Tekmovalni sedeži in pasovi

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

Tekmovalni sedeži in pasovi

OdgovorNapisal/-a vigadu » Ne Dec 28, 2003 8:20 pm

Kupim dva športna/tekmovalna sedeža primerna za offroad in ustrezne pasove.

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Ne Dec 28, 2003 11:11 pm

Rabiš za nivo? Za sovoznika bujše da daš en malo bolj školkast sedež ker tekmovalni (npr. sparco) so tako globoki da je lezenje v in iz avta kar zajebano. Posebej če si sovoznik in morš stalno skakat vn in noter.

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

Sedeži

OdgovorNapisal/-a Cyrus » Po Dec 29, 2003 8:29 am

Ima prav moj predpisec Slayer, lezenje v školjko in zapenjanje bo sovozniku(Boškotu :?: ) vzelo preveč dragocenega časa. Včeraj sem preikušal Mercedesa s katerim sta odšla na PD Travca in Mišo. Skoljke so kar se oprijema tiče super - traja pa 1 minuto, da se namestiš in pripneš, kar je preveč. Razmišljaj vsaj za sovoznika o bolj komod rešitvi.
Komaj čakam, da vaju vidim na terenu - srčnosti ekipe boš dodal še dobro tehniko :D
Pozdrav Cyrus :twisted:

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Dec 29, 2003 8:36 am

Dori,

Jaz imam v svojem sedeže od suzukija swifta GTI.
Pri tem sedežu odpadejo težave ki sta jih omenila moja predpisca, ima pa še vedno zelo dober oprijem boka.
Pa še 4 točkovni pasi pašejo notri.
Enake sedeže ima tudi Peciga.

lp
Janez


p.s. včeri smo te pogrešali :lol:
Slika

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Po Dec 29, 2003 8:49 am

He, he, Cyrus, okrog dobre tehnike bomo še kakšno rekli :wink:. Sicer se pa strinjam, da so školjkasti sedeži štorasti za hard, ampak vsaj kakor vem edina možnost, da imaš večtočkovni pas. Saj mi ni toliko zaradi sedežev, gre mi bolj za pasove. Te navadni avtomobilski so problematični, ker ga sploh ne moreš potegniti, ko je avto nagnjen, sploh se pa stalno kvari mehanizem, ker pride vanj voda in blato.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Dec 29, 2003 9:43 am

Vigadu, ti ki sem ti jih napisal so na sedalu ravni in lahko montiraš 4 točkovne pase.
Slika

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Po Dec 29, 2003 9:51 am

Marolt, oprosti nisem videl tvojega prispevka, si ravno vpadel, ko sem pisal odgovor Cyrusu. No vidiš to bi bila rešitev. A mogoče kdo ve kje pa sicer lahko dobim 4 točkovne pasove?

P.S. Tako ste me pogrešali, da ste žalost utopili v kozarčku ali dva, a ne ? :wink:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Dec 29, 2003 9:57 am

Tudi subaru leone 1.8turbo ima dobre športne sedeže za te stvari - bočni oprijem je zelo dober, mehanizem se mi do sedaj, pa če je bilo do pasu vode in blata v avtu ni še niti enkrat zaskočil, pa sem se vozil po Krki da mi je voda tekla skozi odprte šipe noter(bilo je poleti - da nebi kdo mislil, da sem kak mazohist, ki to dela pozimi). Sedež je pa nastavljiv tudi po višini. Bom vprašal malo naokoli, če ima kdo še te sedeže. Z suzuki svift, pa je bol težko, ker so zelo dobri sedeži tudi za v cestna vozila, in jih vse pokupijo mladci, ki hočejo športno opremljen avto s 60 do 80KM.

LP
Nebivedu

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Dec 29, 2003 10:30 am

Ja za nove 4 točkovne vem, bi pa tudi jaz kupu 2 rabljena, seveda.

lp
janez
Slika

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Po Dec 29, 2003 11:00 am

Nebivedu napisal/-a:pa če je bilo do pasu vode in blata v avtu ni še niti enkrat zaskočil, pa sem se vozil po Krki da mi je voda tekla skozi odprte šipe noter

Boš rekel, da imaš potem tudi šnorkel, al je nos od avta ves čas iz vode ven gledal? :)
No, če imaš šnorkel, potem moraš pa definitivno kakšno slikco pokazat :).

Pri "namakanju" avtomobila me najbolj moti to, da se moraš potem na mokrih sedežih še domov peljat, pa ga potem kakšen teden sušit... Skratka: zelo neprijetno, če avto rabiš vsak dan ;)

LP
Samo

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Dec 29, 2003 11:48 am

Nimam šnorkla, imam pa malo predelan blatnik, ki ima zalogo zraka za približno 30 sekund vožnje po vodi tako da mi nos od avta zalije.
Res me zanima, kako bi montiral šnorkel na avto? V blatniku imam posodo z zrak in na najvišji točki blatnika je cev, ki pelje do te posode, kjer vleče zrak noter, tako da je v tej posodi kar nekaj zraka, vse ostalo je vodoneprepustno zaprto, tako da mašini voda nič ne more.
Zato pa sem prosil v eni temi na tem forumu, kako bi montiral šnorkel, ker nimam obrobe na vratih, in mi šipa lepo zadane ob gumo na okvirju.
Če bi bilo pa kaj spodaj bi pa lahko počila, če bi zaloputnil z vrati, v pleh pa tudi nebi rad vrtal lukenj, ker bi potem rjavelo. Za šnorkel rabim samo 100cm cevi iz prvega dela blatnika do prednje šipe, koleno in 60cm mimo prednjega stekla do vrha avta, vse ostalo je že pripravljeno. Cevi in koleno bom kupil ob plači, samo montaža me še za**bava.

LP
Nebivedu

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Dec 29, 2003 1:48 pm

Sedeži od swifta gti so težko dosegljivi ja. Grejo tkoj ku pridejo. En prjatu je montiru notr sedeže od renault 19 chamade. Res dobri sedeži! Oprijem je res odličen. Za ga dat v nivo je pa blo nekej problemov ker so zelo široki... Drugači pa se splača pogledat! :wink:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Dec 29, 2003 1:51 pm

19-ka ima enake sedeže kot clio in petka turbo, tko da v njivo bi šli normalno - sej petka turbo je ožja od nive.

LP
Nebivedu

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Dec 29, 2003 1:58 pm

Ne govorim od obične 19-ke. Chamade je ta model. V sloveniji takih sedežev nism vidu jih je pa v italiji na odpadu kar nekej teh 19. Mi smo jih vzeli na asfaltu so pa eni še na gradiški...

Hoče pa met 70 eur za njih. Ma se bi dalo še kej zbit pomoje. :D

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Dec 29, 2003 2:09 pm

V gradiški mu pomahaj z banko0vcem za 50EUR, pa ti jih bo dal. Reci, da več ne daš zanje, pa bo reku da jih da tut za tok.

LP
Nebivedu

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Po Dec 29, 2003 2:16 pm

Slayer, ti zgleda kar poznaš tele odpade v Italiji. A bi malo razložil kje je kaj in kaj se dobi ?

Aja, pa če slučajno nanese pošlji kako sliko kako grejo ti od 19tke v nivo.

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Po Dec 29, 2003 2:24 pm

Marolt, daj še ti poslikaj svoje od suzukija, da bomo vedeli o čem govorimo. Pošlji na
privat bom dal jaz na forum, da se ne boš preveč ukvarjal. :wink:

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Dec 29, 2003 2:25 pm

Dori, jaz sm se spomnu da mam še originalne od wranglerja, zdaj ko je že pogon? :lol:

Če se ti ne mudi tako zlo ti lahko najdem kake od s.GTI-ja cene pa se gibljejo okrog 20.000 sit
Slika

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Sr Dec 31, 2003 1:23 pm

vigadu napisal/-a:Slayer, ti zgleda kar poznaš tele odpade v Italiji. A bi malo razložil kje je kaj in kaj se dobi ?

Aja, pa če slučajno nanese pošlji kako sliko kako grejo ti od 19tke v nivo.


Glede odpadov je tko. Če ne poznaš boš bolj težko najdu. Če priješ kej na naše konce lahko gremo tudi zraven in ti pokažemo... Lahko ti tudi opišem poti samo zdaj ni cajta k morm šbat u bovc...

Bom slikal nivo. Je pa prjatu stavu notr in ne jst. Pr meni bo v prihodnosti...

Srečno...

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Sr Dec 31, 2003 5:58 pm

Slayer, jasno, ko bomo šli te bomo poprosili, če greš zraven.

Marolt, koliko pa sploh stanejo novi pasovi?

dK
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Jun 01, 2003 9:45 am
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a dK » Če Jan 01, 2004 5:20 pm

Enga swifta sm jst enkrat vidu v Gorici (Italija) na nekem avtoodpadu. Sam mi niso bli všeč, tko da sm raje nabavu sedeže od seicento-ta Abarth. Drgač pa dobiš tud od kšnega tastarega eclips-a ali pa nissan-a 200nx, tudi 300sx al kaj sta že, samo so bl redki.

Aja, glede teh sedežev od seicento-ta, ne grejo mi noter v nivo, ker majo preširoka vodila in bi jih bilo treba predelat... bi pa rad obdržal sistem prepogibanja sedeža (vsaj na sovoznikovem sedežu), da bi se sploh lahko hodilo v avto na zadnje sedeže. Mogoče kdo ve, kje bi mi jih bili pripravljeni ugradit, bil sm že pri enem avto kleparju, pa so ful neki komplicirali, da se ne da, da bi porabili preveč časa (2 dni) in bi to ful koštalo,... No, če kdo koga pozna, naj mi prosim pove, ker mi sedeža stojita v kleti že pol leta in sam prostor jemleta. Lahko pa ju tudi prodam, če bi ju kdo imel: sta kot nova, za moje pojme imata zelo soliden bočni oprijem, cena naj bi bla pa ene 110 eur. Aja, pa da nebo kdo zamešu, tile abarth sedeži noso enaki tistim od navadnega seichento-ta sporting.
Če koga zanima, lahko sedeža tudi slikam.

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Jan 01, 2004 5:42 pm

Slikaj.

dK
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Jun 01, 2003 9:45 am
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a dK » Če Jan 01, 2004 6:35 pm

ok, bom. Najkasneje do jutr bo, ker fotoaparata lih nimam pri sebi.

ma ubistvu so taki kot teli na slikci
http://www.riesen.co.jp/SeicentoBla6-1.jpg

gre za verzijo Fiat seicento sporting abarth
niso pa to neki hudo dirkalni sedeži, so lih nekje umes - majo več bočnega oprijema kot kšni navadni in tudi manj, kot kakšni športni.

Drgač pa bi bli mogoče zanimivi tud kšni sedeži od BXa 16v, so res hudi, ga ma en frnd. Pa pr voznikovem lahko nastaviš bočni oprijem. Sam se jih skoraj ne dobi, so pa taki: http://www.hi-speed.dk/Galleri/JesperBXGTI16_3.jpg

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » Če Jan 29, 2004 11:32 am

marolt 4x4 napisal/-a:Dori, jaz sm se spomnu da mam še originalne od wranglerja, zdaj ko je že pogon? :lol:

Če se ti ne mudi tako zlo ti lahko najdem kake od s.GTI-ja cene pa se gibljejo okrog 20.000 sit
ali je to cena za par :?:

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » Če Jan 29, 2004 11:35 am

dK napisal/-a:Enga swifta sm jst enkrat vidu v Gorici (Italija) na nekem avtoodpadu. Sam mi niso bli všeč, tko da sm raje nabavu sedeže od seicento-ta Abarth. Drgač pa dobiš tud od kšnega tastarega eclips-a ali pa nissan-a 200nx, tudi 300sx al kaj sta že, samo so bl redki.

Aja, glede teh sedežev od seicento-ta, ne grejo mi noter v nivo, ker majo preširoka vodila in bi jih bilo treba predelat... bi pa rad obdržal sistem prepogibanja sedeža (vsaj na sovoznikovem sedežu), da bi se sploh lahko hodilo v avto na zadnje sedeže. Mogoče kdo ve, kje bi mi jih bili pripravljeni ugradit, bil sm že pri enem avto kleparju, pa so ful neki komplicirali, da se ne da, da bi porabili preveč časa (2 dni) in bi to ful koštalo,... No, če kdo koga pozna, naj mi prosim pove, ker mi sedeža stojita v kleti že pol leta in sam prostor jemleta. Lahko pa ju tudi prodam, če bi ju kdo imel: sta kot nova, za moje pojme imata zelo soliden bočni oprijem, cena naj bi bla pa ene 110 eur. Aja, pa da nebo kdo zamešu, tile abarth sedeži noso enaki tistim od navadnega seichento-ta sporting.
Če koga zanima, lahko sedeža tudi slikam.
jest mam enega majstra za čudodelstva če te zanima se lahko zmenimo :shock: :shock:


Vrni se na “Offroad tržnica”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 84 gostov