K: Hladilnik klime Isuzu Bighorn 3.1 d - Right Hand Drive

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

K: Hladilnik klime Isuzu Bighorn 3.1 d - Right Hand Drive

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Po Jun 06, 2016 11:20 pm

Pozdravljeni!

Pred začetkom poletja sem ugotovil, da mi je crknila klima - juhubruhu! :(
Od starosti je šel hladilnik klime (moj hladilnik klime ima tri luknje, tri luknje moj hladilnik klime ima), kar ne bi bil problem, če bi bil del na voljo (ampak ga ni!)
Prilagam sliko, kakšen del potrebujem:

Slika

Kar je pomembno, da ima vhod iz kompresorja na eni strani in drugi vhod/izhod na sušilnik na drugi strani.

Ker so se pri Isuzu-tu odločili življenje zakomplicirati, so za RHD Trooperje odločilil narediti enak hladilnik klime, le da ima oba vhoda/izhoda na isti strani (prilagam sliko).

Slika

Tak del bi se dalo dobiti, vendar je potem potrebno vložiti nekaj dela, da se poveže vhod iz hladilnika klime z kompresorjem.

Trije klimarji so že obupano iskali moj del, a brez uspeha.
Ugotovil sem tudi, da ustreza hladilnik klime iz Opel Monterey -a (ima pravilno postavljene vhode), vendar sem uspel najti le enega, rabljenega, nekje daleč na severu Nemčije in enega od Isuzu-ta nekje na Japonskem :)
Obstajajo možnosti, da bi premaknil iz enega konca vhoda na kompresor na drugega, našel sem hladilnike klime drugih znamk, ki imajo posamezna vhoda vsakega na svoji strani, če kdo (po)zna začepiti stari hladilnik klime (menda pušča na treh koncih), ...... :) - te slednje možnosti so že precej obupan scenarij oz. nesmiselen.

Tako da, iščem omenjena hladilnika in še bolj kot to iščem mojstra, ki bi se za pošteno plačilo bil pripravljen lotiti tega izziva; če mu evro bankovci niso v pogodu, sem pripravljen plačati tudi v kakšni drugi valuti :)

Hvala za pomoč!

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » To Jun 07, 2016 7:19 am

Kaj zdej potrebuješ: kondenzator s priključki na eni strani ali na obeh - ne razberem iz tega kar si napisal? A nimaš ti rhd isuzuja? kataloško stevilko kondenzatorja maš?
Slika

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Jun 07, 2016 7:37 am

Potrebujem zgornjo verzijo - z prikljucki na obeh straneh (en na levi, en na desni). Ta pase notri direktno.
Kataloske nimam, ker ne obstaja za ta del oz. noben v nasih koncih je se ni nasel!?
Obstaja kataloska st. za spodnjo verzijo, ki ima prikljucka na isti strani. To spodnjo je potrebno predelovati; ali vozilo ali pa narediti prikljucek na drugi strani.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jun 07, 2016 7:44 am

A tak ti mogoče odgovarja?
Slika
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Jun 07, 2016 8:30 am

Po merah je prevelik, kar ne bi bilo niti tako tragicno, kaj vec bom Moral pa klimarja vprasat. Poizkusil Sem ze z hladilnikom od Renault-a 1.5 dCi, ki je po merah prakticno enak, le vhod od kompresorja ima malo nizje, pa se je mozakar samo drzal za glavo, ces da je to samo se slabsi priblizek.
En drugi je rekel, da so Problem nosilci, ipd.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jun 07, 2016 9:26 am

Daj mere napiši.

Za subaruje lahko dobim vse dele, tako rabljene kot nove in če kak od subaruja paše, ti ga lahko zrihtam po ugodni ceni. Tudi s cevmi zraven, da nimaš potem veliko dela za priklop.

Tega, ki sem pa prilimal slikco imam pa celo doma. Cevi za priklop pa tudi brez problema dobim v enem dnevu.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Jun 07, 2016 9:59 am

hvala za prijaznost;

Ce verjames ali, isti avto bil tudi pod Subarujevo znamko :) - Subaru Bighorn.
Ce ti uspe najti kaj pod to temo :)
Sicer moram se malo kaksnega klimarja pobarati, ali bi bili pripravljeni vgraditi notri tudi kaj drugega.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jun 07, 2016 10:17 am

Jap, delali so ga samo ene 3 leta, vsi deli so bili pa od isuzuja.

Izmeri tvoj kondenzator klime in napiši mere. Ali pa vsaj okvirno, da približno podoben kondenzator najdemo.

Za foresterja je nov kondenzator klime 83€ (tak kot sem ga dal na sliki), tako da cene niso bav-bav.

Pa če malo sam znaš šraufat in dobiš kondenzator, ki približno paše in ga upašeš notri, tudi ne bo nekih problemov. Cevi ti zrihtam zraven in jih neseš v Prit, kjer ti jih bodo brez problema "seštukali" skupaj s tvojimi, da bo vse pasalo. Pa v Prit-u ti tudi alu cevi krivi in oblikuje po tvojih željah.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Jun 07, 2016 12:22 pm

Mere kondenzatorja so:
mreza sama 553 X 355 X 25 mm, skupaj z nosilci 730 mmm dolzine zgoraj in 495 mm spodaj.

Potem moram najti samo se nekoga, ki bi mi ga notri vgradil, zaenkrat se vsi izogibajo alternativ :(
Ce ti poznas nekoga, ki bi se lotil tega problema, mu z veseljem placam.
Sam zal nisem zadosti spreten oz. bi verjetno bil, ce bi imel ustrezno orodje, prostor in cas.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jun 07, 2016 1:23 pm

Kaj pa golf III?

Mere so 557 X 371mm

http://www.avtodelionline.si/thermotec-182613

Pa še nosilce ima tako postavljene, da boš brez problema sam zmontiral, samo podaljšaš jih in 4 luknje v vezni steni pa vijake skozi.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Jun 11, 2016 9:49 am

Si že kaj zrihtal?
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Jun 12, 2016 12:48 pm

Hvala za skrb!

Cel teden sem se trudil najti nekoga, ki bi mi bil pripravljen vzeti denar v zameno za popravilo.
In prišel sem do sledečih zaključkov:
Da kupim nadomestni del, ki ima vhod iz kompresorja na desni strani ter izhod na sušilnik na drugi, je nemogoče, ker le tak več ne obstaja.

Našel sem človeka (pe-ca.si), ki sicer popravlja hladilnike in intercoolerje, ki je pripravljen kondenzator zaflikati, vendar moram najti nekoga, ki bi mi ga snel dol, še prej pa markiral, kje kondenzator pušča).
Vendar ima to popravilo še en "haklc", namreč kondenzator je star 18 let, kar pomeni, da je material dotrajan. Podobne pomisleke ima tudi jaz (razen če se preprosto motim jaz, ki verjamem klimarjem).

Enak postopek bi mi naredil en v Mariboru, ampak me dajejo enaki pomisleki kar se tiče dotrajanosti materiala mojega kondenzatorja.

Našel sem enega v Trbovljah (Aleks Avtohladilniki), ki izdeluje razne hladilnike, intercoolerje, povečuje hladilne sisteme na vozilih, ipd. in tudi s tem bi se bil pripravlje ubadati, vendar zaenkrat do njega še nisem šel, kjer mi to vzame celo popoldne (veliko fijakanje, pa morebiti ne bo nič - je rešitev, če ne bo druge).

Obstaja še avtoklime-pro.si, ki popravljajo klime tudi starodobnikom, do njih še nisem šel, vendar po telefonskem pogovoru sodeč nekako niso navdušeni :(

Trenutno Ksemar (k kateremu sem tudi peljal na začetku) išče del (po katalogu obstaja), ki ima vhod iz kompresorja in izhod na isti (levi strani vozila), kar pomeni, da bi moral samo podaljšati cev iz kompresorja do kondenzatorja - samo nekako ne najde prave motivacije za to :(

Ne vem, kako je, če vzameš drug kondenzator in narediš gor nove nosilce ter podaljšaš/prilagodiš cev iz kompresorja ter nato enako naprej iz sušilnika (prilagojene trde cevi, ki se na obstoječo klimo povežejo preko obstoječih gumjastih).

Torej, če kdo pozna koga, ki bi se bil pripravljen s tem spopasti (vhod in izhod na levi strani - podaljšanje cevi iz kompresorja) za pošteno plačilo, dobrodošel!

k5
Prispevkov: 182
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 2:00 am
Kraj: vsepovsod

OdgovorNapisal/-a k5 » Ne Jun 12, 2016 8:23 pm

Jaz bi šel še v Trbovlje. Meni je hladilnik naredil.

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Jun 12, 2016 10:35 pm

k5, ti si zaklad za rešitev mojih težav :)

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Po Jun 13, 2016 9:58 am

k5 napisal/-a:Jaz bi šel še v Trbovlje. Meni je hladilnik naredil.


poznam ljudi, ki s trbovljami niso bili zadovoljni. zgolj predajam info naprej!, da me ne boste zdaj ganjali reklakazala pa to....

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Jun 14, 2016 10:16 pm

Rešitev je na obzorju :)
Čisto ponesreči sem med obupanim iskanjem po internetu naletel na sledečo stran: http://www.parts.loc8apart.co.uk/, kjer sem našel, sicer rabljen, a enak kondenzator, kot ga potrebujem :)

Bil je eden redkih Angležev, s katerim sem hitro in učinkovito skomuniciral, da mi je odmeril še poštnino in tako je del že plačan in upam, da bo hitro na poti in še hitreje v mojem vozilu :)

Glede na ratinge mislim, da ne prodaja ravno "škart" kondenzatorja.

Sporočim rezultate!

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Pe Jun 24, 2016 10:53 am

Koncni rezime: Mraz zopet piha!

Klima je popravljena. Posega se je lotil servis Ksemar (Marjan, na Trzaski, Imam popravljeno klimo, tanjso denarnico in majico, drugih koristi od njega nimam :) ).
Potem, ko je ugotovil, da je hladilnik klime, ki sem ga kupil od Angleza, se slabsi od mojega, sva imela pogovor, ki se je koncal s tem, da gredo od njega le dobro popravljeni avtomobili. Zato se je lotil popravila starega hladilnika, preprosto je izlocil poceno celico iz sistema (jo zaprl).

Sedaj dela Klima zopet po Japonsko - kakorkoli jo nastavis, mraz k pr norcih :)

P.S.: kaj bom naredil z kupljenim hladilnikom, ne vem, najbrz ga bom dal popravit in ga bom imel za rezervni del :) Poleg ze treh skatel ostalih!


Vrni se na “Offroad tržnica”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 65 gostov