P: Daihatsu Feroza EL-II ORANŽNA

bojang
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Apr 02, 2009 2:42 pm

OdgovorNapisal/-a bojang » Pe Avg 17, 2012 9:11 am

ampak a ni zelena vbarva lovcev oz.jagrov?

Tko mal za hec :D

Xroad
Prispevkov: 20
Pridružen: To Mar 20, 2012 6:20 pm
Kraj: Ljubljana-Kum

Feroza

OdgovorNapisal/-a Xroad » Pe Avg 17, 2012 9:22 am

Ja, zelena je barva jagrov, ampak v oranžni me vsaj noben ne poč... "po pomoti". hahaha

Saj veš tistega, ko po končanem lovu lovci naredijo zbor, se postavijo v vrsto in pred seboj postavijo ulovljene živali... pa nekdo zakriči... saj tu pa leži Jože... matr en ga je prtisnu.... pa pokličejo zdravnika na pomoč... ta ga pregleda in ugotovi naslednje... ja res je Jože. Pa nekdo ga je ustrelu... sam ni bilo to tako smrtno... problem je v tem, kdo ga je odpru pa spucal.... hahaha

Lp
B.

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Pe Avg 17, 2012 9:32 am

Zdravo,

Mater, ampak res mi ne da....

Še moja hipotetična orto žleht kalkulacija s popolnoma napihnjenimi cenami, s tem, da bodoči lastnik ne dela nič in da vse naredijo pooblaščeni mojstri:

1. Nabava vozila Daihatsu Feroza, solidna osnova za predelave, npr. na spodnjem linku:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6350586&show=1 1.000€
2. Podvozje s homologacijo po želji OME, Trailmaster ali kaj podobnega 1.000€
3. Vitel srednjega cenovnega razreda 500€
4. Kvalitetne terenske gume, npr. BF Goodrich 500€
5. Posegi mehanika z opravljenim rednim servisom vred 1.000€
6. Kleparska dela 1.000€
7. Ličarska dela 1.000€
8. Vsa šara, ki je nisem upošteval 500€
-----------------------------
Skupaj: 6.500€

sem še kaj spregledal?

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Xroad
Prispevkov: 20
Pridružen: To Mar 20, 2012 6:20 pm
Kraj: Ljubljana-Kum

Froza

OdgovorNapisal/-a Xroad » Pe Avg 17, 2012 10:09 am

Imaš prav... točno... dodaj še:
- osnovna cena avtomobila je bila višja
- dober motor, ki je sedaj notri
- ima dva vitla.... dodaj še ceno enega
- alpine avtoradio z daljincem min 200 eur
- obnova zavor
- nova števc zajla
- nova zajla za ročno...
... + to kar si napisal

pa nanese mar ne :D

Končno nekdo, ki so mu stvari jasne. Pa dodaj še to, da se mi ne mudi prodati... torej če se najde nekdo, ki kaj takega rabi in ga ne gre delat sam, je to to...
Lep pozdrav
Bojan

renelj
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Apr 15, 2010 11:06 pm
Kraj: divača

OdgovorNapisal/-a renelj » Pe Avg 17, 2012 11:07 am

Da se pridružim temi....
Mislim, da bi že morali vedt, da še noben ni zaslužu na predelanem terencu....
To je isto kot če maš twingota pa daš pragove gor pa nevem kako muziko sam kaj ko je avto vreden 500 eur dodatkov ti pa noben ne bo plačal!!!

Slika

Sam z par kolegi, sem si naredil tale avto.
Stroškov je bilo preko 4k če bi gledal tako je avto vreden po moji oceni 6k. :D
Dejansko pa za njega dobim max 3500e samo če res narediš avto za dušo potem ga neglede na kaj nikoli ne prodaš :oops:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4343
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Avg 17, 2012 7:14 pm

Noben ti ni fouš za tvojo ferozo, je pa treba mal prcat, ker grše feroze v sloveniji ni. Pa za ta denar kot jo prodajaš, dobiš vsaj 2 tako zrihtane feroze (mogoče celo 3).

Ti raje povej kam so izginili kilometri (ker samo obnova mašine ni dost - kilometri se poznajo tudi na podvozju in še marsikje), pa povej, kaj si ti dodal ferozi, poleg grdega odbijača, še gršega bullbara in dveh alu plat na havbi.


Vitli in gume so bili na avtu ko si ga kupil, tako da...
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Avg 17, 2012 7:29 pm

Za te solde dobiš več kot štiri Rockyje. Se ga vsaj splača predelovat, za razliko od feroze.

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Pe Avg 17, 2012 11:52 pm

Alien & Nebivedu,

moja kalkulacija vama pa ni všeč ali kaj?

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4343
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Avg 18, 2012 12:19 am

bizzy - tvoj izračun bi bil nekako takle, če bi se danes feroze lotil predelovat:

- avto za 500 evrov da imaš osnovo in papirje
- 400 evrov za školjko iz italije, ki je brez rje
- 300 evrov prednji kitajski vitel (8000), 150 evrov zadnji kitajski vitel (6000)
- kobra gume - 65 evrov komad (X4 = 260 evrov)
- offroad prtljažnik 150X110cm + nosilci za montažo na ferozo 200 evrov
- šnorkl (kitajc za pajerota) paše tudi na ferozo 190 evrov
- Če ima avto slab motor, potem vzameš še enega applausa za 200 evrov in mašini zamenjaš (vstrajnik, karter, izhod za vodo, tervodno pumpo se vzame iz stare mašine od feroze), pa imaš tudi mašino zrihtano.
- Veliki servis - jermen, vodna pumpa in napenjalec so pod 100 evri, če vzameš še olje, svečke in filtre, si na okoli 150 evrov
- Če so slabi končniki, ti jih na vargalantu obnovijo vseh 8 za 100 evrov.
- vsi štirje amortizerji stanejo okoli 260 evrov (zadnji od pajerota kayaba, prednji pa original kayaba)
- torzijo spredaj naviješ - zastonj
- zadaj novi listi, če so ti že ravni 260 evrov + liftkit trailmaster 100 evrov

Če dodamo še 500 evrov za drobnarije, pa si na polovici vrednosti tele taoranžne feroze.


Alienov predlog je pa še mnogo boljši - daihatsu rocky 2.8 TD s prednjo togo premo.
Nazadnje spremenil Nebivedu, dne So Avg 18, 2012 12:25 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Avg 18, 2012 12:22 am

Bizyeva kalkulacija je čist primerna in odlična...........za tiste, ki štekajo point.
Za vse ostale je mastercard :wink:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4343
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: P: Daihatsu Feroza EL-II ORANŽNA

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Avg 18, 2012 1:24 am

Bizzy tvoj izračun je že pravi, ampak za nekoga, ki samo kupi in da predelat.

V prem postu pa je pisalo:
Xroad napisal/-a:...a ker sem dobil avto v katastrofalnem stanju in nedokončanega, sem ga obnovil...


In po tem, ter nadaljnih postih, kjer opisuje, kaj vse je že predelal, se meni zdi, da je človek avto sam predeloval, ne da ga je dal predelat.

Sicer pa, če mu uspe za tok denarja prodat ferozo, je car. Tisti, ki jo bo kupil, bo pa že vedel, zakaj je dal tok denarja zanjo. Jaz pa za tak denar raje vozim subaru (legacy/forester/outback) letnik od 2003 do 2005. Vsaj jelena spravim v prtlažnik, mi ga ni treba na havbi vozit naokoli.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

Re: P: Daihatsu Feroza EL-II ORANŽNA

OdgovorNapisal/-a Rafter » So Avg 18, 2012 1:45 am

Nebivedu napisal/-a:Vsaj jelena spravim v prtlažnik, mi ga ni treba na havbi vozit naokoli.
Nisem vedel, da si šel med jagre. ;)
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
marjan
Prispevkov: 1133
Pridružen: Ne Sep 11, 2005 12:43 pm

OdgovorNapisal/-a marjan » So Avg 18, 2012 2:43 am

po vsem trudu in matranju ki sem ga vložil v obnovi tega avta pred 2-3 leti se oglašam za nakup!!! :D :D :D :D

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4343
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: P: Daihatsu Feroza EL-II ORANŽNA

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Avg 18, 2012 9:04 am

Rafter napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:Vsaj jelena spravim v prtlažnik, mi ga ni treba na havbi vozit naokoli.
Nisem vedel, da si šel med jagre. ;)


Sej nisem. Ponavad mi preden del avta uničjo, pa jih takrat odpelem, da odslužijo škodo. :lol:


marjan napisal/-a:po vsem trudu in matranju ki sem ga vložil v obnovi tega avta pred 2-3 leti se oglašam za nakup!!! :D :D :D :D


Sej je napisal, da ga menja za wranglerja. Samo pomoje bi hotel tvoje doplačilo. :twisted:
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
marjan
Prispevkov: 1133
Pridružen: Ne Sep 11, 2005 12:43 pm

Re: P: Daihatsu Feroza EL-II ORANŽNA

OdgovorNapisal/-a marjan » So Avg 18, 2012 3:06 pm

Nebivedu napisal/-a:
Rafter napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:Vsaj jelena spravim v prtlažnik, mi ga ni treba na havbi vozit naokoli.
Nisem vedel, da si šel med jagre. ;)


Sej nisem. Ponavad mi preden del avta uničjo, pa jih takrat odpelem, da odslužijo škodo. :lol:


marjan napisal/-a:po vsem trudu in matranju ki sem ga vložil v obnovi tega avta pred 2-3 leti se oglašam za nakup!!! :D :D :D :D


Sej je napisal, da ga menja za wranglerja. Samo pomoje bi hotel tvoje doplačilo. :twisted:


pa sej....men moj wrangler ni več ušeč...rabim nekaj novega... :D

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

Re: P: Daihatsu Feroza EL-II ORANŽNA

OdgovorNapisal/-a lisko » So Avg 18, 2012 7:40 pm

marjan napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:
Rafter napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:Vsaj jelena spravim v prtlažnik, mi ga ni treba na havbi vozit naokoli.
Nisem vedel, da si šel med jagre. ;)


Sej nisem. Ponavad mi preden del avta uničjo, pa jih takrat odpelem, da odslužijo škodo. :lol:


marjan napisal/-a:po vsem trudu in matranju ki sem ga vložil v obnovi tega avta pred 2-3 leti se oglašam za nakup!!! :D :D :D :D


Sej je napisal, da ga menja za wranglerja. Samo pomoje bi hotel tvoje doplačilo. :twisted:


pa sej....men moj wrangler ni več ušeč...rabim nekaj novega... :D


Jaz ti mojga prodam za malo manj kot je tale roza :D
Sam morš vedet:
Nova turbina
Nove glave
Novi obročki,ležaji,pumpe ter jermen+rolce in španer
Nove kugle
Nove zavore
Novi amortizerji
Podlozene fedre
Komplet kleparsko in lićarsko obnovljeno podvozje+ojačana šasija
Novi križi...
Novi semeringi na pogonih..
Nova sklopka+hidravlika sklopke
Nova osvetlitev števca
Reg. celo leto


Zbiram ponudbe :D

Xroad
Prispevkov: 20
Pridružen: To Mar 20, 2012 6:20 pm
Kraj: Ljubljana-Kum

OdgovorNapisal/-a Xroad » Po Avg 20, 2012 4:37 pm

"Nebivedu".....Noben ti ni fouš za tvojo ferozo, je pa treba mal prcat, ker grše feroze v sloveniji ni. Pa za ta denar kot jo prodajaš, dobiš vsaj 2 tako zrihtane feroze (mogoče celo 3).


Moje mnenje...
Fantje, zelo zanimiva debata še posebej ker prihaja ven vaše znanje in izkušnje pri predelavah in prodaji. Vidim, da se nekateri zelo dobro spoznate v to področje, super. Nekaterim pa lahko rečem le to: tudi tvoja baba se mi zdi najgrša, pa se ne sekiram, ker itak ob tebi hodi naokoli :lol:

Vem pa tudi to, da je unikatno delo drago. In to se v Sloveniji mnogo premalo ceni. To dejtvo izhaja iz tega, da smo / ste / so včasih skoraj vsi doma šraufali, da smo se lahko vozili. Danes pa vsak petelinček, ki ima denar kupi avto in se postavlja. Doma pa dva šravfencigarja, kombinirke kladu in sosedovo bormašino... na forumij je ta glavem majster, ki vse ve. Ali pa ima kripo in je zavisten, da kar zeleno serje.

Časi so drugačni in ročne spretnosti ter znanje počasi izginja. In še bodo časi, ko bodo takšne stvari prekleto drage, ker blokovski ljudje enostavno takih stvari doma ne morejo delati več. Še električarjev in pečarjev primanjkuje, kaj šele drugih... Pa sem si že rekel, da se po forumih ne bom dajal, ker se itak 50% ljudi skriva le za psevdonimi in imajo prekratkega, da bi se upali javno izpostaviti. Še po babinem blatu ne more rint, kaj šele tam kjer se fantki ločijo od možakarjev.

Sicer pa: Feroza dela ko urca, prav užitek se je voziti, ker me pripelje na vse konce mojega gozdička. Tako da ta avto ne gre od hiše.
Morda pa kupim še kakšnega od vas, če bo res lep in delujoč.

Lep pozdrav vsem.
Bojan

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Po Avg 20, 2012 5:35 pm

Če nč druzga je treba Bojanu vsaj priznat velik plus za strpne in razumevajoče odgovore glede na naše pretekle poste. :D :D

Večina bi že zdavni popiz.... :D :D

tomaz
Prispevkov: 53
Pridružen: So Feb 03, 2007 11:44 am

OdgovorNapisal/-a tomaz » Po Avg 20, 2012 11:45 pm

neeeee pogruntu je da je avto mal preveč poznan tle :))))))))
KRT,TEAM

highlander
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne Avg 12, 2012 3:49 pm

OdgovorNapisal/-a highlander » To Avg 21, 2012 12:10 am

Moje mnenje...
Fantje, zelo zanimiva debata še posebej ker prihaja ven vaše znanje in izkušnje pri predelavah in prodaji. Vidim, da se nekateri zelo dobro spoznate v to področje, super. Nekaterim pa lahko rečem le to: tudi tvoja baba se mi zdi najgrša, pa se ne sekiram, ker itak ob tebi hodi naokoli :lol:

Vem pa tudi to, da je unikatno delo drago. In to se v Sloveniji mnogo premalo ceni. To dejtvo izhaja iz tega, da smo / ste / so včasih skoraj vsi doma šraufali, da smo se lahko vozili. Danes pa vsak petelinček, ki ima denar kupi avto in se postavlja. Doma pa dva šravfencigarja, kombinirke kladu in sosedovo bormašino... na forumij je ta glavem majster, ki vse ve. Ali pa ima kripo in je zavisten, da kar zeleno serje.

Časi so drugačni in ročne spretnosti ter znanje počasi izginja. In še bodo časi, ko bodo takšne stvari prekleto drage, ker blokovski ljudje enostavno takih stvari doma ne morejo delati več. Še električarjev in pečarjev primanjkuje, kaj šele drugih... Pa sem si že rekel, da se po forumih ne bom dajal, ker se itak 50% ljudi skriva le za psevdonimi in imajo prekratkega, da bi se upali javno izpostaviti. Še po babinem blatu ne more rint, kaj šele tam kjer se fantki ločijo od možakarjev.

Sicer pa: Feroza dela ko urca, prav užitek se je voziti, ker me pripelje na vse konce mojega gozdička. Tako da ta avto ne gre od hiše.
Morda pa kupim še kakšnega od vas, če bo res lep in delujoč.

AMEN! :D
:aplavz: :nazdravljamo:
ogromn resnice je u teh besedah,se ti pridružujem :)

dodd
Prispevkov: 213
Pridružen: Po Feb 09, 2009 3:12 pm

OdgovorNapisal/-a dodd » Sr Avg 22, 2012 3:15 pm

Pozdravljeni vsi, iz daljave pregledujem te vaše prispevke in standardna "prerekanja" o tem in onem... Na tem mestu bi rad povedal samo
eno stvar ki ma malo moti.
Pustite človeka naj svoj izdelek prodaja po ceni, ki je pač stvar njegove
(ne)zdrave presoje. Koliko perja bo dobil zanj bo tako ali tako povedal trg (seveda se tudi jaz pridružujem mnenju da bo padec na realna tla precej trd). Sam je povedal da ga pod svojo ceno ne bo dal in pika....naj mu služi še veliko let .

Še dober mesec in :nazdravljamo:

Lp, Tom
ALIENA NE CURES.

Xroad
Prispevkov: 20
Pridružen: To Mar 20, 2012 6:20 pm
Kraj: Ljubljana-Kum

Feroza

OdgovorNapisal/-a Xroad » Sr Avg 22, 2012 3:50 pm

Zdravo
Matr ste slike. Prav zabavno vas je brati, kakšne komentarje mi namenjate.
Bog pozlati vaše reči ::masuje:

Res mi ni pa jasno, zakaj je pri naketerih toliko cinizma, zavidanja in nevoščljivosti. Pa saj nikogar nič ne silim ali prepričujem. Javnosti sem pokazal avto, dal ceno da te vrže okoli, in če se slučajno najde junak, gre pa v denar.
Ta je isto, kot bi nekdo vam ponudil mnogo več denarja nad tržno vrednostjo... ali bi ga prodali...? Ja seveda bi ga... pa naj vam to bolj v poduk.

dodd... vem da mi bo delal več kot mesec :veselo_za_volanom:, in če se bom oktobra še vozil z njim, daš za per :nazdravljamo: ok.

Pa lep preostanek vročega avgusta.
Lp
Bojan

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » Sr Avg 22, 2012 4:50 pm

Vprašanje: te kaj kličejo za avto?
Il potere logora chi non ce l'ha

Xroad
Prispevkov: 20
Pridružen: To Mar 20, 2012 6:20 pm
Kraj: Ljubljana-Kum

Feroza

OdgovorNapisal/-a Xroad » Sr Avg 22, 2012 4:58 pm

Še to.
Ne boste verjeli koliko klicev in ponujanja za menjavo... nisem si mislil da jih bo toliko.
lp.

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Sr Avg 22, 2012 5:29 pm

Xroad, že dolgo ni bilo oglasa, ki bo jutri 10 dan po objavi še vedno na prvem mestu in ima že 4 strani postov. Nekateri prodajajo dele pa morajo stalno pisat poste, da tema ne utone v pozabo.
Samo kapo dol.
TUDI NA FB>>>KLIK


Vrni se na “Offroad tržnica”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 74 gostov