

Klackalica. Ma tudi te stvari delajo, a ne? Kolikor sem bral, imajo ljudje včasih malo težav v ostrih zavojih, ker zagrabi, ko ne bi smela, ampak se tudi to naučiš vozit - malo sklopko stiskaš ;).

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Če Feb 26, 2004 4:24 pm

Samo se spomniš na Menini Toyote z avtomatsko špero, ki smo jo šlepal v stran. Ta špera zagrab ravno tedaj, ko je najmanj treba. Zato so špere najboljše na off in on.
Moje sanje je OX špera iz one strani oceana.
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !
Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Če Feb 26, 2004 5:18 pm

Ne spomnim se. Na Menini so bile štiri toyote - katera je imela špero in zakaj to škoduje na snegu?
Jaz bi tudi najraje 2xARB, ampak nekako nimam v budgetu tistih 2500 EUR.
Sploh pa me ne moti najbolj to, da moj avto nima špere, ampak prednji odbijač - s predelavami le-tega pa bom počakal do maja. Pa tudi 400 EUR je že kar nekaj denarja, katerega človek lahko koristno porabi za nabavo vitla, ki ti nudi izhod tudi v večji krizi, kot špera....

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Če Feb 26, 2004 5:47 pm

Ko se avto začne vkopavati se vklopi zadnja špera in požene avto v smeri najmanjšega odpora. Kadar pa je sneg ponavadi že zglajen je najmanjši odpor na stran in ne naprej. Trije smo zadnji del Toyote dobesedno prestavili nazaj na cesto, ker smo jo vlekli nastran, če bi jo poskušali povleči naprej ne bi naredili čisto nič. Najbolj podoben primer je, kot bi imel avto z zadnjim pogonom in bi rad šel naprej, avto pa odnašal nastran.
Stvar je samo v kontroliranju avta, kar pa je v zimskih razmerah še težje.
Sama špera je OK, samo včasih bi si želel da jo nimaš ( govorim o avtomatski ). Včasih sem imel Audija Quattro, ki je imel vklopljivo sredinsko špero in izklopljiv ABS, kar se mi zdi za zimske tegobe idealna rešitev. Primer je če avto drsi po cesti navzdol in ti ABS ne blokira koles. Tako lahko vsaj z blokiranimi kolesi rineš sneg pred sabo in se zaradi trenja snega ustavljaš. Temu je bil tudi namenjen izklop ABS. Špero si pa vklopil le za kakšen start v hrib, pa še ta mislim da je bila sredinska in je vplivala na križno kolo spredaj zadaj.

Let it snow, let it snow, let it snow, YES !!!
V soboto pa pride glavna runda snega, YES !!!
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !

Dobri planinski čevlji.

primoz

QUICK LOCK

OdgovorNapisal/-a primoz » Če Feb 26, 2004 7:44 pm

najprej se opravicujem,ker sem napisal,da spera paše tudi v jimny,spera je samo za samurai ,santana 1,3,preverjeno ne gre v novejsega samurja,tisti z novim vzmetenjem,in nepreverjeno tudi ni za jmny-a ni prava.S tole klockalico nimam se izkusenj,za v snegu sigurno ni najboljsa,predstavljajte si spust po ravno spluzeni cesti z ledeno podlago,kjer spera samo drži avto pa naravnost.
Za hard pa mislim da ni slaba zadeva,saj sem v Italiji na dirki videl samuraja,kako se je peljal po blatnem kolovozu,brez problemov,brez kaksnega naravnost,saj spera spusca neobremenjeno kolo in prenasa silo na bolj obremenjeno,seveda če je dovolj oprijema.

Se vedno je naprodaj cena je pa na zalost taka,pa se vedno najnizja,kar sem jih zvohal v Evropi.

Naprodaj je pa zato,ker je bila napacna dobava,namesto sprednje je prisla zadnja!

L.P. Primož


Vrni se na “Offroad tržnica”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov