P:gume Bfgoodrich at

k5
Prispevkov: 182
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 2:00 am
Kraj: vsepovsod

P:gume Bfgoodrich at

OdgovorNapisal/-a k5 » Če Okt 30, 2014 6:34 pm

Dimenzije 265 75 16. Dve imata 8mm in dve 9mm profila. Cena 200e.
Št. 031 304 191

k5
Prispevkov: 182
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 2:00 am
Kraj: vsepovsod

OdgovorNapisal/-a k5 » To Nov 04, 2014 9:09 am

Prodano.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Nov 05, 2014 9:30 am

Mogoče bi med pravila o prodaji dodali, da se upošteva vrstni red kupcev/interesentov. V danem primeru sem prvi poklical in rezerviral gume za prevzem v ponedeljek, najkasneje v torek. Ker v ponedeljek zaradi obveznosti nisem uspel poklicati je prodajalec gume prodal po principu kdor prvi pride jih odpelje.

Po tej logiki lahko pride do neprijetne situacije, kjer več potencialnih kupcev tekmuje na kraj prevzema. Na drugih forumih velja pravilo zaporedja. Če se prvi kupec premisli, pride na vrsto naslednji in tako naprej. Podoben primer se je pred kratkim zgodil Vrechi in gps-om, čeprav ne vem ozadja.

Ne pišem tega, da prodajalcu dotičnih gum pametujem in izražam nejevoljo. Gre za predlog, da v prihodnje ne bo prihajalo do zapletov.

Novemu lastniku gum pa želim srečno in varno vožnjo :lol:

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Sr Nov 05, 2014 11:07 am

Zadeva ni črno-bela, res, a moram reči, da v takšnih primerih vedno bolj zastopim prodajalca.
Tudi sam sem kot prodajalec ponavadi pokazal veliko (preveč) dobre volje v korist "rezervacijam", nekatere so se potem vlekle celo mesece. Zadnje čase prakticiram, da za ljudi, ki jih ne poznam osebno, rezervacija velja le uro ali dve, toliko, da se človek lahko pripelje po stvar. Dan, dva, teden ... ne da se mi voditi statistiko za pozabljivce in se po možnosti nato še zagovarjati pred očitki, da sem po parih tednih zadevo prodal "taprvemu, ki je prišel".
Ampak kot sem v uvodu dejal, zadeva seveda ni črno-bela in lepa beseda je še vedno lepo mesto našla.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 05, 2014 12:20 pm

Začuda se strinjam s predhodnima objavama.
A stvar je po mojem dokaj enostavno rešljiva: domnevam, da nas večina uporablja internetno bančništvo. Pokličeš prodajalca, se dogovoriš in mu nakažeš denar na njegov račun. Po robo pa prideš kasneje. Še zame, starčka, to ni noben problem, kaj šele za vas poskočne mladce.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
eentox
Prispevkov: 281
Pridružen: To Nov 30, 2010 8:17 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a eentox » Sr Nov 05, 2014 1:45 pm

Jaz se strinjam z vsemi tremi zadnjimi objavami :)
Problem s plačili vnaprej je ker večina želi stvar videt, prijet v roke potem pa šele pare na plano. Pa čeprav je že odločen da bo kupil, drugače tudi od doma ne bi šel...ampak tako pač je.
Danes zaupati nekomu samo na besedo je luksuz. Tudi na našem razmeroma malem forumu so žal ljudje katerim nemoreš zaupati, kaj šele nekim "tretjim" osebam...
If it seems too good to be true, it probably is

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Nov 05, 2014 2:05 pm

miran napisal/-a:Pokličeš prodajalca, se dogovoriš in mu nakažeš denar na njegov račun....
Miran


Jp, soglašam. Bi takoj nakazal, če bi vedel, da se bo takole obrnilo. Jebiga, mi že ni blo namenjen.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 05, 2014 2:20 pm

:shock: :shock:
Kaj je danes svetovni dan ljubezni ali kaj??
Že 5 objav strinjanja. Neverjetno!
:wink:
Miran

BTW Dimen:
Včeraj sem pri vulkanizerju za smeti pustil dve 235/85 R16 BFG A/T. Sicer precej izrabljeni (cca 90 kkm), a enakomerno. Če ti pride prav, ali komu drugemu... mogoče sta še tam.
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Sr Nov 05, 2014 3:40 pm

Slika
We are all children of the Universe ...
... let us live together in peace and harmony ...
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

rufslo
Prispevkov: 61
Pridružen: Pe Okt 31, 2014 10:34 pm

OdgovorNapisal/-a rufslo » Sr Nov 05, 2014 6:00 pm

miran napisal/-a:Začuda se strinjam s predhodnima objavama.
A stvar je po mojem dokaj enostavno rešljiva: domnevam, da nas večina uporablja internetno bančništvo. Pokličeš prodajalca, se dogovoriš in mu nakažeš denar na njegov račun. Po robo pa prideš kasneje. Še zame, starčka, to ni noben problem, kaj šele za vas poskočne mladce.
Miran



točno to sem jest naredil, Dimen se oproščam, dam za rundo

luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a luka32 » Sr Nov 05, 2014 9:55 pm

Po drugi strani imaš pa totalno neresne prodajalce. Se danes zmenim da pridem kupit neke dela za terranota, se odpeljem 120km v maribor in potem se začnejo komplikacije, ko nekdo prodaja sosedov avto po delih a sosed se je že zmenil, da proda celega, prodajalca pa od nikoder. Tako sem se lahko le obrnil, preden bi storil kakšno neumnost in se odpravil domov. Prej po telefonu pa ni problema ti sam prid, bomo zrihtal, te bodo čakali deli.

Tako da smo počasi vsi čedalje bolj v kurcu, prodajalci in kupci.

lp

avanturist
Prispevkov: 98
Pridružen: Ne Feb 25, 2007 8:02 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a avanturist » Če Nov 06, 2014 10:45 pm

ni mi dalo miru da nebi svojega dodal...

Prodaja in nakup sta zabavna, vzemite to kot izziv. Pri rabljenih stvareh velikokrat profitiraš včasih pa se kaj malega tudi izgubi (kak dodaten brezvezen km do kupca ipd). Konec koncev vedno lahko greš v trgovino kupit novo ampak to ni to J

Želim vam še veliko dobrih nakupov in prodaje!

PS: JA tudi jaz se strinjam z zgoraj navedenimi izjavami J

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Nov 07, 2014 5:19 am

luka32 napisal/-a:Po drugi strani imaš pa totalno neresne prodajalce. Se danes zmenim da pridem kupit neke dela za terranota, se odpeljem 120km v maribor in potem se začnejo komplikacije, ko nekdo prodaja sosedov avto po delih a sosed se je že zmenil, da proda celega, prodajalca pa od nikoder. Tako sem se lahko le obrnil, preden bi storil kakšno neumnost in se odpravil domov. Prej po telefonu pa ni problema ti sam prid, bomo zrihtal, te bodo čakali deli.

Tako da smo počasi vsi čedalje bolj v kurcu, prodajalci in kupci.

lp


Imaš tudi par takih kretenov z avtoodpadi. Kličeš tja, ja del imamo ti kr pridi iskat. Narediš 100km do njega in ko si tam začne iskat del, ki ga seveda ne najde. Stojiš tam pol ure, da ti pove, da dela ni in potem greš lahko nazaj domov.
Pred EUR sem bil SIT!


Vrni se na “Offroad tržnica”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 68 gostov